Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Dobrodružství milovníka knih

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Zapojte se do soutěže o novinku z nakladatelství Paseka knihu Charlieho Lovetta Dobrodružství milovníka knih. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li vylosováni, kniha poputuje za vámi.

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Paseka

logoCena v soutěži:

1x kniha Dobrodružství milovníka knih

 

kniha

 


Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.Soutěžní otázky:


1. Jak zní podtitul knihy Dobrodružství milovníka knih?

2. Jak se jmenuje zesnulá manželka hrdiny knihy Dobrodružství milovníka knih, Petera Byerlyho?

3. Uveďte přesné datum vydání knihy, o kterou soutěžíme, v nakladatelství Paseka.


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Paseka.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 14. června 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává 
Václav Maryt. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Dobrodružství milovníka knihMarta Šimečková 2014-06-15 16:09
Dnes byli vylosování výherci v několika soutěžích. Všem gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Václav Maryt
0 Odp.: Soutěž o knihu Dobrodružství milovníka knihVáclav Maryt 2014-08-06 18:56
Knihu již mám v knihovně, děkuji. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Beseda s Alenou Mornštajnovou v malebném Českém Krumlově

  29. května 2018 se konala beseda a autorské čtení české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Příjemný večer si její čtenáři užili v prostorách kavárny Egon Schiele Art Centrum, kde se sešli nad kávou i vínem.

  Číst dál...  
 • Crwecon – Komiksový festival 2018

  Ano, už po třinácté tu máme nejstarší český komiksový festival – Crwecon! Nový ročník se koná v sobotu 9. 6. – a abychom překonali smolnou třináctku, rozhodli jsme se akci udělat zase o něco větší a zajímavější!

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení