Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o balíček 2 knih Jana Borny

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Nová soutěž je tu pro vás. Ode dneška po tři týdny soutěžíme o balíček knih z básnické dílny Jana Borny. Knihy Veselá čekárna a O lásce a o ničem pro vás věnovalo nakladatelství Dybbuk. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, balíček knih poputuje za vámi.

 

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Dybbuklogo

 


Cena v soutěži:

1x balíček 2 knih


Veselá čekárna

kniha


Veselá čekárna není pro Jana Bornu jen místem, kde se člověk odevzdává tomu, co život přinese, ale také místem zastavení a spočinutí, které vybízí neustrnout a vykročit. Odvaha odolává obavám, syrová věcnost přechází v ironii a bytí se stává riskantní improvizací.

Vzduch se tu nehne,
nikdo nepřichází.
Čekám.
Na co?
Nevím.

V čekárně si odklad nevysedím.


O lásce a o ničem

kniha


Básnické sbírky Jana Borny jako by se v průběhu času utvrzovaly ve věcné až úsporné, a přesto hluboce intimní poetice, která je prosta nuceně hledaných slov a jíž je vlastní sebejistý záznam viděného a ironická interpretace prožitého.

Básně „o ničem“ s nadsázkou sobě vlastní slibují verše o lásce – jako o budoucím příslibu, nahotě v promrzlé krajině, jež provokuje něžnou křehkostí, zatímco láska žitá a odžitá se klidně zrcadlí v mlčenlivé samotě. Poezie autorovi umožňuje vystupovat ze sebe samého a dát křídla pohybu, který dopřává objevitelskou perspektivu nadhledu, protože „kdo se nepokusí, ten nepoletí“.

Minulost nám z lásky zbyla,
myši prokousaly sila,
zrno leží na vyprahlé zemi,
jeden k druhému jsme odsouzeni.Soutěžní otázky:


1. V kterém roce vyšla básnická sbírka O lásce a o ničem?

2. Jmenujte další dvě knihy, kromě těch, o které soutěžíme, jež vyšly Janu Bornovi v nakladatelství Dybbuk (2008 a 2011)?

3. Jsou knihy, o které soutěžíme, k dispozici jako e-kniha?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Dybbuk.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 9. července 2014.

Soutěž byla ukončena. Balíček knih vyhrává František Bílek. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
František Bílek
0 Poděkování za výhruFrantišek Bílek 2014-08-14 08:33
Dobrý den, knihy v pořádku dorazily a ještě jednou děkuji za výhru, která mě mile potěšila.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení