Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: Tom Michell – Co mě naučil tučňák

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Co mě naučil tučňák z nakladatelství Noxi. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Noxi

logoCena v soutěži:

3x kniha Co mě naučil tučňák

 

knihaJedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
Dvacetiletý Tom Michell, toužící  po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových párty, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.Soutěžní otázky:


1. Uveďte autora knihy, o kterou ode dneška soutěžíme.

2. Jak se jmenuje tučňák z knihy Co mě naučil tučňák?

3. Ve které zemi se mladý učitel seznámil s tučňákem?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Noxi.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 9. dubna 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Tereza Dvořáková, Alena Hájková a Veronika Kajšová. Gratulujeme!

 

Co mě naučil tučňák
Autor Tom Michell
Nakladatelství Noxi
Místo vydání Bratislava
Rok vydání 216
Vydání 1.
Počet stran 208
ISBN/EAN 978-80-8111-314-7
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Komentáře   

 
HankaM
0 Vyhodnocení soutěžeHankaM 2016-04-17 18:48
Dobrý den, chci se zeptat, kdy budou známi výherci této knihy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: Vyhodnocení soutěžeadmin 2016-04-17 22:09
Behem tohoto tydne bychom meli vyhlasit vyherce dalsich soutezi ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Alena Hájková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákAlena Hájková 2016-04-28 10:51
Děkuji dnes kniha v pořádku dorazila. Teď ji jen přečíst.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Terez.a
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákTerez.a 2016-04-29 10:12
Kniha mi dneska dorazila. Děkuji. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení