Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 2 knihy Moje pařížská revoluce

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Vyhlašujeme soutěž o knihu Moje pařížská revoluce, jejíž autorkou je scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková. Zodpovězte správně tři soutěžní otázky, a pokud budete patřit mezi vylosované, jedna z výher bude vaše.

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Prostorlogo

 


Cena v soutěži:

2x kniha Moje pařížská revoluce

knihaZáří 1989. V Polsku, Maďarsku pukají ledy, desetitisíce východních Němců prchají ze země, z perestrojkového Sovětského svazu přichází jedna nepředstavitelná zpráva za druhou, vše je v pohybu – jen v Československu se jako by nic neděje.

Dva měsíce před listopadem 89 se mladá žena, studentka FAMU, rozhoduje k riskantnímu a osudovému kroku. Zůstává v Paříži!

Následují týdny a měsíce plné dramatických situací, nejistot a zklamání, ale i okouzlení novým prostředím, krásným městem, ve kterém stojí za to žít, svobodou, kterou stojí za to dýchat. Hrdinka poznává, jak je nečekaně těžké ocitnout se sama, bez domova, ve světě sice lákavém, ale přece jen cizím a chladném. Přichází první nárazy s realitou, ale i nová přátelství, zážitky, lásky...

Kniha známé filmové režisérky Andrey Sedláčkové je působivým literárním dokumentem, který se čte jedním dechem. Z deníků, které si tehdy autorka vedla, z dopisů, které psala svým rodičům a přátelům, ze vzpomínek, které jí utkvěly, zrekonstruovala již jako zralá žena pestrý obraz dramatické doby a prostředí, ve kterém se ocitla. Čtenáři před očima ožívá Paříž z konce osmdesátých let, poznává české exilové prostředí s jeho sny, iluzemi a touhami. S pronikavostí portrétuje osobnosti české emigrace, ale především v otevřené zpovědi nešetří autorka samu sebe, svou naivitu, ale i vervu a odhodlanost. To vše je kombinováno s unikátními dokumenty z archivu StB, kde se autorka dozvídá pravdu o svém otci, bývalém pracovníku československé rozvědky.

Knihu Andrey Sedláčkové lze také nazvat „českým románem“ konce tisíciletí.
Soutěžní otázky:


1. Kdy se narodila autorka knihy Moje pařížská revoluce Andrea Sedláčková?

2. V kterém roce odešla Andrea Sedláčková do emigrace do Francie?

3. Jak se jmenuje televizní film, který Andrea Sedláčková natočila podle předlohy Josefa Škvoreckého?Odpovědi na otázky naleznete na stránkách Prostor.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 23. listopadu 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Andrea Maláčová a Lenka Trakslová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Andrea
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Moje pařížská revoluceAndrea 2015-01-09 10:57
Dobrý den, kniha mi dorazila včera a vypadá moc dobře :) soutěže, které zde pořádáte jsou prostě skvělé.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Andrea Maláčová
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Moje pařížská revoluceAndrea Maláčová 2015-01-10 15:07
Dobrý den, včera mi dorazila kniha: Moje pařížská revoluce. Děkuji moc :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lenka Trakslová
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Moje pařížská revoluceLenka Trakslová 2015-01-11 22:31
Dobrý den, kniha v pořádku dorazila. Moc děkuji za výhru. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení