Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: John Boyne – Chlapec na vrcholu hory

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
5

Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Chlapec na vrcholu hory z nakladatelství Slovart. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Slovart

logo

Cena v soutěži:  

3x kniha Chlapec na vrcholu hory

Chlapec na vrcholu hory

 

Když osud malému Pařížanovi Pierrotovi určí, že bude žít u tety na vrcholu hory, nemá chlapec ještě ponětí, kam se svět řítí. Jenže píše se rok 1935 a tajuplný dům, kde teta pracuje jako hospodyně, je zlověstný Berghof, horské sídlo Adolfa Hitlera. Vůdce si vezme Pierrota pod svá ochranná křídla a uvrhne ho do neznámého, nebezpečného světa moci, tajemství a úkladů – a chlapec si bude muset zvolit, na kterou stranu se přidá.


Soutěžní otázky:

1. Jak se jmenuje sídlo Adolfa Hitlera? 

2. Jak se jmenuje země, ze které pochází autor knihy, o kterou soutěžíme? 

3. Ve kterém roce bylo založeno nakladatelství Slovart? 


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Slovart.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 25. dubna 2017.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Ondřej Kašpárek, Roman Kopřiva a Tomáš Pavelec. Gratulujeme.


Komentáře   

 
Tomáš Pavelec
0 Odp.: Soutěž o knihu Chlapec na vrcholu horyTomáš Pavelec 2017-05-09 18:40
Zdravím,
kniha dnes v pořádku dorazila. Až dětičky usnou, pustím se hnedka do první kapitoly.
Děkuji...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Ondřej Kašpárek
0 Odp.: Soutěž o knihu Chlapec na vrcholu horyOndřej Kašpárek 2017-05-09 19:10
Dobrý den,
kniha mi také dnes v pořádku dorazila. Děkuji mnohokrát. :-)
Hezký den.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Roman Kopřiva
0 Soutěž o knihu Chlapec na vrcholu horyRoman Kopřiva 2017-05-12 12:11
Dobrý den,děkuji Vám za výhru. Kniha
Chlapec na vrcholu hory mi v pořádku přišla.Děkuji
Kopřiva
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury. Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovického výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení