
Giacinta Carusová: Muž, který kradl rukopisy
- Recenze
- Vytvořeno 10. 12. 2009 1:00
- Autor: Renata Petříčková


Nudí vás to? Vytrvejte…
Prvních několik stran je střídavě extrémně zajímavých nebo tak trochu bez šťávy, a tak jsem si asi v první čtvrtině knihy říkala, jak já tohle jenom dočtu? Ale věřila jsem autorce… a jejímu skvělému stylu. Maličké slabé místo bylo jen krátké, a tak mohu říci, že jsem zbytek celé knížky dočetla dnešního odpoledne na plný zátah. Nebylo zbytí – prostě bych nevydržela nevědět, cože se vlastně bude dít. Děj dostává úžasný spád a začíná se tu nejen detektivní zápletka v plné parádě, ale také vzrušující směs zážitků z prostředí sadomasochistického sexu, fetišistických zálib a „kreativního sexu“, jak toto vše nazval tajemný Max…
Autorka Giacinta Carusová se narodila v roce 1958 v Itálii a žije nedaleko Říma, vystudovala novinářskou profesi, ale usoudila, že psát články je příliš málo, a vrhla se na delší texty, tedy na romány. Zahrada pozemských rozkoší, Rembrantův trojúhelník a Magický čtverec Albrechta Durera byla tři její díla, která sklidila zasloužený úspěch. Autorka v nich skvěle kombinuje historická fakta, smyšlenky, detektivní zápletky a temná tajemství. V tomto případě vycházela autorka z knihy Una curva Coca (Slepá zatáčka), z níž čerpala informace o Achillu Varzim, hlavním hrdinovi scénáře Lisy Kingové.
Tato kniha není příliš rozsáhlá, román má „pouhých“ 137 stran, ale je bravurně sestaven, má napětí a neustálé odhalování překvapivých skutečností a láká také doteky „neobvyklých sexuálních témat“.
Knihu Muž, který kradl rukopisy vydalo nakladatelství Metafora.
Nejlépe hodnocené články
Soutěže
Aktuality
-
Lidé poslechem audioknih tráví stále více času
Praha, 14. 1. 2021 - Výsledky 7. ročníku Velkého audioknižního průzkumu ukazují, že lidé stále častěji volí jako formu čtení audioknihy a poslechem mluveného slova tráví čím dál více času.
Číst dál... -
Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku
Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.
Číst dál...
Nové komentáře
-
Touha bez romantiky
Ano, o tom vím, ale zmiňoval jsem se o Vaší vlastní literární tvorbě, proto jsem neuváděl překlad ... -
Touha bez romantiky
Děkuji za zmínku o knize. Ráda bych doplnila informace, jejichž absence mě zde zarazila. Mezi vydáním ... -
Když se introvertka vdá
Já sice typický introvert nejsem, ale tenhle komiks mě moc baví! Díky za super recenzi -
Nezáleží na tom, odkud jdeš, ale kam míříš
Vážená paní Hlušičková, děkuji Vám za zprávu. Předně Vám přeji vše nejlepší v tomto roce! Moc mne ... -
Literatura faktu
jeto hrozne -
Nezáleží na tom, odkud jdeš, ale kam míříš
Dobrý den, bohužel kniha mi dodnes nedorazila, přestože jsme ji objednávali, tak Vám to píši, že ... -
Literatura faktu
jeto hruza -
Peklo protireformace
To si určitě ráda poslechnu. -
Velryba sírobřichá
velryba sírobřichá je, dle mého přesvědčení, objev seriózního virtuálního zoologa Jaroslava Haška. -
Návrat do pohádkového světa
Díky za pochvalu Viktorie. Snažím se. Knihy jsou mým velkým koníčkem od malička a mým velkým snem je ...
Doporučujeme
Knihy
Z čtenářského deníku
-
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.
Číst dál... -
Drašar
Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.
Číst dál...