Komiksy

Komiksy: Kore Jamazaki – Čarodějova nevěsta 1

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
Čarodějova nevěsta

Rodina manga komiksů se opět rozrostla. A zase to má na svědomí nakladatelství Crew, které českým čtenářům přináší už nějakou dobu to nejlepší z japonské komiksové tvorby. Novinkou je série Čarodějova nevěsta (v orig. vydáváno od r. 2014) od autorky jménem Kore Jamazaki, která vás přenese do světa čarodějů, víl a mluvících koček.Čarodějova nevěstaHlavní hrdinkou je patnáctiletá Čise Hatori, která v zoufalství přijme zvláštní nabídku. Dobrovolně se stává hlavním objektem podivné aukce, v níž ji vydraží monstrum se zvířecí lebkou namísto hlavy a s dlouhými rohy. Čise se dozvídá, že jde o mocného čaroděje jménem Elias Ainsworth, který si z ní hodlá učinit svou učednici. A nejen to. Čise se má stát i jeho manželkou! Přestože by většina dívek na jejím místě prchla, ona se neohroženě vydává do čarodějova domku a společně s ním objevuje svět plný magie a zvláštních stvořeních, pro většinu lidí umě se skrývajících. Proč si čaroděj pro své pokusy (a choutky) vybral zrovna tuto nesmělou dívku, která odmalička trpí podivnými viděními? A jak půjde Čise nová role čarodějovy učednice? To se dozvíte v prvním dílu této série.

Komiks je určen spíše ženskému čtenářskému publiku, zvláště romantickým duším milujícím příběhy ve stylu „kráska a zvíře“. Nejde však výhradně o romantický komiks; z hlediska žánrové příslušnosti bych ho spíše označila za mystery mangu s prvky červené knihovny a hororu. 

Jamazaki pracuje s motivy, jež byly v literárním světě nesčetněkrát zpracovány, od již zmíněného modelu krásné dívky a jejího ošklivého věznitele (který však od začátku působí jako kladná postava) až po klasický model čaroděje-učitele a jeho učně. Také reálie magického světa jsou z velké části převzaty ze starých legend a z japonské mytologie; odkazuje se tu na svět víl (upomínajících na japonská přírodní božstva), draků a dalších stvoření. První díl tak zčásti plní funkci originálního bestiáře, většinu stránek pak vyplňuje poodkrývání zákonitostí daného universa, zatímco samotné akce je tu pomálu. To však vzhledem ke skutečnosti, že jde o první díl, nijak nepřekvapuje.

První díl série Čarodějova nevěsta hodnotím veskrze kladně. Otevírá se v něm brána do snového světa plného kouzel, veselých bytůstek a přitažlivých postav. K tomu přidejte zajímavý příběh s prvky tajemna a romantiky. A také umnou kresbu dodávající všemu punc roztomilosti, jak se to u mangy tohoto typu očekává. A tradá… máme tu další hit, který si nesmíte nechat ujít (a který konečně vybočuje z tematicky podobných mang z produkce nakladatelství Crew). Přeji pěkné počtení. Já zatím budu nedočkavě vyčkávat pošťáka, až mi přinese včera objednaný druhý díl.   


Čarodějova nevěsta
Čarodějova nevěsta

Čarodějova nevěsta 1
Autor Kore Jamazaki
Překlad Anna Křivánková
Nakladatelství Crew
Místo vydání Praha
Rok vydání 2018
Vydání 1.
Počet stran 184
ISBN/EAN 978-80-7449-532-8
Ediční řada Čarodějova nevěsta

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Soutěže

Aktuality

 • Poohlédnutí za rokem 2019

  Vážení čtenáři, rok 2019 je za námi. Jeho odchod jsme oslavili bujarým veselím na Silvestra, někdo dal přednost poklidnějším oslavám a třeba si našel čas i na dobrou knihu. A jak to tak bývá, nyní, na prahu nového roku s magickým číslem 2020, je vhodná doba na připomenutí si toho, co se nám v tom předešlém roce podařilo, a nebo co by bylo naopak vhodné zlepšit.

  Číst dál...  
 • Paseka slaví 30 let. Rodinné nakladatelství zůstává nezávislé a svobodomyslné.

  Nakladatelství Paseka vzniklo 9. prosince 1989. Revoluce umožnila Ladislavu Horáčkovi, aby svobodně vydával knihy, které jeho samotného zajímají a baví. Když po Horáčkově smrti v roce 2015 převzala nakladatelství jeho dcera Anna Rezková Horáčková, musela se vyrovnávat s hlasy, které tvrdily, že Paseka už nebude jako dřív nebo že nakladatelství dokonce zanikne. I díky knihám z posledních let si Paseka mohla ponechat nezávislý duch a zůstává například také nejúspěšnějším nakladatelstvím v historii literární ceny Magnesia Litera.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení