Komiksy

Komiksy: Kore Jamazaki – Čarodějova nevěsta 1

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
Čarodějova nevěsta

Rodina manga komiksů se opět rozrostla. A zase to má na svědomí nakladatelství Crew, které českým čtenářům přináší už nějakou dobu to nejlepší z japonské komiksové tvorby. Novinkou je série Čarodějova nevěsta (v orig. vydáváno od r. 2014) od autorky jménem Kore Jamazaki, která vás přenese do světa čarodějů, víl a mluvících koček.Čarodějova nevěstaHlavní hrdinkou je patnáctiletá Čise Hatori, která v zoufalství přijme zvláštní nabídku. Dobrovolně se stává hlavním objektem podivné aukce, v níž ji vydraží monstrum se zvířecí lebkou namísto hlavy a s dlouhými rohy. Čise se dozvídá, že jde o mocného čaroděje jménem Elias Ainsworth, který si z ní hodlá učinit svou učednici. A nejen to. Čise se má stát i jeho manželkou! Přestože by většina dívek na jejím místě prchla, ona se neohroženě vydává do čarodějova domku a společně s ním objevuje svět plný magie a zvláštních stvořeních, pro většinu lidí umě se skrývajících. Proč si čaroděj pro své pokusy (a choutky) vybral zrovna tuto nesmělou dívku, která odmalička trpí podivnými viděními? A jak půjde Čise nová role čarodějovy učednice? To se dozvíte v prvním dílu této série.

Komiks je určen spíše ženskému čtenářskému publiku, zvláště romantickým duším milujícím příběhy ve stylu „kráska a zvíře“. Nejde však výhradně o romantický komiks; z hlediska žánrové příslušnosti bych ho spíše označila za mystery mangu s prvky červené knihovny a hororu. 

Jamazaki pracuje s motivy, jež byly v literárním světě nesčetněkrát zpracovány, od již zmíněného modelu krásné dívky a jejího ošklivého věznitele (který však od začátku působí jako kladná postava) až po klasický model čaroděje-učitele a jeho učně. Také reálie magického světa jsou z velké části převzaty ze starých legend a z japonské mytologie; odkazuje se tu na svět víl (upomínajících na japonská přírodní božstva), draků a dalších stvoření. První díl tak zčásti plní funkci originálního bestiáře, většinu stránek pak vyplňuje poodkrývání zákonitostí daného universa, zatímco samotné akce je tu pomálu. To však vzhledem ke skutečnosti, že jde o první díl, nijak nepřekvapuje.

První díl série Čarodějova nevěsta hodnotím veskrze kladně. Otevírá se v něm brána do snového světa plného kouzel, veselých bytůstek a přitažlivých postav. K tomu přidejte zajímavý příběh s prvky tajemna a romantiky. A také umnou kresbu dodávající všemu punc roztomilosti, jak se to u mangy tohoto typu očekává. A tradá… máme tu další hit, který si nesmíte nechat ujít (a který konečně vybočuje z tematicky podobných mang z produkce nakladatelství Crew). Přeji pěkné počtení. Já zatím budu nedočkavě vyčkávat pošťáka, až mi přinese včera objednaný druhý díl.   


Čarodějova nevěsta
Čarodějova nevěsta

Čarodějova nevěsta 1
Autor Kore Jamazaki
Překlad Anna Křivánková
Nakladatelství Crew
Místo vydání Praha
Rok vydání 2018
Vydání 1.
Počet stran 184
ISBN/EAN 978-80-7449-532-8
Ediční řada Čarodějova nevěsta

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Doporučujeme

Veletrh

Soutěže

Aktuality

 • Představujeme CREW KIDS, novou edici nakladatelství Crew

  Superhrdinky, a dokonce i superzáporačky, musí chodit do školy. A pro ně je zřízená superhrdinská škola, kde učí i studují lidé se superschopnostmi a v lavicích najdeme například Batgirl, Harley Quinn, Supergirl, Wonder Woman či Poison Ivy. 

  Číst dál...  
 • Nová kniha Miloše Cajthamla Na odstřel získala prestižní Literární cenu Knižního klubu 2018

  PRAHA, 4. 9. 2018 – Laureátem 23. ročníku Literární ceny Knižního klubu se rozhodnutím odborné poroty stal Miloš Cajthaml, jeho novela Na odstřel o problematickém hledání mužského vzoru se prosadila v konkurenci 121 zaslaných rukopisů. Odměnou vítězi je vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižní klub, prémie 100 000 Kč a originální skleněná plastika ve tvaru knihy. Vítězné dílo bylo slavnostně vyhlášeno 4. září 2018 v Kaiserštejnském paláci na pražské Malé Straně.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení