Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Zapojte se do naší nové soutěže zodpovězením tří jednoduchých soutěžních otázek a vyhrajte audioknihu Honzy Hlaváčka Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny, kterou vydalo a pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Omega.

 

 

 

 
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Omega

logoCena v soutěži:

1x audiokniha Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

kniha

 


Audio verze stejnojmenné knihy šiřitele brněnského hantecu a muzikanta Honzy Hlaváčka. Jak CD, tak kniha hantecových pohádek není rozhodně určena dětem, spíše jejich rodičům, popřípadě starším sourozencům. Autor o své knížce s nadsázkou říká, že by u brněnských patriotů, znalců hantecu a čtenářů se smyslem pro humor měla mít své stálé místo na nočním stolku, podobně jako kdysi Bible. Stejně tak je to i s cédéčkem, které by mělo být stále po ruce, minimálně v přehrávači v autě, jako společník na dlouhých cestách.

Nosič obsahuje devatero klasických, dějově pozměněných pohádek, přeložených do brněnského hantecu. Patrné je recesistické regionální umístění děje do Brna a jeho blízkého okolí, především v pohádkách Goldnová fišla, Kingálka frošálka, Kerak prčiska vykóřily s vlčmenem, Válka vo Holcňákovi nebo Baldo, z pytloša aus!Soutěžní otázky:


1. Jmenujte alespoň tři povolání, kterými si prošel autor audioknihy, o kterou dnes soutěžíme, Honza Hlaváček.

2. Která další tři CD Honza Hlaváček vydal? (malá nápověda: viz obal audioknihy)

3. Pro kterou věkovou kategorii je určena kniha a audiokniha Pohádky v hantecu?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Omega.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 2. června 2014.

Soutěž byla ukončena. Audioknihu vyhrává 
Eva Kovaříková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Tereza Špetlíková
0 VýsledkyTereza Špetlíková 2014-06-10 12:25
Dobrý den,

kde naleznu výsledky ukončených soutěží?

Děkuji,

T. Špetlíková
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eva Kovaříková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyEva Kovaříková 2014-07-29 22:06
Dobrý den,
omlouvám se, že jsem netrpělivá, ale výhra - audiokniha - mi doposud nepřišla. Můžete mi prosím zjistit, zda se už posílala? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyMarta Šimečková 2014-07-30 10:51
Vážená paní Kovaříková, děkuji Vám za upozornění, přeptám se nakladatele, zda byla už výhra odeslána. Budu Vás pak informovat e-mailem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eva Kovaříková
0 Odp.: Soutěž o audioknihu Pohádky v hantecu aneb goldnový merchnyEva Kovaříková 2014-08-08 21:56
Dobrý den, audiokniha mi dnes přišla, moc děkuji, mám opravdu velkou radost. Kovaříková
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení