Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Tak chutná duha

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
5

Ode dneška soutěžíme o knihu Tak chutná duha z nakladatelství Mladá fronta. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Mladá fronta

logo

 

Cena v soutěži:  

1x kniha Tak chutná duha

Tak chutná duha

 

Pro malé kuchtíky - více než 20 receptů na dobroty z ovoce a zeleniny Dopřejte dětem vyzkoušet si, jestli je vaření jejich parketa, a hravou formou je naučte jíst a zamilovat si ovoce a zeleninu. Tahle barevná kuchařka pro děti obsahuje více než 20 receptů, jejichž hlavními hrdiny jsou různé druhy ovoce a zeleniny.Dobroty, na které se vám budou sbíhat sliny, jsou v ní poutavě rozděleny do skupin podle barev, děti tak v rámci přípravy ochutnají zelenou, červenou, žlutou či fialovou, až nakonec sní „celou duhu“. Při přípravě jednotlivých pokrmů kuchtíkům pomohoujasné instrukce doplněné názornými fotografiemi a celou knihou je budou svými legračními komentáři provázet kreslené postavičky ovoce a zeleniny, které je poučí o tom, proč je důležité je jíst, v čem konkrétně nám zelenina a ovoce prospívají a jestli je lepší jíst je syrové, nebo vařené. Některá jídla zahřejí, jiná osvěží, nebudou chybět ani nápoje a hlavně - dětmi tolik zbožňovaná - zmrzlina.


Soutěžní otázky:

1. Kolik receptů nalezneme v knize, o kterou soutěžíme?

2. Kdo ilustroval knihu Velká indiánská kniha? 

3. Jak se jmenuje hlavní postava z knihy Štvanice?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 6. července 2017.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Lucie Bártová. Gratulujeme.


Komentáře   

 
Jarka
+3 Soutěž o knihu Tak chutná duhaJarka 2017-06-15 08:14
Dobrý den, ráda bych se zeptala ke 3. otázce v této soutěži, od jakého autora máte na mysli knihu Štvanice? S tímto názvem jich vyšlo v nakladatelství několik.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marie Myslivečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarie Myslivečková 2017-06-15 08:15
Kterou "Štvanici" máte na mysli?Od autora CC?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Daniela
0 Soutěž o knihu Tak chutná duhaDaniela 2017-06-21 09:33
Dobrý den, odpoví nám někdo na dotaz? Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarta Šimečková 2017-06-21 17:20
Milí soutěžící, omlouvám se za pozdní odpověď. Uznáme jakékoliv jméno autora, který napsal knihu s názvem Štvanice.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marcelaa
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarcelaa 2017-06-25 09:26
Jméno autora ? Nemá to bát hlavní hrdina?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarta Šimečková 2017-06-25 13:09
Ano, ptáme se na jméno hrdiny z knihy Štvanice. Jak jsem psala, uznáme více odpovědí bez ohledu na autora knihy (špatně jsem to v předchozí odpovědi formulovala).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury. Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovického výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení