Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Janet Evanovich, Lee Goldberg – Štvanice

1 1 1 1 1 (1 hlas)
5

Nick Fox je velmi rafinovaný, ale víceméně napravený podvodník, který se uvolil pomáhat FBI s případy, jež nejdou řešit oficiální cestou. Nikoliv zadarmo, samozřejmě. Výměnou je mu svoboda, získaná fingovaným útěkem z vězení.

 

Kate O´Hareová je agentka FBI a má těžkou posedlost, jejíž jméno je Nick Fox. Ne, že by ho milovala a chtěla si ho vzít domů. Tak to ani náhodou. Chce ho dostat za mříže, aby tam shnil jako poslední brambor ve sklepě. Její šéf si ovšem myslí něco úplně jiného a z těch dvou se stane tým. Tým, o kterém nemá nikdo zdání, že existuje. Nick je zločincem na útěku a Kate jeho pronásledovatelkou. Společně však pracují na dalším kolosálním podfuku, který má zahnat do pasti Cartera Grova, majitele impozantní sbírky kradeného umění a ředitele největší bezpečnostní agentury na světě. Grove má navíc z minulosti silné vazby na vládu, což je také jedním z důvodů, proč mu do domu nemůže jen tak vpadnout FBI a obvinit ho… z čehokoli.

Naši agentsko-podvodnickou šarmantní dvojici čeká divoká štvanice přes půl světa, a že půjde nejen o spravedlnost, ale i o život, tím si můžete být jistí. Při čtení narazíte i na další známé postavy, které nějakým způsobem zasáhly do děje i v prvním dílu a budou ho dopředu posouvat i zde.

Janet Evanovich s Lee Goldbergem rozjeli prvním dílem Podfuk (více zde) sérii knih, která prozatím čítá pět dílů se samostatnými zápletkami. Podařilo se jim stvořit živou dvojici hlavních postav, jež perfektně funguje v příběhu i navzájem. Ani ve druhém dílu nebudete ochuzeni o eskapády v duchu bondovek a bláznivých komedií, které posílají své hrdiny do naprosto nepravděpodobných situací. Kate a Nick budou čelit dalším pohromám, které si v normálním životě nelze představit, a budou je řešit s nadhledem a nonšalancí. Díky přítomnosti velké dávky humoru, nadsázky i faktu, že příběhy samy sebe neberou vážně, jim čtenář nemá problém uvěřit a fandit až do konce. Oba hlavní hrdinové mají brilantní mozky a z každé situace umí vykličkovat, i když si přitom někdy obrousí kolínka nebo sem tam malinko poboří nějakou tu budovu.

Stejně jako Podfuk je i Štvanice výborné oddechové čtení, které vám dá přesně to, co slíbilo, příběh plný nadsázky, ironie i nadhledu, potřebného pro překonání naprosto nemožných situací, kdy vám jde zcela vážně o život.Štvanice
Autor Janet Evanovich, Lee Goldberg
Překlad Alžběta Lexová
Nakladatelství Mystery Press
Místo vydání Praha
Rok vydání 2017
Vydání 1.
Počet stran 256
ISBN/EAN 978-80-88096-55-9
Ediční řada Fox & O'Hareová

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Soutěže

Aktuality

 • Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

  Číst dál...  
 • Více času na čtení (tentokrát trochu jinak) O poslechu audioknih a možnosti žít za dva

  Na podzim roku 2015 zahájilo internetové knihkupectví Martinus kampaň zvanou Více času na čtení. Ta se v principu odrážela od skutečnosti, že rozbalit si na Vánoce darovanou knihu je jedna věc, ale mít čas si ji skutečně přečíst, to už je věc jiná.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení