Rozhovory

Rozhovor s Jitkou Hlouškovou

Jitka Hloušková je v první řadě koučka. Kromě koučinku se věnuje právě vznikající Sféře v prostorách Automatických mlýnů v Pardubicích a samozřejmě své milované angličtině. Je to člověk, který neposedí. Já jsem si s ní povídala o tom, proč napsala knihu Díky, Londýne!, a také o jejích dalších aktivitách.

Rozhovor se Zdeňkem Žofkou

Zdeněk Žofka

Zdeněk Žofka je velmi zajímavou osobností českého i světového tenisu. Nejen že tenis hrával, ale i trénoval, a to jak v našem prostředí, tak i v tom zahraničním. Zná se osobně s mnoha slavnými tenisty. Bavili jsme se spolu o tom, jak je těžké vydat knihu, co ho k tomu vedlo, a také o tom, jaké je to žít v cizí zemi.

Uljana Donátová: „Chci dělat svou práci co nejlépe a s těmi nejlepšími“

PR manažerka, tisková mluvčí karlovarského Mezinárodního filmového festivalu, scenáristka a spisovatelka Uljana Donátová přiznává, že věří tomu, že věci se přihodí v ten správný čas. A tak je to i s jejím psaním knížek. Letos jí vyšla již čtvrtá Biograf láska, která vznikla podle stejnojmenného muzikálu, který velice úspěšně uvádí už rok Divadlo Kalich v Praze.

Blanka Malá: „Moje čtenářky a jejich reakce na knížku si vyžádaly pokračování“

5

Od dětství chtěla být moderátorkou. Sen si splnila a působila jak v soukromých rádiích, tak v Českém rozhlase v Hradci Králové, kde letos Blanka Malá načetla jako audioknihu svůj literární debut Láska ve špičce italské boty, na jejímž pokračování pilně pracuje.

Tereza Herzogová: „Když chcete psát, musíte i číst, to jde ruku v ruce“

Tereza Herzogová

Své první básničky a povídky napsala již v dětském věku. V roce 2018 vydala svoji první sbírku povídek a v roce 2022 první román Schovávaná, jehož pokračování má vyjít v roce 2024. V současné době autorka Tereza Herzogová pracuje na svém třetím románu.  

Rozhovor se Štěpánkou Živčákovou

knihy

Autorka Štěpánka Živčáková má za sebou pokus o sebevraždu, pobyt v psychiatrické léčebně a spoustu práce sama na sobě. Povídaly jsme si nejen o její knize Drátem do oka, ale i o jejím současném životě a navzdory tomu, že deprese není úplně optimistické téma, byl rozhovor milý a já ho končila s úsměvem na tváři.

Alexander Stainforth: „Rád kombinuju romanci s prvky napětí a thrilleru“

obr

Je autorem řady historických romancí, fantasy a současných příběhů. Na psaní Alexandra Stainfortha fascinuje svoboda, to, že čtenář může vstoupit do jakéhokoliv světa, zapomenout na realitu, zažít dobrodružství, o kterém jinak může člověk pouze snít.

Psaní má být především radost

5

Její touha tvořit a psát ji dovedla ke studiu scenáristiky a coby scenáristka se podílí na několi-ka slovenských seriálech. Kromě psaní TV scénářů je také autorkou dvou knih. Román Šeptuchy vynesl Aleně Sabuchové několik významných slovenských knižních ocenění a byl přelo-žen také do češtiny. V současné době pracuje na své třetí knize.

Mně se všechno tak nějak stane samo

5

Vystudovala nizozemský jazyk, z něhož přeložila jedenáct knih, působila jako zpěvačka ženského hudebního dua Čokovoko. Našla se v stand-upu a letos Adéle Elbel vyšla knížka Santiago, má lásko, kterou napsala s reklamním textařem Michalem Rožkem.

Moje knihkupectví je taková oáza pokoje

5

Vydala již pětadvacet knížek plných fejetonových příběhů. Psaní ji okouzlilo již v dětství. Kromě toho je velkou knihomolkou a již několik let je Hana Pinknerová také majitelkou Knihkupectví a galerie Světlo v Brně, kde také pořádá výstavy.

Často se rozhoduji nekoncepčně a impulsivně

Působí jako výtvarnice a spisovatelka. Dělá vitráže, keramiku a píše knihy pro děti i dospělé. Letos jí vychází druhý díl Mýtu o Atlantidě: Uroboros a historický román Fénix. Psaní je pro Romanu Vaverovou vyjádřením myšlenky, světonázoru a vize prostřednictvím zajímavých příběhů.

Psaní beru jako svůj koníček

„Vždycky jsem věděla, že jednou budu psát knížky, jenom jsem si k tomu chtěla správně dozrát,“ přiznává Dagmar Digma Čechová, pro kterou je psaní koníčkem. Působí jako jazyková korektorka a editorka.

Aktuality

 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  
 • Co mě zaujalo na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

  7. 10. 2023 skončil 33. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Jako vždy byl plný různých doprovodných programů, které se bohužel z časových důvodů mnohdy překrývaly, proto chci informovat jen o těch, kterých jsem se stačil zúčastnit.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení