Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Čarovná hora

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška soutěžíme o tři knihy Čarovná hora z nakladatelství Mladá fronta. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Mladá fronta

logo


Cena v soutěži:

3x kniha Čarovná hora

 

knihaMnohovrstevnatý příběh se odehrává na počátku 20. století v luxusním sanatoriu pro nemocné tuberkulózou poblíž Davosu. Do uzavřené společnosti přijíždí na návštěvu za svým bratrancem mladý inženýr Hans Castorp. Nemoc brzy propukne i u něho, a tak se i Hansovi uzavře normální, zdravý svět. Castorp začíná jako ostatní žít ve světě čekání, jak s ním zhoubná nemoc naloží. V sanatoriu ho zaujmou dva spolupacienti - humanista a cynický jezuita. Castorp s nimi vede diskuze o lásce, životě, smrti, náboženství, politických systémech i spravedlnosti. V slovních soubojích těchto tří protagonistů románu se tak uskutečňuje světonázorová diskuse o zániku staré společnosti a současně probíhá i morální a duchovní příprava na lepší budoucnost.Soutěžní otázky:


1. Jmenujte další dvě knihy Thomase Manna, které lze zakoupit na webu nakladatelství Mladá fronta.

2. Jak se jmenovala kniha, kterou měl Hans Castorp ve vlaku vedle sebe na sedadle (viz 1. kapitola knihy Čarovná hora)?

3. Kolik stran má kniha Čarovná hora?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 21. března 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Hana Běláková, Kateřina Niewold a Kateřina Šafinová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimír
0 . otázkaVladimír 2016-02-29 10:02
Dobrý den, v první otázce máte asi chybku. Mladá fronta vydala v nedávných letech pouze jednu další knihu Thomase Manna (dříve naposledy v roce 1986). Další jsou z produkce jiných nakladatelů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: . otázkaadmin 2016-02-29 13:06
Dekujeme za upozorneni, otazku jsem lehce preformuloval, aby uz nebylo pochybnosti :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Vladimír
-1 Odp.: . otázkaVladimír 2016-02-29 13:11
Díky za opravu, nicméně formulář jsem ráno odeslal s odpovědí na původní verzi otázky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: . otázkaadmin 2016-02-29 14:17
Nevadi, pokud Vas vylosujeme, tak tu odpoved samozrejme uzname :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Hana
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Čarovná horaHana 2016-04-08 13:39
Kniha v pořádku dorazila, rozměry má úctihodné. :-) Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Katja
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Čarovná horaKatja 2016-04-11 22:27
Dnes mi dorazila kniha, opravdu parádní výhra! Moc děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury. Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovického výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení