Audioknihy

Nový román Jiřího Hájíčka

Romány Jiřího Hájíčka mají na českém literárním trhu své výlučné místo. V celém svém díle zachovává tematickou kontinuitu, jeho nový román Plachetnice na vinětách z tohoto trendu nevybočuje.

Na skok v Praze

5

Jaké by to byly příběhy z rudolfínské doby, kdyby se alespoň někdy neodehrávaly v Praze! Juraj Červenák si to určitě uvědomil hned z počátku, protože již druhý díl série  Kapitán Stein a notár Barbarič zavede trojici vyšetřovatelů do Prahy. Případ, který mají vyřešit, je opravdu záhadný.

Případ, který nemá hlavu ani patu

Když se řekne Venuše, představí si člověk krásnou ženu. Existují však i jiné významy. Detektivové z kanceláře 141 měli na mysli Venuši Milóskou, když tak pojmenovali neznámou dívku, jejíž zohavené tělo bez hlavy a rukou vylovili v zátoce. Tak vznikl název dalšího z detektivních románů Dominika Dána – Venuša zo zátoky. Podle této předlohy vyrobilo nakladatelství Publixing stejnojmennou audioknihu.

Seznamte se, Vilém Klika

Terry Pratchett stvořil fantasy svět Zeměplocha a zalidnil ho pitoreskními figurkami, jejichž životní osudy v mnohém připomínají parodii na náš známý svět. A pak přišel Jan Kantůrek a tento skvost díky svému tvůrčímu přístupu k překladu otevřel i pro české čtenáře. Oba zmínění pánové už bohužel zemřeli. Nové díly ze série Úžasná Zeměplocha nás už proto nečekají. Naštěstí je tu nakladatelství OneHotBook, které postupně převádí knihy do audioverzí. K pánům Pratchett a Kantůrek se přidává Jan Vondráček, který dal hlas sérii se Smrtěm.

Neštěstí nechodí po horách

5

Existují místa a doby, kdy je neštěstí tolik, že je člověk jen stěží unese. A nejsou to jenom války. Román Šikmý kostel, kterým debutovala Karin Lednická, jedno z takových míst čtenáři přibližuje. Podle něj vznikla audiokniha, která je předmětem této recenze.

Královna vrací úder – ohněm a mečem

5

Skotský autor Anthony Ryan na sebe poprvé upozornil fantasy románem Píseň krve, který, jak je u fantasy ság poslední dobou zvykem, přerostl v trilogii Stín Krkavce. Jeho první dva díly – zmíněnou Píseň krve a Pána věže (naše recenze zdezde) – zpracovalo vydavatelství audioknih OneHotBook a na konci minulého roku vydalo i třetí díl Královna ohně. Tentokrát se v něm sešlo hned šest výborných vypravěčů.

Hledání pravdy

5

Sérii audioknih natočených podle úspěšných detektivních románů slovenského autora píšícího pod pseudonymem Dominik Dán přerušila smrt jejich interpreta Mariána Geišberga. Vydavatelství Publixing stálo před problémem, kdo ho dokáže nahradit. Audiokniha Nevieš dňa, nevieš hodiny je první, která po Geišbergově smrti vyšla, a je jasné, že posluchači jsou zvědaví, jak se podařilo na jeho práci navázat.

Pod svícnem bývá nejen tma

5

OneHotBook pokračuje ve vydávání série Úžasná Zeměplocha Terryho Pratchetta. Tentokrát do audioverze převedli díl z podsérie Hlídka jménem Nohy z jílu. Jak už je u cyklu Hlídka tradicí, slova se ujal Jan Zadražil.

Příběh o boji za křesťanské Japonsko

5

Japonsko si díky své izolaci dané polohou ostrovů udrželo po dlouhou dobu status neprobádaného a neznámého území, kam noha Evropana nevkročila. Román japonského autora Šúsaku Endó Samuraj, podle něhož byla natočena audiokniha, zavádí čtenáře a posluchače na počátek sedmnáctého století, kdy se Evropané snažili v Japonsku rozšířit křesťanskou víru.

Studentským vrahem obtížně a pomalu

5

Donna Tartt je americká spisovatelka, která si vydobyla věhlas na literárním kolbišti především svým třetím románem Stehlík, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Vydavatelství OneHotBook se ujalo i její prvotiny nazvané Tajná historie, a vy si ji tak můžete poslechnout v audioknižní podobě. Otázkou je, budete-li chtít.

Noční hlídka získala hlas

5

Britský autor humorné fantasy Terry Pratchett je milován i u nás. Ne všemi, ale fanouškovskou základnu má slušnou. Jan Zadražil namluvil jednu z nejpopulárnějších knih tohoto spisovatele. Kniha se jmenuje Muži ve zbrani a díky hlasovému fondu Jana Zadražila by se mohla fanouškovská základna Terryho Pratchetta rozšířit. Zadražil je totiž fenomenální narátor. Vydavatelství OneHotBook umí vybírat nejen knihy, které stojí za to převést do verze audio, ale i herce, kteří se této práce ujmou.

Arťom v Metru proti všem

5

Knižní série Metro ruského autora Dmitry Glukhovskyho se stala popkulturním fenoménem. Z vyprávění na pokračování, které Glukhovsky uveřejňoval na svém blogu, je dnes, především u mladší generace, proslavená značka čítající nejen knižní, ale i videoherní trilogii ověnčenou řadou ocenění. Nakladatelství OneHotBook již vydalo dvě audioknihy z této ságy a po Metru 2033 a Metru 2034 nás nyní pohltí Metro 2035.

Soutěže

Aktuality

 • CJO 2020 - užší nominace pro 33. ročník Ceny Jiřího Ortena

  Hiphopová detektivka Malej NY, psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů Svatá hlava a pozoruhodná báseň v próze Mount Anne

  Číst dál...  
 • Je rozhodnuto, Zlatá stuha 2020 zná své laureáty

  Letošní slavnostní předání výročních cen Zlatá stuha se sice vzhledem k nepříznivým okolnostem přesunulo na podzim, ale poroty všech částí vybraly ty nejlepší knihy už teď.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení