Soutěže: Ukončené soutěže

Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
foto

Konečně vysvitlo sluníčko a do naší vlasti se navrátilo letní počasí. A právě s létem je spjata naše další fotografická soutěž. Vyfoťte se, jak jíte svou oblíbenou zmrzlinu a přitom čtete svou nejoblíbenější knihu. A nebo zachyťte letní idylku, ke které bezesporu dobrá kniha (a třeba i ona dobrá zmrzlina) patří. Fotografie budou zveřejněny na stránkách Vašeliteratura.cz na Facebooku. Autoři nejlepších fotografií budou odměněni knižní výhrou.
Jak soutěžit?

Zašlete fotografii na e-mail redakce(zavináč)vaseliteratura.cz. Fotografie pak nahrajeme na stránkách VašeLiteratura.cz na Facebooku. Fotografie můžete zasílat od 24. 8. 2011 do 22. 9. 2011.

Na fotografii musí být zachyceno, jak si představujete letní idylku s knihou (případně i s onou zmrzlinou) v ruce.


Jak zvítězit?


Od začátku soutěže do 25. 9. 2011 mohou všichni registrovaní uživatelé Facebooku hlasovat pro vaši fotku.
3 fotky, které dostanou nejvyšší počet „kliků“ – Líbí/Like –, získají hezkou knižní cenu. V případě remízy rozhodne o vítězích redakce.

Další 2 vítěze vybere redakce magazínu VašeLiteratura.cz

Důležité:


Do soutěže budou akceptovány fotky slušné v přiměřené kvalitě (fotky vulgární nebo fotky z mobilních telefonů v nízkém rozlišení budou smazány).
O výsledku soutěže vás budeme informovat na našich stránkách www.vaseliteratura.cz.
Jeden soutěžící smí do soutěže zaslat maximálně 3 fotografie.


Výhry do soutěže věnuje:


Nakladatelství Mladá fronta

logo


Knižní web Mladé fronty Kniha.cz Vám nabízí velké množství knih s výhodnou slevou 15 %. Vybírat můžete ze stovek produktů, které potěší malé i velké čtenáře. V nabídce jsou zajímavé knihy známých autorů, které jsou velmi oblíbené již po několik generací. Pokud hledáte čtivou beletrii, naučnou literaturu či knihy pro děti a mládež, vše najdete v našem internetovém knihkupectví.

Poutavé knihy jsou v kategorii encyklopedie, kde najdete velmi zajímavé informace z oborů, které jsou Vašimi koníčky, nebo cestopisy, které Vás zavedou na místa, která byste rádi navštívili. Najdete u nás však také životopisy slavných osobností či napínavé detektivky.

Zdravotnická literatura zahrnuje odborné publikace z edice Aeskulap, jejichž autory jsou přední čeští i zahraniční experti. Tato edice je určena pro lékaře a farmaceuty. Čtenářsky velmi úspěšné jsou též praktické brožury z edice Lékař a pacient věnované laické veřejnosti. V neposlední řadě je zde edice Sestra zaměřená na sestry a ostatní nelékařské zdravotnické profese.

Soutěž byla ukončena! Nejvyšší počet hlasů získaly tyto fotografie:

1. místo: Fotografie, kterou zaslala čtenářka Ľubica: "Nejraději si čtu na pikniku v přírodě s mým malým pokladem. Nepoznám lepší relaxaci."
Počet hlasů: 173

foto


2. místo: Fotografie od čtenářky Diany: "Knihu čítame najradšej v chládku pri dome v záhradke, kde nám spoločnosť robí náš psík."
Počet hlasů: 145

foto

3. místo: Fotografie od paní Hradecké: "Právě jsme se vrátili z dovolené, kde taky rozhodně nesmí chybět pěkná knížka."
Počet hlasů: 104

foto

Dále byly redakcí vybrány tyto fotografie:


4. místo: Fotografie od Andy: "Posílám fotečku mého zlatíčka, jež se nikde bez knížky neobejde."


foto

5. místo: Fotografie od Petry zachycující knihu spolu s její zvířenou.

foto

Všem výhercům gratulujeme!


Výhry v soutěži:

1. výhra: kniha Báječný únik a Člověk není nikdy úplně šťastný - vyhrává čtenářka Ľubica

kniha kniha

Báječný únik

Simon, Garance a Lola, bratr a dvě sestry, se mají velmi rádi a drží při sobě, byť už mají svůj dospělý život. Téměř se nevídají - příležitostí ke společné výpravě je po dlouhé době svatba příbuzného na venkově. Radost z toho, že jsou zase pohromadě, konvenční maloměstské prostředí i skutečnost, že čtvrtý ze sourozenců, Vincent, nemůže přijet, je přivádějí k nečekanému a bleskovému rozhodnutí: lehkomyslně nechají příbuzné příbuznými a spiklenecky se rozjedou za Vincentem do zpustlého zámku, kde dělá kastelána. Na několik hodin tak zapomenou na svoje partnery, ratolesti, rozvody, starosti a život plný povinností, znovu si uvědomí silná sourozenecká pouta a lásku, kterou k sobě cítí, a nostalgicky prožijí poslední krásný den dětství, který se jim nečekaným únikem podařilo uloupit.

Člověk není nikdy úplně šťastný

Rozdrolené lásky, rodiny rozpadající se kvůli nudě a opotřebovanosti a hledající způsob, jak začít znovu, po kouskách poztrácené štěstí, nová setkání, bytosti, které se míjejí, navzájem ovlivňují, milují se, vyčítají si, odpouštějí… To je život v Gavaldině podání: velká hra, skládanka, kterou lze skládat a zase rozkládat, vyměňovat díly za jiné a znovu se vracet k těm původním. Sedmačtyřicetiletý pařížský architekt Charles Balanda stojí v čele úspěšného studia, vydělává slušné peníze, žije s krásnou ženou a její dospívající dcerou a zdánlivě mu nic nechybí ke štěstí. Jednoho dne se dozví, že zemřela Anouk, žena, která ho v mládí nejvíce ovlivnila, matka jeho nejlepšího kamaráda. Těch pár slov v něm najednou vyvolá vlnu vzpomínek. Mimoděk si uvědomí, co všechno mu za život uteklo mezi prsty, co zanedbal, vynechal, nedotáhl, zaplaví ho smutek, deprese, cítí se starý, unavený, vyčerpaný, bez chuti žít.

2. výhra: kniha Démanty noci a Krásné zelené oči - vyhrává čtenářka Diana

kniha kniha

Démanty noci

Soubor povídek, které nedávno zesnulý autor napsal na základě svých válečných prožitků a vydal v Mladé frontě již v roce 1958. Démanty noci také v roce 1964 zfilmoval režisér Jan Němec a Arnošt Lustig spolupracoval na scénáři. Tato kniha patří k vrcholům Lustigovy tvorby, byla přeložena do několika jazyků. Autorovi se v Démantech noci podařilo zachytit mladé hrdiny uprostřed kruté doby, kteří si ovšem zachovávají lidskou důstojnost. Ukazuje nám ony záblesky démantů čistých srdcí v temnu noci všeobecné beznaděje, což je téma aktuální i dnes. Neboť stále jde v životě o to samé - o vítězství lidskosti nad lhostejností, statečnosti nad zbabělostí a naděje nad rezignací.

Krásné zelené oči

Zelené oči má patnáctiletá Kůstka, Hanka Kaudersová, plachá zrzka, která jako jediná z rodiny ušla smrti v Auschwitz-Birkenau. Lustigova próza je výrazná svým napínavým příběhem, který se odehrává převážně v polním nevěstinci, zároveň je však úsporná a zdrženlivá, pokud jde o líčení fyzické a duchovní krutosti.3. výhra: kniha Sedmý hřích se trestá smrtí a Nezvěstný - vyhrává čtenářka paní Hradecká

kniha kniha

Sedmý hřích

Rosamund je urozená dívka, která se seznámila s králem Jindřichem II. při jedné z jeho návštěv ve Walesu. Jindřicha její půvab okouzlil a jejich romantická láska brzy přerostla ve vášnivý, trvalý milostný vztah. Jindřichova manžela královna Eleanor Akvitánská pozoruje vývoj událostí s rostoucí žárlivostí, ale i s obavami. Rosamund se posléze uchýlí do benediktinského kláštera Godstow nedaleko Oxfordu, kde ji král pravidelně navštěvuje speciálně vyhloubenou tajnou chodbou. Zde však začne docházet k nevysvětlitelným vraždám. Má v nich prsty královna Eleanor Akvitánská? To chce vypátrat Rosamundina přítelkyně Grace, která se tím ovšem sama vystavuje smrtelnému nebezpečí.

Nezvěstný


Román se špionážní zápletkou ve stylu Grahama Greena zobrazující odcizenost člověka ve společnosti ovládané totalitní ideologií. Kniha vychází 60 let od prvního vydání. Hlavním hrdinou je židovský intelektuál Erik Brunner, tápající mezi strachem z nového režimu a podvědomou touhou podvolit se mu. V pozadí textu stojí jakási centrální postava, novinář Petr Král. Do spletitého světa tajných služeb uvádí Brunnera komunistický funkcionář Matějka. Do všeho se plete komická postava Stanleyho Johnsona z Nebrasky, který do Prahy přijíždí krátce před únorovými událostmi pátrat po svém kufru, kde jsou důkazy svědčící o jeho manželské nevěře. To mu ale zfanatizovaní agenti na obou stranách barikády nevěří a vidí v něm zvlášť rafinovaného agenta…


4. výhra: kniha Lístek do ráje a Výjimečná láska - vyhrává čtenářka Andy

kniha kniha

Lístek do ráje

Joyce Carol Oatesová, velmi oblíbená a úspěšná americká prozaička, ztvárnila v erotické romanci zároveň napínavý kriminální příběh. Mladá manželka a matka je brutálně zavražděna, a policie začne podezírat jak jejího manžela, tak dlouholetého milence. Na tomto pozadí se rozvíjí osudová láska jejich potomků, dcery zavražděné a syna milence, kteří jsou ale přesvědčeni o tom, že vinen je otec toho druhého. Příběh je vyprávěn paralelně hlasy obou, ve vyprávění se mísí mistrný popis milostného vztahu s pasážemi, líčícími jejich vnitřní pochybnosti a muka.

Výjimečná láska

Dva lidé, kteří společně zestárli, se rozhodnou spáchat sebevraždu. On je těžce nemocný, ona nechce bez něj žít. Jednu podzimní neděli roku 1991 svůj plán uskuteční. Uklidí byt, připraví růže na zimu a ruku v ruce si Ištván a Věra vezmou život. Je to důsledný konec jejich lásky, která vylučovala okolní svět, dokonce i jejich děti. Johanna Adorjánová rekonstruuje život svých prarodičů, kteří byli všechno jen ne obyčejný manželský pár. Celý život si vykali, kouřili jednu cigaretu za druhou a vypadali báječně. A přesto měli za sebou minulost, o které nehovořili, protože na ni nechtěli vzpomínat. Jako maďarští Židé přežili holocaust, stali se komunisty a v revolučním roce 1956 z Maďarska uprchli. Začali žít nový život v Dánsku, a přestože se tomu ze všech sil bránili, vzpomínky si našly svou cestu a znovu otevřely dávné viny a bolesti. Krásný a smutný příběh o mimořádné lásce.5. výhra: kniha Mít s kým běžet a Zahradník pana Darwina - vyhrává čtenářka Petra

kniha kniha

Mít s kým běžet

Mladý Asaf, pracující přes léto na radnici, dostane za úkol zjistit majitele zatoulané feny, a tak se mimoděk vydává po stopách neobvyklého příběhu. Mladičká Tamar, aby zachránila milovaného člověka, se stává pouliční zpěvačkou a dává se zavléci do světa zločinu. Jeruzalémská Eurydika nečeká na osvoboditele, ale s odvahou moderní dívky se jako zachránkyně sama pouští do boje s nepřátelským světem... Román Mít s kým běžet patří k nejúspěšnějším knihám předního izraelského prozaika Davida Grossmana. Zaměřuje se na odcizení mezi rodiči a dětmi, drogovou závislost, zneužívání druhých a vnitřní sílu jedince. Děj románu je zasazen do současného Jeruzaléma a jeho nejbližšího okolí, realistickou, až syrovou scenerii města ovšem prostupuje přízračná atmosféra.

Zahradník pana Darwina


Thomas Davies pracuje u Charlese Darwina jako zahradník. Je vdovec, obě jeho děti jsou postižené, dcera mentálně, syn tělesně. Jak si má vysvětlit utrpení nevinného dítěte či nedokonalost stvoření? Předsudečné okolí hledí na Daviese se značnou nedůvěrou. Možná proto, že je bezvěrec, možná proto, že na něho lidé podvědomě přenášejí svou nechuť k teoriím jeho zaměstnavatele, kterého si ale otevřeně nikdo neodváží kritizovat.

Komentáře   

 
Ivana
0 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyIvana 2011-08-29 09:56
Nás vždy učili, že u čtení se nemá jíst...to je opravdu téma témat..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyMarta Šimečková 2011-08-29 12:55
No vidíte, vás učili u čtení nejíst a stejně většina lidí toto porušuje (kolik jich třeba čte při snídani noviny!).
Téma je trošku bláznivé, ale myslím, že ne všechny soutěže musí být vážné. Takže kdo má rád knihy a zmrzlinu, může se zapojit :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyMarta Šimečková 2011-08-29 13:17
Pozor! Téma fotografické soutěže bylo upraveno:

Na fotografii musí být zachyceno, jak si představujete letní idylku s knihou (případně i s onou zmrzlinou) v ruce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lenka
+1 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyLenka 2011-08-29 13:53
Vždyť je jedno jaké je téma.. stejně jde zase jen o to kdo má víc přátel a žaludek na to je obtěžovat, aby dali Like :/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyMarta Šimečková 2011-08-29 18:54
Lenko, tentokrát bude výherce vybírat i redakce, takže šance tu rozhodně je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Pebra
0 tak joPebra 2011-08-30 08:00
vyfotím se, i když zmrzlinu s knížkou jsem nikdy dohromady nedržela v rukou... u čtení jím běžně a s radostí, ale zmrzlina??? to je fakt cvaklé téma :))), doufám, že platí i nanuk!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyMarta Šimečková 2011-09-21 20:18
Na našich FB stránkách si už můžete prohlížete soutěžní fotografie: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150206108659364.276974.109026189363

Ještě do této neděle nám můžete posílat soutěžní fotografie :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: Fotografická soutěž na téma Největší zmrzlina u nejoblíbenější knihyMarta Šimečková 2011-09-28 13:48
Jsou vyhlášení výherci fotografické soutěže :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení