Soutěže: Ukončené soutěže

Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivek

1 1 1 1 1 (12 hlasů)
il

Zúčastněte se našeho soutěžního vánočního speciálu. Tentokrát pro vás výhry věnovala společnost Euromedia. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a pokud se na vás usměje štěstí při závěrečném losování, jeden z knižních balíčků poputuje až k vám.

 
Výhry do soutěže věnovala společnost:

Euromedia

logo

 

Cena v soutěži:

ilDívka ve vlaku


il

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.
Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. 
Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Královský rubín

 

knihaSoubor šesti povídek vyšel ve Velké Británii v roce 1960 jako tradiční každoroční vánoční „Christie pod stromek“. Pět případů v něm řeší slavný Hercule Poirot, šestý pak neméně úspěšná slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele.


Žebrákova pomsta


kniha


Děj nového autorova příběhu s detektivní zápletkou se opět odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou stále je Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského. Ocitáme se v červenci roku 1401, kdy po devadesáti letech relativního míru před Prahou leží vojsko míšeňských markrabat a ti, kteří měli zemi hájit, tedy páni a rytíři, se spojili v Panskou jednotu vedenou moravským markrabětem Joštem a oblehli město z druhé strany. Pražští měšťané museli opustit dílny i krámy a hájit svou rodinu i majetek na ochozu pražských hradeb. Ještě hůř však dopadli sedláci v pražském okolí, protože je před drancujícím vojskem nic nechránilo. Za dramatických událostí dochází k zrádnému otevření městských bran a pokusu o získání Longinova kopí, jež získal do dočasného držení císař Karel IV. Podrychtář Václav dostane za úkol vypátrat zrádce. A to ještě netuší, jak se do závěrečného boje připlete žebrák...
Soutěžní otázky:


1. Kde se narodila a vyrůstala Paula Hawkins?

2. Ve kterém roce Agatha Christie vydala svou autobiografii?

3. Jak se jmenují dva předchozí romány Pavla Hrdličky?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách internetového knihkupectví Bux.cz.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. prosince 2015.

Soutěž byla ukončena. Balíček knih vyhrávají 
Stanislava Bártová, Michaela Hamplová a Marcela Provazníková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
+7 Odp.: Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivekMarta Šimečková 2015-11-10 09:16
Milí čtenáři,
dnes spouštíme první kolo vánočního speciálu. Jde o sérii soutěží o balíčky knih, které věnovala řada českých předních nakladatelství. Doufám, že se Vám bude tento předvánoční dárek líbit.
A pro netrpělivce: v pátek proběhne vyhlášení výsledků u starších soutěží. Třeba se mezi výherci najdete i Vy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
cibulinecka
+1 Vánoční soutěžcibulinecka 2015-11-14 18:52
Bezva soutěž o nádherné knihy a dobré čtení pro dlouhé večery.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Michaela Hamplová
0 Odp.: Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivekMichaela Hamplová 2016-01-28 17:08
Dobrý den, výhra zatím nedorazila, tak bych se jen ráda ujistila, žen se někde cestou neztratila... Děkuji, s pozdravem Hamplová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivekadmin 2016-02-01 09:13
Dobry den, omlouvame se za nedorucenou vyhru. Musime to vyresit s nakladatelstvim . Je mozne, ze vyhra nebyla nedopatrenim odeslana nebo se balicek mohl nekde ztratit. Jakmile budeme vedet vic, tak se Vam ozveme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivekMarta Šimečková 2016-02-04 14:42
Vážená paní Hamplová, napište mi prosím na e-mail svou adresu, děkuji. Na základě ní nakladatelství ověří, zda byla výhra odeslána.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Michaela Hamplova
0 Odp.: Vánoční speciál 1: Soutěž o 3 balíčky detektivekMichaela Hamplova 2016-02-16 19:04
Dobrý den, dnes knihy dorazily, děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení