Komiksy

Komiksy: Kore Jamazaki – Čarodějova nevěsta 3

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
Čarodějova nevěsta 3

Manga série Čarodějova nevěsta se rozrostla o další, v pořadí již třetí díl. Jde opět o emocemi nabitou četbu, která zdařile hraje na struny ženského čtenářstva. Těšit se můžete na romantickou procházku fantasy světem, obývaným řadou svébytných tvorů včetně draků nebo bludiček, ve kterém neschází ani temná zákoutí jako vystřižená z hororu.Čarodějova nevěsta 3Čaroděj Elias nadále pokračuje v zaučování své učednice a budoucí manželky Čise. Není to nic jednoduchého. Momentálně se musí vypořádat se zákeřným čarodějem, kterému se přezdívá Bludný Žid a který si rád hraje s lidmi, zvláště s jejich těly. Prý ho kdysi proklel „Boží syn a od té doby je nesmrtelný. Je to monstrum, které se bezcílně toulá světem, poháněné jen svými zájmy.“ Čise a Elias jsou nuceni utkat se s jeho novou hračkou, pavoukem s ženským tělem, jež bylo sešito z lidských pozůstatků. Je to obluda, která má zvláštní spojitost s Hřbitovním Grimem, jenž se nám představil v minulém dílu (více zde). Ovšem tímto dobrodružstvím krasojízda nekončí. Čise se seznamuje s bytostí Leanan sídhe, sexy upírkou, která mužům výměnou za krev poskytuje výjimečný talent. Čarodějova učednice brzy zjistí, že ani takoví tvorové nejsou natolik krvelační, jak by se mohlo zdát. A na závěr Čise čeká malý výlet. Kam, to neprozradím… 

Z předestřeného výtahu je zřejmé, že se hlavní dějová linka příliš nerozvíjí. Kniha sice nabízí více akce než předchozí díly, de facto je ale složena ze tří vedlejších příběhů. Co však oceňuji, je pokus o jemnější propracování charakteristik hlavních postav. Elias se konečně ukáže „v plné kráse“ (čímž dochází k posílení hororového ladění) a nastane u něj neočekávaná změna v chování vůči Čise. Ta zůstává nadále citově nevyrovnaná; působí na mě nevěrohodně, jako labilní loutka v rukou mocipána, která vykoná vše, co se jí řekne, aniž by měla na věc vlastní názor. Teprve nyní vyplouvá zřetelně na povrch, že si ji Elias chová jako domácí zvířátko. A zdá se, že si to uvědomila i autorka Kore Jamazaki, která s tím snad konečně hodlá něco udělat (nebo to byl od začátku její původní záměr?). Uvidíme, jakým směrem se bude Čisina postava dál vyvíjet. Snad se projeví více její pravé já, a tak bude působit více plasticky, čímž by si mohla získat i více sympatií.

V této sérii je už od prvního dílu kladen velký důraz na city (více zde). Mezi Čise a Eliasem to jiskří (ale nevím, zda to skutečně nazývat láskou; sama Čise si je v tomto ohledu nejistá, možná jde jen o vděk, kdo ví), on se k ní chová jako kavalír (ano, zase ji nosí na rukou) a ona je křehká květinka, která nadto skoro pořád omdlévá a dostává se do nesnází. Přesládlost komiksu by nemusela být na škodu, pokud by byly emoce předkládány s rozumem, po malých troškách. Čtenáři je jich ale hned od první stránky naservírována plná mísa, která už přetéká. Začnete se brodit v přemíře významných pohledů, odmlk, gest, … Některé pasáže navíc působí nepřehledně, dialogy jsou místy nelogicky vystavěné. 

Problém může být v mých očekáváních – těšila jsem se na romantické čtení říznuté hororovými prvky. Inu, dočkala jsem se hlavně toho prvního, o druhé se postarala jen první polovina knihy, zbytek byla zbytečná šlehačka s přemírou cukru. Ovšem… když jsem už chtěla za sérií udělat tlustou čáru, následovala neočekávaná třešnička v podobě závěrečného odhalení některých tajemství týkajících se Eliasovy minulosti. A co víc, vypadá to, že ve čtvrtém svazku se dočkáme dalších informací o této zajímavé postavě. 

Nedá se nic dělat, nakonec jsem svůj úsudek změnila a sérii Čarodějova nevěsta dám ještě jednu šanci (mimo jiné i z důvodu nádherné kresby, která působí impozantně). Jsem už zvědavá, co přinese čtvrtý díl.

Čarodějova nevěsta 3
Čarodějova nevěsta 3

Čarodějova nevěsta 3
Autor Kore Jamazaki
Překlad Anna Křivánková
Nakladatelství Crew
Místo vydání Praha
Rok vydání 2018
Vydání 1.
Počet stran 188
ISBN/EAN 978-80-744-9551-9
Ediční řada Čarodějova nevěsta

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení