Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Děvčata z Rijádu byla ukončena!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
devcata z rijadu 100x100
Zajímá vás, jak se žije v arabském světě? Jak v této zemi s odlišnou kulturou a tradicemi pohlíží na lásku a manželství? Pak vám doporučujeme skvělou knihu Děvčata z Rijádu, která má své počátky v emailech, kvůli nimž se autorka ocitla v ohrožení života. Nyní máte možnost zasoutěžit si o tuto knihu na stránkách našeho magazínu, stačí zodpovědět tři jednoduché otázky!
Výhra v soutěži:


Kniha děvčata z Rijádu
devcata z rijadu obalka

Je smutnou pravdou, že lidskou přirozeností je zevšeobecňování. A tak není divu, když se při představě Saúdské Arábie či islámu každému vybaví jen Usáma bin Ládin, smrtelné nebezpečí a únosy dětí. Všichni víme, jak to tam chodí… Ale víme to doopravdy? Ani náhodou! Mladá arabská autorka se před časem rozhodla podělit se s ostatními o svůj náhled na svět muslimských žen, na lásky, vztahy, manželství a další věci. Samozřejmě však zvolila úplně jiný úhel pohledu než ten, který máme z podobné literatury zažitý, nýbrž bez přikrašlování, ale také bez zbytečných nářků prostě začala vyprávět příběh čtyř přítelkyň, dívek z rijádské smetánky.

Soutěžní otázky:

1) Kdo napsal knihu, o kterou soutěžíme?

2) U kterého nakladatelství kniha vychází?

3) Jaká kniha vás v poslední době nejvíce zaujala?

Nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství Metafora.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, které zašlete na redakční mail: redakce(zavináč)vaseliteratura.cz. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Soutěž byla ukončena 17.6.200. Výsledky budou zveřejněny nejpozději do týdne od skončení na této stránce.

Soutěž byla ukončena! Výhercem se stává Helena Žáková. Gratulujeme!

Komentáře   

 
jareth
+1 Výsledkyjareth 2009-06-05 12:56
Ahoj, chtel bych se zeptat, za jak dlouho po skonceni souteze se dozvime vysledky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 VýsledkyMarta Šimečková 2009-06-05 13:10
Jareth, výsledky se dozvíte nejpozději do týdne po ukončení soutěže, tj. v tomto případě nejpozději 24. 6. Výherce bude zveřejněn na této stránce u dané soutěže. A již za chvilku spustíme novou soutěž o další zajímavou knihu, takže se můžete pustit do dalšího soutěžení :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
arty
0 soutěžarty 2009-06-16 15:29
Ju knížka vypadá super ,ještě ji tak vyhrát :whistle:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-06-18 19:20
Máme tu výherce soutěže o knihu Děvčata z Rijádu. Gratulujeme! Pro ostatní čtenáře, kteří tentokrát neměli štěstí ve hře, mám zprávu, že již připravujeme další soutěže o skvělé knihy! Navíc máte stále možnost zapojit se do soutěže o detektivní román Dolmen ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Magda
0 Gratuluji :)Magda 2009-06-21 19:42
Gratuluji výherkyni a zkusím to příště :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   
 • Krátká přestávka

  Vážení čtenáři,

  čas prázdnin a dovolených je tady, léto, i když to občas tak nevypadá, také. Po roce různých omezení si někteří z nás konečně alespoň trochu užijí cestování, třeba jen v rámci naší republiky. Bylo by zbytečné zdůrazňovat, že i u nás jsou krásná místa. V této souvislosti mi dovolte vyhlásit krátkou přestávku ve zveřejňování recenzí, které pro vás už řadu let pravidelně připravujeme. Doufám, že nás po prázdninách čeká mnoho dalších krásných knih, které budou stát za zmínku, a hlavně že se podaří uskutečnit akce, které jsou s literaturou spojené, jako jsou třeba knižní veletrh v Havlíčkově Brodě či Svět knihy. 

  Těším se na opětovné shledání a vámi a věřím, že i přes tuto - určitě krátkou - odmlku nám zachováte svou přízeň. Přeji vám všem - čtenářům i redaktorům - krásné léto plné zážitků.

  Jiří Lojín

  Šéfredakor

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení