Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 audioknihy Plzeňské mordy

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o 3 audioknihy Plzeňské mordy, které pro vás věnovala Audiotéka. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte kód pro stažení elektronické verze na stránkách audioteka.cz

 

 

Výhru do soutěže věnovalo vydavatelství:


Audiotéka


logoCena v soutěži:

3x audiokniha Plzeňské mordy


audiokniha


Plzeňské mordy - audiokniha obsahuje dramatizaci historické detektivní povídky, jejímž autorem je Vlastimil Vondruška. Účinkují: Jaromír Meduna, Jan Meduna, Lukáš Hlavica, Otakar Brousek, Václav Vydra, Miloš Hlavica, Magdaléna Borová, Petr Lněnička a Zdeňka Sajfertová. Dramaturgie, produkce a režie: Jindřiška Nováková.

Případ plzeňských mordů je úvodním příběhem knižní řady Letopisy Královské komory. Odehrává se v polovině 16. století, za vlády Ferdinanda I. Habsburského. Děj se zasazen do města Plzně. Při vyšetřování několika záhadných vražd se poprvé setkává královský písař z Prahy - Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem, bakalářem Petrem Korcem. Díky jeho pomoci se mu podaří vyváznout zdravý z velmi ošemetné situace, a navíc společně odhalí intriky proti králi. Děj je zasazen do atraktivního prostředí renesančního města s honosnou radnicí na rynku a křivolakými uličkami, v nichž žijí zámožní měšťané, stejně jako chudí řemeslníci, tovaryši, šenkýři a hampejznice. Důležité místo v příběhu však patří i zvláštní postavě podivného poustevníka a také romantické lásce. A jak to v románech Vlastimila Vondrušky nemůže být jinak, rozuzlení je opravdu překvapující.
Soutěžní otázky:


1. Kdo je autorem historické detektivní povídky, o jejichž "audiopodobu" soutěžíme?

2. Uveďte jméno interpreta role královského písaře Jiřího Adama z Dobronína v audioknize Plzeňské mordy?

3. Co znamená slovo šmukýř?Odpovědi na otázky naleznete na stránkách vydavatelství Audiotéka.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. února 2015.

Soutěž byla ukončena. Audioknihu vyhrávají 
Tereza Cízová, Vladimíra Komendová a Sylva Tobiášová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimíra Komendová
+1 Odp.: Soutěž o 3 audioknihy Plzeňské mordyVladimíra Komendová 2015-02-03 09:26
Dobrý den,kód ke stažení jsem obdržela,všechn o probělo úspěšně.Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Tereza Cízová
+2 SoutěžTereza Cízová 2015-02-03 09:35
Dobrý den, knihu už mám staženou do počítače :roll: Moc děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Sylva Tobiášová
+1 Odp.: SoutěžSylva Tobiášová 2015-02-09 21:33
Děkuji, knihu jsem obdržela.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  
 • Vyhlášení cen za českou detektivní literaturu

  Cena Jiřího Marka pro nejlepší detektivku vydanou v roce 2017 putuje k Vilému Křížkovi za historický příběh Smrt má vůni inkoustu (nakladatelství Mystery Press).

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení