
Recenze: Tim Weaver – Není cesty zpět
- Vytvořeno 9. 2. 2018 0:00
- Autor: Monika Dvořáková

Když se na Davida Rakera, bývalého novináře a soukromého vyšetřovatele se specializací na pátrání po ztracených lidech, obrátí o pomoc jeho bývalá přítelkyně Emily, nemusí dlouho váhat, zda jí pomůže. Co se stalo s rodinou její sestry? Kam zmizela ona, její manžel i dvě dcery? Celá rodina se přece jen tak nevypaří uprostřed příprav na večeři a společný večer. Policie se nemá čeho chytit, neexistují žádné hmatatelné důkazy o únosu a pár anonymních tipů o hledané rodině vyšumí do ztracena. Emily se přesto nechce vzdát a přesvědčí Davida, aby se vydal po již značně vychladlé stopě do neznáma.
Podstatná část tohoto Davidova případu se odehrává na americké půdě, a budou mu tak chybět potřebné konexe, na něž je zvyklý doma v Británii. Přesto se nevzdá a postupně rozkryje obludné (co do rozměrů i zrůdnosti) letité a spletité tajemství, které začalo jednou lží, ale postupně na sebe nabalovalo další a převálcovalo i mnoho nevinných lidí, kteří se náhodou připletli do cesty. Že není cesty zpět, pochopí v určitém okamžiku i David. Na jejím konci se dočká odhalení, které ovlivní i jeho život velmi zásadním způsobem.
Tim Weaver je rozhodně sázka na jistotu a stejně jako jeho předchozí kniha Bez slitování, která už v Mystery Pressu česky vyšla, i Není cesty zpět poskytne čtenáři thriller plný napětí a zvratů se skvělou atmosférou, charismatickým hrdinou a řádně zkaženým a psychopatickým padouchem. Dosadíte si další střípky do soukromé mozaiky Rakerova života i života jeho blízkých a po dočtení se ihned můžete začít těšit na jeho další případ. Ačkoli v českém překladu vyšla tato kniha až po knize Bez slitování, chronologicky se děj odehrává před ní a v originále vyšly v opačném pořadí. Pokud jste od Tima Weavera ještě nic nečetli, můžete si obě knihy prohodit. Jestli už Bez slitování znáte, ničeho se nebojte, další příběh si užijete bez ohledu na cokoli.
Aktuality
-
Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu
Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.
Číst dál... -
Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival
Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.
Číst dál...
Nové komentáře
-
Daniel Defoe – Robinson Crusoe
:D -
Evžen Boček: „Zatuhnul jsem v 19. století“
Pri citani vsetkych siestich casti Aristokratky som sa vynikajuco pobavil, nieco nove naucil a vsetkym ... -
Jan Neruda – Povídky malostranské
Velmi moc děkuji za zápisky zítra mám mít čtenářský deník a knížku jsem ani neotevrela velmi moc ... -
Matematika základ života
Dík za kritické poznámky. Pokusíme se opravit. JH -
MUSTREAD podle Gatese a nejprestižnějších deníků. Co je tak skvělého na Sapiens?
Kniha obsahuje nepravdivá tvrzení a naprosto nelogické závěry. Knihu hodnotím jako škvár bez ... -
Páté jablko promlouvá
Román Páté jablko mne zajímal už proto, že mne s příběhy postav spojoval sad a obchod, který měli ... -
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Tento román jsem viděla několikrát zpravovaný jako film, ovšem netušila jsem že Robert umírá. To ... -
Prašina
no tatop kniha se mi zdála taková temná já mám ráda temno ale pořádně nedávala smysl nedokázala jsem ... -
Milník v žánru fantasy
Já jsem zrovna jeden z těch, co zná z fantasy všechno a nic ho nepřekvapí - teda ne že bych jí tolik ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Mám rád Fischerův překlad, ale krásný je i překlad Loukotkové. Můžete se přesvědčit v knize Navzdory ...
Knihy
Z čtenářského deníku
-
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.
Číst dál... -
Drašar
Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.
Číst dál...