Soutěže

Vyhlášení 7. ročníku literární soutěže KKKV

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
blok

Ani letos nezapomněla Krajská knihovna Karlovy vyhlásit v rámci Týdne knihoven další, tentokrát již 7. ročník Literární soutěže pro amatérské literáty z celé České republiky. Zúčastnit se jí může každý autor, který se literární tvorbě nevěnuje profesionálně a je mu více než 14 let.

 

knihaPatronkou letošního ročníku je spisovatelka a scénáristka Petra Soukupová.
Narozena 1982, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V současnosti pracuje jako jeden z dramaturgů seriálu Ulice. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Za scénář k povídce Na krátko získala třetí místo v soutěži Cena Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU. Její druhá kniha, triptych povídek Zmizet, byla rovněž nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, v roce 2010 získala v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění — Kniha roku.

Z posledně jmenované knihy „Zmizet“ je i letošní motto soutěže:

„A teď konečně jedu pryč z toho smutku, do světa, kde nikdo nic neví“

Novým pravidlem, platným od tohoto ročníku, je to, že povídka zaslaná do soutěže musí na toto motto nějakým způsobem reagovat. Vzít ho například jako výchozí motiv pro děj povídky nebo jej může povídka obsahovat apod.

Další pravidla soutěže:

 • soutěž je pro všechny amatérské autory z celé ČR
 • příspěvek, který bude do soutěže zaslán, nesmí být dosud publikován
 • nejnižší věková hranice je 14 let, horní se nestanoví
 • kategorie – próza - povídka
 • rozsah literárního díla - maximálně 5 normostran
 • každý autor může zaslat pouze jediný soutěžní příspěvek (příspěvky se nevracejí)
 • soutěžní práce se přijímají pouze v elektronické podobě (program Word)
 • příjem soutěžních prací do 31. 12. 2013 prostřednictvím webového formuláře na webu KKKV www.knihovnakv.cz


Každá soutěžní povídka musí obsahovat:

 • Jméno povídky

 

 • Jméno autora
 • Bydliště, datum narození, e-mail, telefonní číslo autora

 

 • Potvrzení souhlasu s uchováním osobních dat pro potřeby soutěže a souhlasu s případným zveřejněním soutěžní povídky (v Almanachu soutěže)

Na základě zkušeností z předcházejících ročníků soutěže si pořadatel vyhrazuje právo nezařadit soutěžní příspěvky, které budou závadné svým obsahem. Za závadný se považuje pornografický, xenofobní, rasistický, antisemitský či jinak se zdravou lidskou morálkou kolidující obsah příspěvku.

Nezávislým hodnocením určí odborná porota deset soutěžních prací, které budou zveřejněny ve sborníku soutěže. Z těchto deseti vybere patronka soutěže tři nejlepší a rozhodne o jejich umístění na 1. – 3. místě.

Slavnostní vyhlášení výsledků, za účasti Petry Soukupové, proběhne v únoru roku 2014. Součástí programu tohoto slavnostního okamžiku bude i beseda s Petrou Soukupovou, autogramiáda a další kulturní program

Letos to prostě bude velmi slavnostní.

OCENĚNÍ:
Cena pro 1. místo (porcelánová plastika VLAŠTOVKA, poukázka na knihy dle vlastního výběru)
Cena pro 2. a 3 místo (poukázka na knihy dle vlastního výběru)

Zařazení 10 nejlepších povídek do tištěného sborníku soutěže. Jejich autoři obdrží navíc podepsanou knihu patronky soutěže Petry Soukupové 

Soutěže

Aktuality

 • Beseda s Alenou Mornštajnovou v malebném Českém Krumlově

  29. května 2018 se konala beseda a autorské čtení české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Příjemný večer si její čtenáři užili v prostorách kavárny Egon Schiele Art Centrum, kde se sešli nad kávou i vínem.

  Číst dál...  
 • Crwecon – Komiksový festival 2018

  Ano, už po třinácté tu máme nejstarší český komiksový festival – Crwecon! Nový ročník se koná v sobotu 9. 6. – a abychom překonali smolnou třináctku, rozhodli jsme se akci udělat zase o něco větší a zajímavější!

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení