Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: David Mitchell – Hodiny z kostí

1 1 1 1 1 (4 hlasů)
Dárek

Ode dneška soutěžíme o knihu Hodiny z kostí z nakladatelství Mladá fronta. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Mladá fronta

logo

 

Cena v soutěži:  

1x kniha Hodiny z kostí

Hodiny z kostí

 

Patnáctiletá Holly po zuřivé hádce s matkou zabouchne dveře za svým starým životem. Když nyní prochází anglickým venkovem, podivná setkání a souhry náhod přetvářejí její realitu tak, až se začne podobat oživlé noční můře. Neboť Holly upoutala pozornost skupinky nebezpečných mystiků - a jejich nepřátel. A právě osud Holly Sykesové je tmelem spojujícím příběhy dalších protagonistů Hodin z kostí - studenta z Cambridge, který usiluje o bohatství a vliv, rozpačitého otce, jenž si připadá naživu, pouze když podává zpravodajství z okupovaného Iráku, spisovatele středního věku, jenž truchlí nad svým vyhnanstvím ze žebříčku bestsellerů -, kteří všichni sehrají roli v nadpřirozené neviditelné válce na okrajích našeho světa. Ze středověkých švýcarských Alp přes australskou buš devatenáctého století a hotel v Šanghaji až do výstavného domu na Manhattanu v blízké budoucnosti a na postapokalyptický irský venkov se jejich příběhy rozvíjejí a spojují v okamžicích jak každodenních, tak téměř zázračných. Hodiny z kostí tvoří kaleidoskop plný výrazných postav a možných světů, který přímo prosí o to, abychom ho rozebrali a opět poskládali dohromady.


Soutěžní otázky:

1. Kdo je autorem knihy, o kterou soutěžíme?

2. Jmenujte alespoň dvě další knihy od tohoto autora, které vydalo nakladatelství Mladá fronta.

3. Kolik let je hlavnímu hrdinovi knihy Podivuhodná odhalení Artura Peppera?

Odpovědi na otázky naleznete v anotaci knihy a na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 5. listopadu 2017.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Anna Železná. Gratulujeme.


Komentáře   

 
Hojaro
0 říjen nebo listopad?Hojaro 2017-10-15 13:32
Dobrý den.
Proč některé soutěže začínají v říjnu a jiné v listopadu? To se již tak těšíte na Vánoce?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Zdeněk
0 Snad končí, ne...???Zdeněk 2017-10-15 17:19
viz výše
Soutěžit můžete do 5. listopadu 2017...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Hojaro
0 Jedná se o začátek soutěžeHojaro 2017-10-15 18:05
Ale začátek (vytvoření) soutěže není 11.11. a 13.11.2017. Dnes už je datum opraveno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Jedná se o začátek soutěžeMarta Šimečková 2017-10-15 20:35
Dobrý večer, děkuji za upozornění. Listopadová data vytvoření soutěží byla uvedena omylem, soutěže byly samozřejmě připraveny v tomto měsíci. Na soutěže samotné to ale nemá žádný vliv; datum ukončení soutěže zůstává tak, jak je uvedeno v posledním odstavci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • 100 let, 100 knih

  Oslavy stého výročí republiky jsou za námi. Alespoň v Brně, kde se ve dnech 26. května – 17. června 2018 konal festival Re:publika. Brněnské výstaviště v těchto dnech ožilo nebývalým množstvím akcí, kromě klasických výstav prezentujících různé obory si tu mohli návštěvníci zajít na koncert, taneční party, přednášku nebo autorské čtení. A právě na literární sekci se podíváme blíže.

  Číst dál...  
 • Beseda s Alenou Mornštajnovou v malebném Českém Krumlově

  29. května 2018 se konala beseda a autorské čtení české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Příjemný večer si její čtenáři užili v prostorách kavárny Egon Schiele Art Centrum, kde se sešli nad kávou i vínem.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení