Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Tak trochu šílení

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

Dnešním dnem začíná soutěž o tři výtisky knihy Tak trochu šílení a dále záložky a plakáty ke knize. Knihu vydalo a ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Domino. Vyberte správnou odpověď na každou ze tří soutěžních otázek, a budete-li mít štěstí při závěrečném losování, výhra bude vaše.

 

 Výhry do soutěže věnovalo nakladatelství:

Domino

 

il


Cena v soutěži:

3x kniha Tak trochu šílení + záložky a plakáty ke knize

 

ilPodle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy. A pokud prý někdo shledá, že vystihuje i samotného autora, je rozhodnut považovat to za lichotku.

Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní.

Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou "literární lásku". A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích antologiích se i zde setkáváme s plejádou barvitých postav: pokřivených asociálů, zhrzených partnerů, domněle uťáplých agresorů... Všichni tito aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, kterou jim autor přidělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme s gustem čtenáře, který se tak rád nechá svým oblíbeným autorem vodit za nos...

Kdykoli by se vám totiž mohlo zdát, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál a přesvědčte se, jaký zvrat si autor vyšetřil na poslední stránku. Nebo do posledního odstavce.

Nebo do posledního řádku.Soutěžní otázky:


1. Jefferymu Deaverovi se dostalo obrovské výsady: dostal svolení dědiců Iana Fleminga, aby napsal pokračování agenta 007, Jamese Bonda. Jak se jmenuje české vydání této knihy?

A) Jeden agent nestačí
B) Nula stupňů volnosti
C) Gordický uzel


2. Na podzim 2014 vyjde v DOMINU další případ legendárního detektiva Lincolna Rhyma. Kolikátý thriller v této sérii to bude?

A) Sedmý
B) Jedenáctý
C) Třináctý


3. Jeffery Deaver inklinoval k psaní od dětství. Kdy napsal svůj první román?

A) V šesti letech
B) V jedenácti letech
C) Ve třinácti letech
 


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Domino.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 17. dubna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Jana Dvořáková, Kamil Machala a Luboš Mencák. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kamil Machala
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Tak trochu šíleníKamil Machala 2014-05-15 15:44
Dobrý den, kniha dnes přišla. Ještě jednou moc děkuji :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
dvorakoj
0 Výhradvorakoj 2014-05-19 14:53
Dobrý den,

kniha dnes dorazila. Mockrát děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  
 • Román Hana Aleny Mornštajnové ovládl 7. ročník České knihy

  Poprvé v sedmileté historii České knihy obdržel obě její ceny jeden autor. Odborná i studentská porota se ve svých verdiktech výjimečně shodly a za nejlepší titul sedmého ročníku vyhlásily román Hana Aleny Mornštajnové. V příběhu odehrávajícím se v provinčním moravském městě se proplétají malé dějiny s těmi velkými a je v něm reflektována nejtragičtější etapa 20. století: holocaust.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení