Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Dolmen

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
><img src=
Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Adam Dalgliesh... Kdo by neznal tyto slavné detektivy, kteří tak bravurně dokáží odhalit každého zločince! Pokud máte rádi detektivní romány, pak vám doporučuji knihu Dolmen, která nedávno vyšla u nakladatelství Motto. V ní si přijdou na své nejen milovníci detektivek, ale i ti, kteří se zajímají o záhady. A těch je na ostrově Lands´en v poslední době až přespříliš... Chcete vědět, jaké záhady to jsou? A co má stará legenda o pobřežních lupičích společného s vraždami na ostrově? Pak se zúčastněte naší soutěže a můžete vyhrát tuto zajímavou knihu, která vás zavede až nebezpečně blízko ke keltským dolmenům, na kterých se prý v minulosti odehrávaly tajemné rituály!

 


Výhra v soutěži:


Na ostrov Lands´en přijíždí mladá policistka Marie Kermeurová s jediným cílem – provdat se ve svém rodišti za slavného jachtaře. Zdá se, že její návrat spustil řetězec tragických událostí. Za záhadných okolností umírají její dva bratři, mladičký synovec a ještě další tři obyvatelé ostrova. Protože k vraždám došlo poblíž keltských dolmenů, přijíždí na místo odborník na rituální vraždy Lucas Fersen. Společně s Marií se ujímá vyšetřování, jež postupně odhaluje roušku tajemství halící nenadálé zbohatnutí několika místních rodin před pětatřiceti lety i záhadné vztahy, které je od té doby pojí. To vše má úzkou spojitost s prastarou místní legendou o pobřežních lupičích odpovědných za ztroskotání lodí na zrádných útesech a za smrt bezbranných lidí.

Soutěžní otázky:

1) Kolik stran má kniha, o kterou soutěžíme?

2) K čemu je přirovnáno Topolovo kloktání v závěru článku, který vyšel na našem magazínu pod názvem "Jáchym Topol honí bycha"?

3) Naleznete ve čtenářském deníku na našich stránkách rovněž obsah knihy Příliš hlučná samota?

Nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství Motto a na stránkách tohoto magazínu.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi zašlete na redakční mail: redakce(zavináč)vaseliteratura.cz. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 5. 7. 2009.

Soutěž byla ukončena!

Výhercem se stává Pavlína Jedličková. Gratulujeme!


Komentáře   

 
Jitka Špačková
0 ProblémJitka Špačková 2009-06-08 12:27
Marně se snažím odeslat odpovědi z PC u rodičů.Že by byl problém v tom, že také soutěžili? Neustále se vrací hláška-'.' dne 8.6.2009 10:17
Neplatný příjemce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 re: Problémadmin 2009-06-08 12:38
Ahoj Jitko,

problém bude pravděpodobně v tom, že mailova adresa je a tobe se tam asi jak jsi tu adresu kopirovala dostala navic nakonec tecka 'redakce@va seliteratura.cz .' tak zkus pouzit mail bez te tecky. Snad to bude fungovat.... ;-)

Cituji Jitka Špačková:
Marně se snažím odeslat odpovědi z PC u rodičů.Že by byl problém v tom, že také soutěžili? Neustále se vrací hláška-'redakce@va seliteratura.cz .' dne 8.6.2009 10:17
Neplatný příjemce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jitka Špačková
0 re: re: ProblémJitka Špačková 2009-06-08 12:44
Děkuji za upozornění,opra vdu to tak bylo. Nyní mail odešel a snad to bude v pořádku.
Hezký den
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-07-12 21:37
Dnes jsme vylosovali výherce knihy Dolmen, kterému srdečně gratulujeme k výhře! Již zítra spustíme další soutěž o skvělou knihu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka naživo. Nakladatelství poprvé zpřístupní veřejnosti slavný pražský dům od Jana Kotěry

  Cyklus autorských čtení v Nakladatelství Paseka spojí literaturu s architekturou. Zájemci budou moct poprvé navštívit slavný Laichterův dům, který na začátku 20. století navrhl Jan Kotěra, a halu s dekorativními vzory od Jana Preislera. První čtení v rámci cyklu Paseka naživo proběhne 23. srpna, debutující Anna Cima představí román Probudím se na Šibuji.

  Číst dál...  
 • Založena Česká akademie komiksu

  V pražském Café Neustadt byla v pondělí 25. června založena Česká akademie komiksu. Smyslem nového spolku je především s větší důstojností i propagací udělovat komiksové ceny Muriel, jejichž vyhlašovatelem od nynějška bude právě ČAK.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení