Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Mág

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Vyhlašujeme soutěž o knihu Johna Fowlese Mág, kterou pro vás věnovalo nakladatelství Kniha Zlín. Zapojte se do soutěže správnými odpověďmi na tři soutěžní otázky, a pokud budete vylosováni, kniha bude vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín


logoCena v soutěži:

1x kniha Mág


kniha

 


Román Mág (The Magus, 1965) je nejrozsáhlejší prozaické dílo Johna Fowlese. V roce 1977 se román dočkal přepracovaného vydání s autorskou předmluvou. Mág se patrně nejvýrazněji ze všech Fowlesových literárních textů vzpírá jednoznačnému žánrovému zařazení a interpretaci – v předmluvě k přepracovanému vydání autor sice prozradil původně zamýšlený titul knihy, The Godgame, Božská hra, čímž částečně naznačil určité interpretační možnosti, přiznal se k některým literárním i neliterárním inspiracím, zároveň ale přirovnal román k psychologickému testu bez jediného „správného“ řešení. Příběh mladého středostavovského absolventa literárních studií na Oxfordské univerzitě Nicholase Urfa začíná a končí v Londýně, jeho převážná část se však odehrává na relativně izolovaném řeckém ostrově Fraxos (řecky „Oplocený ostrov“), kam Nicholas přijíždí vyučovat angličtinu na chlapecké internátní škole. Osamělý a stereotypní život Nicholase přivede k setkání s řeckým boháčem Mauricem Conchisem, obývajícím vilu na jednom z mysů ostrova. Conchis postupně Nicholase zapojuje do mnoha peripetií jakéhosi experimentálního dramatu, zároveň uhrančivého i nelítostného, v němž se stírají hranice mezi realitou a fantazií a řád vymezený běžnými pravidly lidského chování přestává platit.
Soutěžní otázky:


1. Jak se jmenuje román Mág v anglickém originále?

2. Uveďte název knihy Johna Fowlese, podle které byl natočen stejnojmenný film s Meryl Streepovou a Jeremym Ironsem v hlavních rolích.

3. Kdo je autorem překladu do češtiny románu Mág?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 4. září 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Pavel Horký. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Lela
+3 Odp.: Soutěž o knihu MágLela 2014-09-05 14:15
Kdy bude vyhlášen výherce? a také výherci letní soutěže... nějak to usnulo? :eek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
jarda
+2 soutěžejarda 2014-09-13 14:48
To bylo soutěží, ale výherci žádní!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Martina
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágMartina 2014-09-14 10:42
teď už nejsou ani ty soutěže :sad: A já tak ráda soutěžím :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jana Kovářová
+1 soutěžeJana Kovářová 2014-09-15 11:45
Škoda, že ani po šesti týdnech od konce soutěží nejsou výsledky :sad:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lilith
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágLilith 2014-09-15 15:03
Ani na zprávu na FB nikdo nereagoval - celé to působí značně nedůvěryhodně. Hola, redakce, nějak to pořešte :-) Tolik lidí čeká... a vy nás napínáte!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jiří Lojín
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágJiří Lojín 2014-09-15 17:39
Vážení čtenáři a soutěžící. Prosím vás o strpení, bohužel se vyskytly neočekávané problémy. Řešíme je, může to chvíli trvat, ale soutěže budou vyhlášeny a budou pokračovat dále. Pokud se týká korespondence, v sekci redakce je uveden jak redakční, tak i můj mail. Na tyto maily odpovídám obratem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lilith
0 Odp.: Soutěž o knihu MágLilith 2014-09-15 20:00
Když mně nebylo jasné, kdo to tu vede :-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu MágMarta Šimečková 2014-09-16 09:45
Milí čtenáři,
omlouvám se Vám za prodlení ve vyhlašování výherců. Už by mělo být zase vše při starém. Dnes jsme vyhlásili výherce ve zbývajících soutěžích a také domlouváme soutěže nové. Už brzy se tak budete moci zúčastnit dalších soutěží o knižní novinky z řady českých nakladatelství. Aktuální soutěže můžete také sledovat na našich FB stránkách, kde na ně budeme pravidelně odkazovat.
M. Š.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení