Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Muž jménem Ove

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Ode dneška soutěžíme o román Muž jménem Ove švédského spisovatele Frederika Backmana. Knihu vydalo a pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Host. Kniha bude vaše, pokud správně zodpovíte tři soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování.

 

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Host


logo

 


Cena v soutěži:

1x kniha Muž jménem Ove

 

kniha

 


Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem.

Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi humorně ztvárňuje řadu situací, které jsou nám důvěrně známé. Je to kniha, jež má svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako román Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti je Frederik Backman, autor knihy Muž jménem Ove?

2. Uveďte originální název nejnovější knihy (2013) Frederika Backmana?

3. Kdo je autorem překladu do češtiny knihy Muž jménem Ove?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Host.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 15. června 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává 
Jitka Holešová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimír
0 Odp.: Soutěž o knihu Muž jménem OveVladimír 2014-05-26 21:24
Originální název! :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Tereza Špetlíková
0 Výsledky ukončených soutěžíTereza Špetlíková 2014-07-24 13:33
Dobrý den,

kdy budou losovány/známy výsledky již ukončených soutěží?

Děkuji,

T. Špetlíková
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Výsledky ukončených soutěžíMarta Šimečková 2014-07-30 10:50
Vážená paní Špetlíková, jména výherců budou zveřejněna během dneška. Děkuji za strpení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jitka Holešová
+1 Poděkování za výhruJitka Holešová 2014-08-01 15:34
Mnohokrát děkuji za výhru, knížka přišla vpořádku. Přeji krásné letní prázdniny. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Vyhlášení cen za českou detektivní literaturu

  Cena Jiřího Marka pro nejlepší detektivku vydanou v roce 2017 putuje k Vilému Křížkovi za historický příběh Smrt má vůni inkoustu (nakladatelství Mystery Press).

  Číst dál...  
 • 100 let, 100 knih

  Oslavy stého výročí republiky jsou za námi. Alespoň v Brně, kde se ve dnech 26. května – 17. června 2018 konal festival Re:publika. Brněnské výstaviště v těchto dnech ožilo nebývalým množstvím akcí, kromě klasických výstav prezentujících různé obory si tu mohli návštěvníci zajít na koncert, taneční party, přednášku nebo autorské čtení. A právě na literární sekci se podíváme blíže.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení