Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
il

V naší nové soutěži hrajeme o knihu z nakladatelství Slovart Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li vylosováni, kniha bude vaše.

 

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Slovart
logo
Cena v soutěži:

1x kniha Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost

kniha

 


Velké množství dějově plných kreseb a čtivý, zábavný a srozumitelný text jsou hlavní přednosti knihy, která dětské čtenáře poutavým způsobem seznámí s naší historií. Hlavní hrdinové, sourozenci Běla a Kuba, se pomocí starobylého stroje času v muzeu dostanou do deseti historických období a zažijí tam nevšední dobrodružství. Čtenáři sledují jejich osudy například v době kamenné, v přemyslovském hradišti, za vlády Karla IV., na renesančním zámku, za Rakouska-Uherska či za socialismu. Každá z kapitol obsahuje kreslený příběh s dialogy, doplněný krátkými popisky, a vysvětlující texty, tip na výlet i různé hříčky a úkoly. Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život - jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod. Knížka je určena dětem různých věkových kategorií. Předškoláci mohou zkoumat obrázky nebo si nad kresleným příběhem povídat s rodiči o životě v minulosti. Menší školáci si už přečtou kreslený příběh sami. Když trochu povyrostou, zvládnou si knížku prostudovat celou, včetně doprovodných textů nabitých spoustou informací.Soutěžní otázky:


1. Uveďte autora knížky Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost.

2. Jak se jmenují dva sourozenci z knihy, o kterou soutěžíme?

3. Ve kterém roce kniha Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost vyšla?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Slovart.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 13. března 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Sylva Votíková. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Sylva Votíková
+1 Odp.: Soutěž o knihu Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulostSylva Votíková 2014-03-19 21:41
Výhru - krásnou knihu - jsem si dnes v pořádku vyzvedla, syn se do ní "pustil" už v autě. Mockrát děkuji !!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+1 Odp.: Soutěž o knihu Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulostMarta Šimečková 2014-03-20 08:11
Jsem ráda, že se kniha synovi líbí. Budeme muset zase připravit nějaké soutěže o dětské knihy, aby se na co měli těšit i malí čtenáři :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svět knihy po dvacáté čtvrté očima mladého knihomola

  Svět knihy – to je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který si nenechá uniknout žádný milovník literatury.  Festival se každoročně odehrává v prostorách a v přilehlém okolí pražského holešovského výstaviště. Letošní 24. ročník odstartoval ve čtvrtek 10. května a trval až do nedělního odpoledne. Za symbolických 120 korun jste se mohli ponořit do světa knih a komiksů.

  Číst dál...  
 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení