Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro děti

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
holcicka

Malí čtenáři se mají opět na co těšit. Připravili jsme pro ně soutěž o krásné knihy, které do soutěže věnovalo nakladatelství Fragment. Vyhrát můžete Nejkrásnější pohádky Boženy Němcové, leporelo Bobrův rok či neméně oblíbené leporelo Bobr ve školce. Opět stačí odpovědět na tři jednoduché otázky...


Výhru do soutěže věnuje:


Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce nakladatelství je věnována také populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře.Výhry v soutěži:

1. výhra: kniha Božena Němcová – Nejkrásnější pohádky

kniha

Nejznámější české pohádky Boženy Němcové, které děti znají i z filmů a televize, zavedou děti do pohádkového ráje. V knížce se potkají s Bajajou, poznají jaké to je v pekle, proč musela z královského zámku odejít princezna se zlatou hvězdou na čele, jak se napravila pyšná princezna Krasomila, a mnoho dalších pohádkových příběhů.

2. výhra: leporelo Bobrův rok

leporelo

Rozkládací leporelo, které provází nejmenší čtenáře celým rokem tak, jak ho prožívá malý bobr na své řece od jara až do zimy.

3. výhra: leporelo Bobr ve školce

V leporelu Bobr jde do školky, ukáže bobr svým dětským kamarádům, jak je to ve školce príma. Na začátku se, stejně jako některé děti, bobr školky bojí. Během dne ale poznává, že si v ní může hrát s ostatními dětmi, že je tam veselo, paní učitelky jsou hodné, a tak je nakonec rád, že může do školky chodit, protože je úplně báječná a skvělá.

leporelo

Soutěžní otázky:

1) Kdo ilustroval knihu Rumcajs, kterou nedávno vydalo nakladatelství Fragment?
2) Jak se jmenuje hlavní postava knihy Poslední z bohů?
3) Jak se jmenuje sestra chlapce, jehož deník si můžete přečíst prostřednictvím knihy Úžasný deník – Tom Gates?

Odpověď naleznete na stránkách nakladatelství Fragment.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 14. října 2011.

Soutěž byla ukončena! Z došlých odpovědí byli vylosováni tito výherci:

1. výhru získává Pavlína Musilová
2. výhru získává Pavel Sobotka
3. výhru získává Lucie Matějková

Všem gratulujeme!

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Soutěž pro dětiMarta Šimečková 2011-10-20 12:44
Byli vylosováni výherci knih pro děti. Gratulujeme :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení