
Příběh ze Zlomocné věže
- Recenze
- Vytvořeno 26. 9. 2013 3:00
- Autor: Jitka Libigerová

Hlavního hrdinu Bubáčka, strašidýlko z papíru, znáte jistě z knihy Bubáček. My si ale povíme příběh z pokračování knihy, která nese název Bubáček a Myšošlap a napsala ji Daniela Krolupperová. Knihu vydalo nakladatelství Albatros.
Příběh vypráví o chlapci jménem Lukáš, který navštěvuje první třídu. Má báječného kamaráda. Není to však ani kluk ani holka, dokonce ani žádné zvíře. Je to Bubáček. Maličké hodné strašidýlko. Maminka o něm vymyslela pohádku a tatínek ho namaloval. Jednoho večera Bubáček ožil a vyskočil z papíru. Od té chvíle byl s Lukášem stále spolu. Bubáček se vešel Lukášovi do dlaně, ale i přes jejich rozdíl ve velikosti bylo společné hraní moc prima.
Jednou dostal Lukáš nové kolo. Rád na něm jezdil a Bubáčka brával s sebou. Avšak Bubáčka napadlo, že by Lukáš mohl namalovat kolo i pro něho. Chtěl by se také naučit jezdit. Lukáš si tedy sedl ke stolu a kolo nakreslil. Krásně červené, jak si Bubáček přál. Ze začátku to Bubáčkovi moc nešlo. Padal, zlobil se a hartusil. Potom se ale zlepšil a za pár dní jezdil po Lukášově pokoji jako vítr.
Když se jedno ráno Lukáš s Bubáčkem probudili, kolo bylo fuč! A tak Lukáš Bubáčkovi nakreslil nové. Bubáček se na něm projel a bylo mu na světě lépe. Jenomže na druhý den kolo zase zmizelo. Tak mu Lukáš nakreslil opět nové, ale i se zámkem. Ráno ho ale nenašli tam, kde ho zamkli. Měli tu zloděje! A na takového zloděje je potřeba nastražit past. Lukáš si půjčil od tatínka foťák. Kolem kola natáhli vlasec. Ten upevnili na spoušť fotoaparátu. Zloděj ve tmě vlasec neuvidí a klopýtne o něj. Tak za vlasec zatáhne a zmáčkne spoušť. A tím se sám vyfotí.
Jak řekli, tak učinili. Chytili zloděje právě včas. Zjistili, že zlodějem je Myšošlap. A kdo je to Myšošlap? Našlapuje tiše jako myška. Měl být lesním skřítkem, ale není, protože ho jeden kluk špatně nakreslil. Proč kradl Myšošlap všechna ta kola a jaká dobrodružství zažije Bubáček s Lukášem, se nechte překvapit v pohádkové knize Bubáček a Myšošlap.
V deseti kapitolách je líčen příběh Lukáše a Bubáčka a také Myšošlapa. Co vše je spolu čeká, vám prozradí pohádková kniha Daniely Krolupperové, která je určena pro začínající čtenáře jako první čtení. Knihu obohatila o veselé a hravé obrázky Lucie Dvořáková.
Když byl Lukáš ve škole a v družině, Bubáček se cítil doma osamocený. A to není nic příjemného. Konečně byli dva. „Víš co?“ navrhl podruhé Lukáš Myšošlapovi. „Nechtěl bys tady zůstat s námi? Namaloval bych ti velký les, abys měl to správné bydlení, když jsi lesní skřítek.“ Myšošlap s Bubáčkem zajásali. Lukáš se hned pustil do kreslení. Les se mu povedl. Byl plný stromů, keříků, zvířátek i hub a mechů. Od té doby už nebyli dva, ale tři. A všechno bylo veselejší.
(Krolupperová, Daniela: Bubáček a Myšošlap. Praha: Albatros, 2013)
Knihu Bubáček a Myšošlap vydalo nakladatelství Albatros
Nejčtenější články
Aktuality
-
7. ročník festivalu HorrorCon
Již 7. ročník HorrorConu se dočkal několika změn. Tentokrát se všichni fanoušci horroru ve všech jeho formách umění vypraví 22. října do klubu Kotelna v pražských Strašnicích a navíc přijede jeden exkluzivní zahraniční host.
Číst dál... -
Duna potřetí
Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.
Číst dál...
Nové komentáře
-
Evžen Boček: „Zatuhnul jsem v 19. století“
Pri citani vsetkych siestich casti Aristokratky som sa vynikajuco pobavil, nieco nove naucil a vsetkym ... -
Jan Neruda – Povídky malostranské
Velmi moc děkuji za zápisky zítra mám mít čtenářský deník a knížku jsem ani neotevrela velmi moc ... -
Matematika základ života
Dík za kritické poznámky. Pokusíme se opravit. JH -
MUSTREAD podle Gatese a nejprestižnějších deníků. Co je tak skvělého na Sapiens?
Kniha obsahuje nepravdivá tvrzení a naprosto nelogické závěry. Knihu hodnotím jako škvár bez ... -
Páté jablko promlouvá
Román Páté jablko mne zajímal už proto, že mne s příběhy postav spojoval sad a obchod, který měli ... -
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Tento román jsem viděla několikrát zpravovaný jako film, ovšem netušila jsem že Robert umírá. To ... -
Prašina
no tatop kniha se mi zdála taková temná já mám ráda temno ale pořádně nedávala smysl nedokázala jsem ... -
Milník v žánru fantasy
Já jsem zrovna jeden z těch, co zná z fantasy všechno a nic ho nepřekvapí - teda ne že bych jí tolik ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Mám rád Fischerův překlad, ale krásný je i překlad Loukotkové. Můžete se přesvědčit v knize Navzdory ... -
Tropy: Obrazná pojmenování v užším smyslu
:D jen škoda, že to nenapsal o 6 dní dřív, potom by to bylo přesně 2 roky... jinak dobrá stránka ;-) ...
Knihy
Z čtenářského deníku
-
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.
Číst dál... -
Drašar
Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.
Číst dál...