Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Kat lidumil

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o tři výtisky knihy Kat lidumil, kterou pro vás věnovalo internetové knihkupectví bux.cz. Tři otázky a tři správné odpovědi a jedna z výher může být vaše.

 


Výhru do soutěže věnovalo internetové knihkupectví:

bux.cz

logo


Cena v soutěži:

3x kniha Kat lidumil

knihaNový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, znalcem mineralogie a významným sběratelem. Obdiv k tak mimořádnému člověku cítil také i sám J. W. Goethe. I zásluhou tohoto přátelství se Jan Huss stal nakonec správcem sbírek kancléře Metternicha na zámku Kynžvart.
Soutěžní otázky:


1. Který spisovatel, scenárista a režisér je autorem knihy Kat lidumil, o kterou ode dneška soutěžíme?

2. Jak se jmenuje historická postava kata, které se věnuje kniha Kat lidumil?

3. Kolik stran obsahuje kniha Kat lidumil?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách internetového knihkupectví bux.cz.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 26. srpna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Vojtěch Holeš, Vladimíra Humhejová a Majka Kopečná. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
vladimíra humhejová
0 výhravladimíra humhejová 2014-09-24 14:43
Děkuji Vám za zaslání výhry Kat lidumil.
Dnes 24.9.2014 byla doručena.
Moc děkuji ,kniha od Vondrušky vždy potěší.
Děkuji Humhejová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Joijtěch Holeš
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Kat lidumilJoijtěch Holeš 2014-09-24 17:21
Mnohokrát děkuji za výhru, dnes přišla vpořádku. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení