Audioknihy

Královna vrací úder – ohněm a mečem

5

Skotský autor Anthony Ryan na sebe poprvé upozornil fantasy románem Píseň krve, který, jak je u fantasy ság poslední dobou zvykem, přerostl v trilogii Stín Krkavce. Jeho první dva díly – zmíněnou Píseň krve a Pána věže (naše recenze zdezde) – zpracovalo vydavatelství audioknih OneHotBook a na konci minulého roku vydalo i třetí díl Královna ohně. Tentokrát se v něm sešlo hned šest výborných vypravěčů.

Hledání pravdy

5

Sérii audioknih natočených podle úspěšných detektivních románů slovenského autora píšícího pod pseudonymem Dominik Dán přerušila smrt jejich interpreta Mariána Geišberga. Vydavatelství Publixing stálo před problémem, kdo ho dokáže nahradit. Audiokniha Nevieš dňa, nevieš hodiny je první, která po Geišbergově smrti vyšla, a je jasné, že posluchači jsou zvědaví, jak se podařilo na jeho práci navázat.

Pod svícnem bývá nejen tma

5

OneHotBook pokračuje ve vydávání série Úžasná Zeměplocha Terryho Pratchetta. Tentokrát do audioverze převedli díl z podsérie Hlídka jménem Nohy z jílu. Jak už je u cyklu Hlídka tradicí, slova se ujal Jan Zadražil.

Příběh o boji za křesťanské Japonsko

5

Japonsko si díky své izolaci dané polohou ostrovů udrželo po dlouhou dobu status neprobádaného a neznámého území, kam noha Evropana nevkročila. Román japonského autora Šúsaku Endó Samuraj, podle něhož byla natočena audiokniha, zavádí čtenáře a posluchače na počátek sedmnáctého století, kdy se Evropané snažili v Japonsku rozšířit křesťanskou víru.

Studentským vrahem obtížně a pomalu

5

Donna Tartt je americká spisovatelka, která si vydobyla věhlas na literárním kolbišti především svým třetím románem Stehlík, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Vydavatelství OneHotBook se ujalo i její prvotiny nazvané Tajná historie, a vy si ji tak můžete poslechnout v audioknižní podobě. Otázkou je, budete-li chtít.

Noční hlídka získala hlas

5

Britský autor humorné fantasy Terry Pratchett je milován i u nás. Ne všemi, ale fanouškovskou základnu má slušnou. Jan Zadražil namluvil jednu z nejpopulárnějších knih tohoto spisovatele. Kniha se jmenuje Muži ve zbrani a díky hlasovému fondu Jana Zadražila by se mohla fanouškovská základna Terryho Pratchetta rozšířit. Zadražil je totiž fenomenální narátor. Vydavatelství OneHotBook umí vybírat nejen knihy, které stojí za to převést do verze audio, ale i herce, kteří se této práce ujmou.

Arťom v Metru proti všem

5

Knižní série Metro ruského autora Dmitry Glukhovskyho se stala popkulturním fenoménem. Z vyprávění na pokračování, které Glukhovsky uveřejňoval na svém blogu, je dnes, především u mladší generace, proslavená značka čítající nejen knižní, ale i videoherní trilogii ověnčenou řadou ocenění. Nakladatelství OneHotBook již vydalo dvě audioknihy z této ságy a po Metru 2033 a Metru 2034 nás nyní pohltí Metro 2035.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu

5

Historické detektivky se stále těší velké oblibě, dá se říct, že větší než v minulosti. Spojují totiž v sobě tajemství, dobrodružství i cestu do dob, které bychom sice měli znát z hodin dějepisu, ve skutečnosti však jen něco málo tušíme. Můžeme se tam vypravit s audioknihou Juraje Červenáka Mŕtvy na Pekelnom vrchu. Recenze se týká audioknihy vydané nakladatelstvím Publixing ve spolupráci se Slovartem.

Moudrost Pavla Koláře

Prof. PaeDr. Pavel Kolář, Ph.D. je zřejmě nejproslulejším představitelem české fyzioterapie. Mnozí jej znají jako „šedou eminenci“ stojící za řadou úspěchů českých sportovců, jiní vědí o jeho péči o další české osobnosti v čele s prezidenty. Roku 2018 vydalo nakladatelství Vyšehrad knihu Labyrint pohybu, v níž Pavla Koláře zpovídala PhDr. Renata Červenková. Čtenáři si knihu oblíbili natolik, že se stejné nakladatelství rozhodlo vydat ji v audio podobě.

Hledání slivovice

Od roku 2004, kdy byla v Česku zrušena všeobecná branná povinnost, si už mladí muži neumí představit, že by strávili dva roky na vojně. Takový čas považují za naprosto ztracený. A to i přes tvrzení, že vojna udělá z chlapce chlapa. Některým se doba strávená obranou vlasti ještě protáhla.

Eduard Ingriš, jeho neuvěřitelný život a pár obdobných „bláznů“

5

Jsou osobnosti, které slovo „nemožný“ neodrazuje, ale naopak vábí jejich pozornost. Tito lidé často dokáží věci, nad kterými zůstává ostatním rozum stát. Mezi ně můžeme směle počítat i zesnulého českého hudebníka, mořeplavce, fotografa, kameramana, trampa a dobrodruha Eduarda Ingriše. Jeho fascinující životní příběh v České republice znalo jen několik zasvěcených, než o něm před patnácti lety Miroslav Náplava napsal knihu Plavby „sebevrahů“, jež Ingrišovy osudy přiblížila i těm méně znalým. Kniha se dočkala několika rozšířených vydání a také se jí ujalo nakladatelství OneHotBook, díky kterému si můžete Náplavovo dílo poslechnout třeba někde na dobrodružné cestě.

Krauze bolí zub

Místo jídla našly děti na skládce lidskou nohu. Tak začíná další případ v detektivce Dominika Dána, kterou nazval výstižně, i když s velkou dávkou černého humoru, Jednou nohou v hrobe. Kriminalisté se pouštějí do pátrání s minimálním počtem stop.

 

 

Soutěže

Aktuality

 • Poohlédnutí za rokem 2019

  Vážení čtenáři, rok 2019 je za námi. Jeho odchod jsme oslavili bujarým veselím na Silvestra, někdo dal přednost poklidnějším oslavám a třeba si našel čas i na dobrou knihu. A jak to tak bývá, nyní, na prahu nového roku s magickým číslem 2020, je vhodná doba na připomenutí si toho, co se nám v tom předešlém roce podařilo, a nebo co by bylo naopak vhodné zlepšit.

  Číst dál...  
 • Paseka slaví 30 let. Rodinné nakladatelství zůstává nezávislé a svobodomyslné.

  Nakladatelství Paseka vzniklo 9. prosince 1989. Revoluce umožnila Ladislavu Horáčkovi, aby svobodně vydával knihy, které jeho samotného zajímají a baví. Když po Horáčkově smrti v roce 2015 převzala nakladatelství jeho dcera Anna Rezková Horáčková, musela se vyrovnávat s hlasy, které tvrdily, že Paseka už nebude jako dřív nebo že nakladatelství dokonce zanikne. I díky knihám z posledních let si Paseka mohla ponechat nezávislý duch a zůstává například také nejúspěšnějším nakladatelstvím v historii literární ceny Magnesia Litera.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení