Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro fanoušky Futuramy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
futurama

Dnes jsme připravili speciální soutěž ve spolupráci s nakladatelstvím Jota. To věnovalo jako výhru čtyři díly úžasného komiksu Futurama, který je stejně vtipný a ironický jako stejnojmenný legendární seriál. Abyste získali tento komiks, stačí odpovědět na pár otázek. Tentokrát si vás vyzkoušíme i ze znalostí Futuramy!


Výhru do soutěže věnuje:


Nakladatelství Jota

Milí čtenáři, jsme tu pro Vás již 21 let, vydali jsme více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku jsme vydávali knihy zaměřené regionálně — především od moravských autorů. Po třech letech jsme podstatně rozšířili spektrum titulů z hlediska tématu i země původu knih. Publikujeme tvorbu českých autorů i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Takto jsme se zařadili mezi jedno z největších nakladatelství v České republice, které ročně vydává 80 titulů a desítky dotisků úspěšných knih.Výhry v soutěži:

1. výhra: komiks Futurama dobrodružství2. výhra: komiks Futurama: (P)ohyby v čase3. výhra: komiks Futurama-o-Rama4. výhra: komiks Futurama dobývá vesmírNebaví vás všední realita? Milujete Matta Groeninga a jeho bláznivé kreslené postavičky? Tak právě pro vás je tu další ze série komiksů světoznámé Futuramy! Fry, Bender a Leela se vydávají na další a ještě úžasnější mise. Nechybí souboj s vesmírnými robopiráty a k našim známým hrdinům se tentokrát přidají i další oblíbené postavy — Leo a Inez Wongovi, nemravně bohatí majitelé Marsu a shodou okolností též rodiče Amy, která pracuje jako stážistka v Planet Expressu. Opět se setkáme i s proslulým sukničkářem kapitánem Zappem Branniganem a jeho nenápadným, ale o to zábavnějším druhem Kifem. V žádném případě nechybí šílené pokusy ovládnout svět, ještě šílenější a velmi nebezpečné mořské opičky z dávno minulého dvacátého století a komplikované vztahy Leely a kapitána Brannigana.
A doktor Zoidberg.

Soutěžní otázky:

1) V dílu Futurama dobývá vesmír vystupují siamská dvojčata, čtyřčata, nebo sedmerčata?
2) Kdy vyšel dotisk dílu Futurama-o-Rama?
3) Ve kterých novinách bylo o dílu Futurama: (P)ohyby v čase napsáno: "Futurama je plná monster, kyborgů, nejpodivnějších kreatur, nesmyslných vynálezů, smrtících paprsků a robotů, ale tvůrci do ní propašovali i trochu opravdových lidských citů - a hlavně hodně smíchu"?
4) Kdo se narodil dříve: poslíček Fry, nebo profesor Farnsworth?
5) Jaké povolání vykonával Fry, než se dostal do budoucnosti?
6) Jaký další seriál vytvořit Matt Groening, tvůrce Futuramy, v němž vystupují žluté animované postavičky?

Odpověď naleznete na stránkách nakladatelství Jota.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 24. září 2011.

Soutěž byla ukončena! Byli vylosováni tito soutěžící, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky:

Lenka Koucká - vyhrává
komiks Futurama dobrodružství
Daniela Petrtýlová - vyhrává komiks Futurama: (P)ohyby v čase
Silvie Šopfová - vyhrává komiks Futurama-o-Rama
Pavla Vystrčilová - vyhrává komiks Futurama dobývá vesmír

Gratulujeme!

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 RE: Soutěž pro fanoušky FuturamyMarta Šimečková 2011-09-28 13:10
Byli vylosování výherci v soutěži o komiksy Futurama. Gratulujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

  Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“

  Číst dál...  
 • Román Hana Aleny Mornštajnové ovládl 7. ročník České knihy

  Poprvé v sedmileté historii České knihy obdržel obě její ceny jeden autor. Odborná i studentská porota se ve svých verdiktech výjimečně shodly a za nejlepší titul sedmého ročníku vyhlásily román Hana Aleny Mornštajnové. V příběhu odehrávajícím se v provinčním moravském městě se proplétají malé dějiny s těmi velkými a je v něm reflektována nejtragičtější etapa 20. století: holocaust.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení