Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnosti

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o knihu Proroci z fjordu věčnosti z nakladatelství Host. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Host

logo


Cena v soutěži:

1x kniha Proroci z fjordu věčnosti

knihaFascinující historický román o střetu evropského a grónského pohledu na svět.

Mladý misionář Morten Falck přijíždí na konci osmnáctého století do dánské kolonie v Grónsku, aby mezi tamními obyvateli šířil křesťanství a obrátil je na víru. Chce změnit svůj život a v daleké, neznámé zemi něco dokázat. Část místních vedená charizmatickým Habakukem a jeho ženou Marií Magdalenou ale vytvoří vlastní náboženskou obec, v níž žijí podle svých představ o ideální společnosti. Konfrontace Mortenových naivních očekávání s leckdy krutou realitou ho ubíjí a přivádí na scestí. Nechuť místních obyvatel přizpůsobovat se stylu života rozporuplných dánských kolonizátorů, všudypřítomné zlo, špína a chtíč vyústí v dramatický střet kultur. Je však svět domorodců, občas plný nepředstavitelného násilí, strádání a boje o holý život, opravdu o tolik horší než svět dánských kolonizátorů?


Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti je autor knihy, o kterou ode dneška soutěžíme, Kim Leine?

2. Jak zní název knihy v originálu?

3. Uveďte autora překladu do češtiny knihy Proroci z fjordu věčnosti.


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Host.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 27. srpna 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává 
Jelena Hamplová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Markéta Kašpárková
0 Odp.: Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnostiMarkéta Kašpárková 2015-08-19 13:17
Ta první otázka je zapeklitá. :-)Nevím si rady s národností spisovatele, když je to Nor, žijící v Dánsku. To může mít národnost Norskou i Dánskou. nebo ne? :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Zdeněk
0 Odp.: Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnostiZdeněk 2015-08-20 08:51
...nebo třeba maďarskou... ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnostiMarta Šimečková 2015-08-23 17:23
Vážená paní Kašpárková, děkuji za upozornění. Jako správné uznáme obě národnosti, které zmiňujete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Markéta Kašpárková
0 Odp.: Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnostiMarkéta Kašpárková 2015-08-23 20:01
Děkuji Vám za odpověď. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jelena Hamplová
0 Odp.: Soutěž o knihu Proroci z fjordu věčnostiJelena Hamplová 2015-10-05 17:16
Dobrý den, dnes kniha v pořádku dorazila, ještě jednou děkuji za krásnou výhru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Vyhlášení cen za českou detektivní literaturu

  Cena Jiřího Marka pro nejlepší detektivku vydanou v roce 2017 putuje k Vilému Křížkovi za historický příběh Smrt má vůni inkoustu (nakladatelství Mystery Press).

  Číst dál...  
 • 100 let, 100 knih

  Oslavy stého výročí republiky jsou za námi. Alespoň v Brně, kde se ve dnech 26. května – 17. června 2018 konal festival Re:publika. Brněnské výstaviště v těchto dnech ožilo nebývalým množstvím akcí, kromě klasických výstav prezentujících různé obory si tu mohli návštěvníci zajít na koncert, taneční party, přednášku nebo autorské čtení. A právě na literární sekci se podíváme blíže.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení