Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Nonstop knihkupectví pana Penumbry

1 1 1 1 1 (5 hlasů)
il

Vyhlašujeme soutěž o knihu Nonstop knihkupectví pana Penumbry, jejímž autorem je Američan Robin Sloan a kterou pro vás věnovalo brněnské nakladatelství Host. Pokud chcete knihu vyhrát, správně zodpovězte tři jednoduché soutěžní otázky, a jestli budete vylosováni, kniha poputuje za vámi.

Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Host

logo

 Cena v soutěži:

1x kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry

 

kniha

 Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesignér, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí.

Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího.

Clay spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozorují zvláštní vzorec, který je poté dovede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahuje zdi knihkupectví.

Vitální a oslnivě inteligentní kniha. Robin Sloan napsal dobrodružný příběh pro jednadvacáté století. Román evokuje pohádkový půvab knih Haruki Murakamiho, kyberpunkovou inspiraci Neala Stephensona i raného Umberta Eca. Má v sobě jedinečnost, citlivost i živost, která je v beletristickém světě vzácná.


Soutěžní otázky:


1. Ve kterém městě se nachází knihkupectví pana Penumbry?

2. Kolikátým románem je pro Robina Sloana jeho kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry?

3. Na kolik stran se můžete těšit v románu Nonstop knihkupectví pana Penumbry?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Host.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 28. října 2013.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Kristýna Maláčová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Nonstop knihkupectví pana PenumbryMarta Šimečková 2013-10-30 09:14
Další čtenář se může těšit na krásnou knihu. Gratulujeme k výhře! :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kristýna
+1 Odp.: Soutěž o knihu Nonstop knihkupectví pana PenumbryKristýna 2013-11-08 17:07
Kniha došla v pořádku, velmi děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Vyhlášení cen za českou detektivní literaturu

  Cena Jiřího Marka pro nejlepší detektivku vydanou v roce 2017 putuje k Vilému Křížkovi za historický příběh Smrt má vůni inkoustu (nakladatelství Mystery Press).

  Číst dál...  
 • 100 let, 100 knih

  Oslavy stého výročí republiky jsou za námi. Alespoň v Brně, kde se ve dnech 26. května – 17. června 2018 konal festival Re:publika. Brněnské výstaviště v těchto dnech ožilo nebývalým množstvím akcí, kromě klasických výstav prezentujících různé obory si tu mohli návštěvníci zajít na koncert, taneční party, přednášku nebo autorské čtení. A právě na literární sekci se podíváme blíže.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení