Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Až na krev

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Dnešním dnem začíná soutěž o knihu Williama Styrona Až na krev, kterou pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta. Uveďte tři správné odpovědi na tři soutěžní otázky, a pokud budete patřit mezi vylosované, můžete se těšit výhru.

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Mladá fronta

logoCena v soutěži:

5x kniha Až na krev

knihaPovídková sbírka Až na krev s podtitulem "Pět povídek o námořní pěchotě" představuje soubor textů amerického spisovatele Williama Styrona (1925-2006), jež dosud nebyly nikdy vydány knižně. Všechny čerpají ze zkušeností, které Styron vstřebal během služby u této elitní zbraně amerických ozbrojených sil nejprve v závěru 2. světové války jako dobrovolník a poté jakožto odvedenec, když ho úřady v roce 1951 povolaly do války v Koreji. Svorníkem protiválečně až pacifisticky laděných krátkých próz autora bytostně ukotveného v tradici amerického Jihu je ambivalence, neboť Styron v nich dává najevo odpor individualisticky a intelektuálně založeného jedince vůči bezduché moci a síle a zároveň prozrazuje fascinaci obecně lidskou schopností obětovat se pro nadosobní vyšší princip.
Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti byl William Styron?

2. Jak zní podtitul povídkové knihy Až na krev?

3. Kterou další knihu Williama Styrona vydalo nakladatelství Mladá fronta?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 7. listopadu 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Verča Brandejská, Ivana Horová, Kristýna Maláčová, Josef Řezníček a Pavel Kovačík. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kristýna
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevKristýna 2015-01-09 10:56
Kniha dorazila v pořádku, děkuji za krásnou výhru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Josef Řezníček
0 Až na krevJosef Řezníček 2015-01-09 16:09
Kniha "Až na krev" dnes dorazila. Potěšila. Díky moc, už se těším, až se začtu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Verča Vlaháčová
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevVerča Vlaháčová 2015-01-19 08:09
Moc děkuji za výhru, v pořádku dorazila :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení