Rozhovory

Rozhovory: Emily Elgar

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
5

Emily Elgar, autorka thrilleruTeď mlč (recenze zde), si na mě udělala čas, přestože má v tuto chvíli radosti i starosti se svým půlročním potomkem, a poskytla pro náš web exkluzivní rozhovor.

 

 

 

Kde berete inspiraci pro své psaní?

Bydlíme blízko krásných hor, takže když cítím, že potřebuji inspiraci, vezmu si své horské boty a jdu na pořádný výšlap. Krásné výhledy a čerstvý vzduch udělají svoje.

Máte nějakou zkušenost s problémy, které měly vaše postavy?

Osobně ne, ale mám mnoho přátel, kteří zažili smutné potraty. Myslím si, že můžeme být lepší, když budeme mluvit o problémech, které se nám staly, když se podělíme o své starosti. Často nás ve společnosti obklopuje velké ticho, když se dotkneme nějakého smutného tématu, a já chtěla svou knihou prolomit ledy, promluvit o těch problémech.

Emily Elgar

Která postava je vaše oblíbená?

Vždycky byl mým favoritem Frank. A vlastně část knihy, která byla psána z jeho pohledu, potřebovala nejméně úprav při editování. Milovala jsem psaní z pohledu někoho, kdo má tak diametrálně odlišný život než já.

Chystáte se napsat další knihu?

Ano! Vlastně v tuto chvíli dokončuji svou další knihu Grace is Gone a chystám ji vydat ve Velké Británii a v Americe v roce 2020. Můj manžel tvrdí, že je rozhodně lepší než ta první, ale on je velmi, velmi zaujatý, samozřejmě.

Jaké další koníčky máte?

Miluju chůzi a cestování. Nedávno jsme se vrátili ze Srí Lanky s naším půlročním miminkem. Bylo to úžasné, ale máme teď za sebou další novou zkušenost – cestování s malým dítětem!

Čtete taky ráda?

Samozřejmě! Mám mnoho autorů, které zbožňuju. 

Kdo je váš oblíbený autor?

Mám ráda Kate Atkinson, Sarah Waters, Jonathana Franzena a Jane Austenovou.

Máte děti. Máte chuť psát i dětskou literaturu?

Jednoho dne bych ráda napsala knihu pro děti. V současné době jsem dostala jednu krásnou dětskou knihu, která se jmenuje Oi Frog – je to velmi, ale velmi hloupé, ale absolutně úžasné!

Děkuji za rozhovor.

Teď mlč

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení