
22 Leyendas Checas
- Recenze
- Vytvořeno 5. 9. 2010 2:00
- Autor: Pavla Lokajová

Kniha Aleny Ježkové 22 Leyendas Checas vydaná nakladatelstvím Práh představuje zajímavé čtení pro všechny fanoušky české historie a zároveň pilné studenty španělštiny. Čtivé příběhy z historie našeho národa jsou totiž vyprávěny právě v tomto románském jazyce.
Spojit zajímavé s užitečným můžete čtením příběhů z historie několika českých měst. Příběhy jsou psány čtivou formou, kterým porozumí i průměrný student španělského jazyka s mírně pokročilou znalostí. Díky knize doplněné autentickými obrázky malířky Zdenky Krejčové se nejenže dozvíte zajímavé kapitoly z dějin české historie, ale také zábavnou formou procvičíte cizí jazyk a rozšíříte slovní zásobu. Jednotlivé kapitoly se vztahují k devíti městům na území Čech – Českému Krumlovu, Hluboké, Jindřichově Hradci, Karlovým Varům, Karlštejnu, Konopišti, Kutné Hoře, Křivoklátu a Třeboni.
Poutavou formou, prostřednictvím pověstí a legend, se čtenář dozvídá zajímavosti ze středověkých dějin na našem území, které je na historické události velmi bohaté. Nečeká vás však žádný strohý výčet historických dat, nýbrž příběhy kombinující v sobě realitu s bájemi, které se čtou jedním dechem. Na co se můžete při listování knihou těšit?
Čtenář se například dozví, jak a kdy byly založeny Karlovy Vary, kdo straší na Karlštejně nebo jaké potíže museli překonat pánové z Růže v Českém Krumlově. Autorka také vypráví o objevení stříbrných ložisek v Kutné hoře, začarovaném pokoji v litomyšlském zámku a bílé paní v Jindřichově Hradci. Jihočechy potěší povídka o bílém koni Petra Voka v Třeboni nebo příběhy pojící se k zámku Hluboká.
Kromě španělské verze vydává Alena Ježková v nakladatelství Práh také 22 českých legend v angličtině, francouzštině, italštině a němčině.
Knihu 22 Leyendas Checas vydalo nakladatelství Práh
Soutěže
Aktuality
-
Magnesia Litera 2019
Po mimořádném ročníku, který v roce stoletého výročí založení Československa připomněl, jak úzce je česk(oslovensk)á státnost propojena s literaturou a slovesnou kulturou, se ceny Magnesia Litera v osmnáctém roce své existence opět soustřeďují na českou knižní současnost.
Číst dál... -
Pozvánka na Knižní festival v Ostravě
Milujete knihy, rádi čtete anebo dokonce píšete autorskou tvorbu? Právě pro Vás jsme připravili první ročník Knižního festivalu Ostrava, který se uskuteční ve dnech 1.–3. března 2019 se na Černé louce v Ostravě.
Číst dál...
Doporučujeme
Nové komentáře
-
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
A o to jde. Protiklady střídají protiklady, smutek je smyslem radosti, radost tepáním smutku. Neskutečný ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Názor respektuju, každopádně nechápu ho ani trošku. Báseň je podle mého názoru o celkové absurditě ... -
S blogerkou Rodaw nejen o knihách a blogu Knihánkov
Nechápu spojitost s článkem? Že by nevyžádaná reklama?! :eek: -
S blogerkou Rodaw nejen o knihách a blogu Knihánkov
Právě je v prodeji kniha jenž nemá u nás obdoby. V knize se dočtete o možných zločinech státu vůči ... -
Zaniklá místa předválečných Pardubic
Jsem ročník 1946 a bydlel jsem v ulici Teplého střed naší bandy byl na Sokoláku v Liškově ohradě,naším ... -
Temná strana amerického snu
Děkujeme za upozornění, obálku jsme vyměnili. -
Temná strana amerického snu
Filmová obálka knihy použitá v recenzi ale nepatří k ilustrovanému vydání! :o -
Když se žena rozhodne stát farmářkou
Tak to by bylo něco pro mou kamarádku :lol: -
Rychlé a zdravé vaření s Gwyneth Paltrow
Má oblíbená herečka. I proto jsem si tuto kuchařku také pořídila. Jak to bývá, několik receptů jsem sama ... -
Cik-cak
Pěkná recenze! Díky Vám už vím, co si musím nutně koupit! Doma už mám Nový svět, který byl úžasný po ...
Cena Česká kniha
Knihy
Z čtenářského deníku
-
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.
Číst dál... -
Drašar
Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.
Číst dál...