Literární okénko

Šlápoty

kniha

V dnešní době, kdy není dne, aby nebylo vykradeno alespoň jedno auto denně, je hlídané parkoviště aspoň jakás takás jistota, že to naše milované autíčko ráno najdeme tam, kde jsme ho na noc zaparkovali.

Číst dál: Šlápoty

Papírky ve vesmíru

planeta

Ve světových médiích se objevila neobvyklá nabídka. NASA nabízí exkluzivní pobyt ve Vesmíru. Zájemci, kteří by se tam chtěli octnout na věky, nechť zašlou své podobenky o rozměrech 3x3 centimetrů. Ty pak budou při posledním letu raketoplánu Discovery dopraveny na vesmírnou stanici a tam budou vypuštěny do vesmírného prostoru.  Cena sto sedmdesát pět dolarů. Budete-li si přát certifikát pro vás anebo pro vaše známé, cena se zvyšuje o osmdesát dolarů.  Avšak skupinové podobenky z maturitních večírků, svateb a pohřbů, které budou mít více jak deset osob, centrála NASA nepřijímá, nelze totiž překročit váhový limit raketoplánu.

Číst dál: Papírky ve vesmíru

Lidem šibe

klaun

Mám kamarádku a ta není vůbec normální. Není jako já, je úplně jiná. Změnila ji televize. I přesto před ní pořád sedí a dychtivě ji sleduje. Přestala kvůli tomu chodit do školy. Profesorka Pyčková mě požádala, abych ji navštívila a promluvila jí do duše. Namítla jsem, že přece nejsem žádná psychoterapeutka, ale vyhověla jsem jí.

Číst dál: Lidem šibe

Lidé jsou trapní

oko

Můžou za to především peníze a strach o holou existenci. Ty je mají omotané kolem prstu.

Číst dál: Lidé jsou trapní

Mít peníze není normální

oko

Lidé bez peněz nemají budoucnost. Nebude dlouho trvat a všechny takové jedince umístí do pracovních táborů, kde budou mít skvělou příležitost se udřít k smrti. Opin Sekera byl death metalista. Neměl z chudoby strach, protože hrál v kapele Střeva venku z těla. Byli populární a bohatí. Celé Valašsko jim tak říkajíc leželo u nohou.

Číst dál: Mít peníze není normální

Moderní doba je šmejd

bublina

Měli bychom se vrátit do historie. Nejlépe do pravěku. Žili bychom pospolu s gigantickými příšerami, které by byly daleko hroznější a mnohem horší, než my lidé.

Číst dál: Moderní doba je šmejd

Idiot na obrázku v novinách

Tvářil se jako debil, ale ve skutečnosti to byl kretén. Politická celebrita nebo něco takového. Prostě bezvýznamná nula, která rozhoduje o našich životech. Byl snad jedině zvláštní tím, že měl na pinďourovi vytetovaný hákový kříž a uprostřed čela ho zdobila rudá hvězda. Smýšlením to byl pravověrný demokrat. Miloval peníze a moc. Potrpěl si na mladé holky a upřímně nenáviděl chudé lidi. Považoval je za odpornou přítěž civilizované společnosti.

Číst dál: Idiot na obrázku v novinách

Hon na Měrku

Dohodli jsme se, že ho ulovíme a znásilníme. Všechny jsme měly o něj eminentní zájem. Měrka byl náš vytoužený ideál. Ráno jsem dokonce nemasturbovala, jak jsem se těšila! Sotva jsem vstala, běžela jsem si vyčistit zuby. Chtěla jsem být připravena na felaci.

Číst dál: Hon na Měrku

Nechceme vidět skutečnost

Hanka neměla ráda realitu. Nelíbila se jí. Byla z ní zhnusená. Hanka byla romantička a nalézala okouzlení v různých psychedelikách. Halucinace jí byla smyslem a sen nutností. Hanka byla mladá a krásná. Měla velká prsa, útlý pas a slastnou prdélku. Kluci z vesnice ji milovali a často se o ni prali. Hanka byla intelektuálka a lesba. Netoužila po samcích a už vůbec ne jejich trapných penisech. Ty povadlé salámy simulující rozkoš jí připadaly zoufalé a zhola zbytečné.

Číst dál: Nechceme vidět skutečnost

Jsme fašisti

Úředník udeřil razítkem do dokumentu. Razítko připomínalo sladké lízátko a stvrzovalo exekuci všeho majetku rodiny, která nezvládla své dluhy, jež jim přerostly přes hlavu. Jednalo se o otce, matku a 2 děti. Spáchali sebevraždu. Neměli naději, že se jejich situace zlepší, a tak to raději rovnou vzdali, aby zbytečně neprotahovali svá muka v lidské společnosti.

Číst dál: Jsme fašisti

Erotická žena v zóně mediálního klipu

tuska

Marcela byla nádherná. Cítila se perfektně. Sluneční paprsky mlátily do okna jejího pokoje a vřeštěly: „Vylez z postele!“ Marcela je poslechla. Byla šťastná a radovala se ze života, který jí připadal vyloženě fantastický. Navíc nebyla vůbec líná. Hned jak mohla, vrhla se na učení. A když nastal vhodný čas, vyrazila do školy. Nikam nespěchala, protože si moc dobře uvědomovala, že stres škodí zdraví.

Číst dál: Erotická žena v zóně mediálního klipu

Kondomy proti literatuře

abstrakce
Díky prezervativu se nenarodil geniální autor, což byla hrozná ztráta pro budoucnost. Čtenáři z budoucnosti to nemohli jeho rodičům z minulosti zapomenout. Proto se rozhodli sestrojit stroj času. Vrátili se do roku 2058 a vypravili se zachránit spermie. Šlo jim o všechny, i když ve finále byla pro ně důležitá pouze ta jediná, která oplodní vajíčko.

Číst dál: Kondomy proti literatuře

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení