Audioknihy

Ctnostný vrah a jeho poslední fuška

5

Billy Summers je bývalý ostřelovač, který vyměnil střílení teroristů za odpravování pro mafiány a jiné pochybné existence. Billy má však svědomí a pokaždé se ujistí, že odpravuje „zlého člověka“, jakkoliv musí skousnout, že pracuje pro podobnou sortu. Jeho poslední práci popsal v knize pojmenované dle hlavního hrdiny sám Stephen King a jako audioknihu ji vydalo nakladatelství OneHotBook.

Až do druhé světové

5

Audiokniha Kožené srdce, vydaná nakladatelstvím Publixing v roce 2022, se v několika ohledech ohlíží do minulosti. Jakým způsobem, na to se zaměříme v následujícím textu.

Zatím ještě není konec

5

Příznivci rozsáhlé ságy Mycelium dlouho čekali na její ukončení. Zcela samozřejmě byli napjatí, jakým způsobem uzavře Vilma Kadlečková osudy svých hrdinů. Dočkali se, autorka ohlásila završení svého díla, ale k překvapení čtenářů místo posledního dílu představila tři svazky.

Divoký východ

5

Mäso, Sviňa, Hnev a Zlodej. Jednoslovné názvy knih patří těm, které napsal slovenský novinář a spisovatel Arpád Soltész. Společným rysem knih, kromě již zmíněného lakonického pojmenování, je zločin, prorůstající do nejvyšších pater politiky. V článku se budeme věnovat audioknize Zlodej, která vznikla ve vydavatelství Publixing v roce 2022.

Co se skrývá za tajemným závojem

5

Dominik Dán se ve svém novém románu opět vrací zpět v čase, tentokrát do devadesátých let, kdy policisté ještě nejsou zcela zvyklí na změnu poměrů ve společnosti a tím i v podsvětí, které se odehrávají po sametové revoluci. Kniha a audiokniha Tajomný závoj vyšly současně, a tak mohli být spokojeni příznivci obou médií – klasické papírové knihy i profesionální četby.

Lehká jednohubka Stephena Kinga

5

Za pár měsíců oslaví Stephen King sedmdesáté páté narozeniny. Za svůj život nadělil čtenářům desítky literárních děl, z nichž nejproslulejší jsou horory a obsáhlá díla jako To, Svědectví či sága Temná věž. Příznivci mainského grafomana však vědí, že ani jeho kratší prózy nejsou k zahození, o čemž svědčí i přízeň režisérů, kteří je převedli na plátna kin. Děti kukuřice, Běžící muž či Nadaný žák vám možná tolik neřeknou, ale takové Vykoupení z věznice Shawshank je už jiná liga. Jedno novější Kingovo dílko vydalo nakladatelství OneHotBook a ačkoliv je audiokniha Povznesení pouze necelé tři a půl hodiny dlouhá, její poslech stojí za to.

Veni, vidi, Vetinari

5

Terry Pratchett zemřel už před sedmi lety, ale stále se můžeme těšit z vydávání jeho knih. Ať už v nové grafické úpravě. nebo v audioverzi. OneHotBook se pustilo do natáčení Zeměplochy a jde jim to hezky od ruky. Nejnovějším počinem je kniha Hrrr na ně! V tomto díle vystupuje Hlídka města Ankh-Morporku, tudíž ho namluvil Jan Zadražil.

Krása se vznáší na podpatcích

5

Nová audiokniha podle románu Dominika Dána z vydavatelství Publixing byla natočena na základě předlohy jedenáct let staré. Dánovy knihy však léty neztrácejí na poutavosti, takže si je posluchač určitě užije. Její název je na Na podpätkoch. Klapot podpatků prochází celou knihou a většinou jsou na lodičkách, které mají obuté krásné ženy.

Celý vesmír v jediném výpočtu

5

E=mc2 patrně znáte. Nejspíš jste slyšeli i o teorii gravitace či obecné teorii relativity. Ani jedna z nich, navzdory svému věhlasu a užitečnosti, však nedosáhla na metu nejvyšší. Fyzikové po staletí hledají matematickou rovnici, do níž by bylo možné shrnout veškeré zákony přírody a vesmíru. Chcete o tomto bádání vědět víc? Můžete si poslechnout audioknihu profesora teoretické fyziky newyorské univerzity Michio Kakua, jíž nazval Božská rovnice: Hledání teorie všeho. Zpracovalo ji nakladatelství OneHotBook a k mikrofonu posadilo interpreta z nejpovolanějších – Miroslava Táborského.

Návrat ke starým případům

5

 

Do již tak rozsáhlé série kriminálních románů Dominika Dána Denník dobrého detektíva přibyl další díl, tentokrát nazvaný Mačacia stopa. Vydavatelství Publixing ho obratem vydalo jako audioknihu, kterou si na stránkách Audiolibrixu můžeme pořídit on-line.

Duna nekončí

5

 

Duna Franka Herberta je zřejmě nejslavnější knihou vědecko-fantastického žánru. V současné době je k ní upřeno ještě více pozornosti díky excelentnímu filmu Denise Villeneueva, jenž je dle řady diváků i odborníků nejlepším filmem roku 2021. Mnohem méně čtenářů však zná pokračování Duny, jež Frank Herbert vydával v letech 1959-1985. První z nich – Spasitel Duny – se dočkal péče vydavatelství audioknih OneHotBook a vy si jej tak můžete poslechnout v profesionálním zpracování.

Tesla Noir jako audiokniha

5

S románem Lukáše Vavrečky Tesla Noir jsme se mohli na stránkách magazínu VašeLiteratura.cz setkat už dříve (recenze zde). Nyní si knihu mohou zásluhou vydavatelství Témbr vychutnat i ti, kteří raději poslouchají, než čtou.

Aktuality

 • 7. ročník festivalu HorrorCon

  Již 7. ročník HorrorConu se dočkal několika změn. Tentokrát se všichni fanoušci horroru ve všech jeho formách umění vypraví 22. října do klubu Kotelna v pražských Strašnicích a navíc přijede jeden exkluzivní zahraniční host.

  Číst dál...  
 • Duna potřetí

  Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení