Recenze: Odborná literatura

Recenze: O´Kane Owen – Desetkrát šťastnější

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Toužíte být šťastnější? Cítíte se mizerně a chtěli byste to změnit? Často se zaobíráme negativními myšlenkami a necháváme se unášet na vlnách deprese. Přesto stačí jen opravdu málo a budete spokojenější. Pokud se v těchto slovech vidíte, pak i vám je určena příručka Desetkrát šťastnější, kterou napsal terapeut a autor Owen O´Kane. V České republice vyšla v nakladatelství Grada.Sám autor pracuje s několika typy terapie a ve své praxi u svých klientů vypozoroval deset hlavních témat, která mohou člověku přispět k negativním myšlenkám a k pocitu neštěstí. O´Kane je ve své knize zpracoval a čtenáři nabízí řešení, jak se s nimi vypořádat.

První kapitola se věnuje minulosti a její roli v našem současném životě. Mnoho z nás si prošlo těžkým obdobím, které významně ovlivnilo jeho chování, život, současnost i budoucnost. Pokud je ale toto období už pryč, měli bychom ho nechat minulosti a zbytečně se k němu nevracet. Minulost je něco, co už nemůžeme změnit, naopak bychom se měli soustředit na současnost a budoucnost. To je to, na čem můžeme pracovat a nějak ovlivnit. Často je těžké opustit myšlenky na minulost – jsou to věci, které nás ovlivnily a my máme pocit, že kvůli nim nemůžeme jít dál. To ale není pravda. Je důležité špatné zkušenosti zpracovat, vzít si z nich poučení a pokračovat ve svém životě.

Poslední kapitola se věnuje života v budoucnosti. Ani to není ideální. Samozřejmě musíme občas přemýšlet, co bude, ale podstatné je zachovat si chladnou hlavu a žít především v přítomnosti. Můžeme si sice naplánovat krásnou budoucnost, ale neovlivníme spoustu faktorů, které nám ji mohou vzít. A tak není dobré přemýšlet jen o tom, co bude, a pak být zklamaní, když se nám to nesplní.

Autor se v jednotlivých kapitolách věnuje deseti různým tématů, jako jsou minulost, lítost, obavy, fungování v kolektivu, nakolik se necháváme ovlivňovat svým okolím a dalším. Každé z nich popíše, přidá případovou studii ze svých pracovních zkušeností a rady, jak se s daným problémem vypořádat. Ne vždy je to lehké a občas nestačí si jen přečíst knihu, ale tahle příručka vám pomůže uvědomit si, jak postupovat a zda zrovna vy nepotřebujete vyhledat odbornou pomoc. Je ale možné, že vám kniha pomůže v tom, v čem zrovna tápete.

Smyslem knihy není stát se bláznivým snílkem, který ignoruje starosti a nepřemýšlí o svém životě. Cílem je, abyste si uvědomili, jak úžasné bytosti jste a že štěstí můžete prožívat každý den – je jen na vás, zda začnete přemýšlet trochu jinak.

Knihu doporučuji všem, kteří cítí, že by potřebovali podat pomocnou ruku. Kniha je napsána srozumitelně a je snadné se v ní orientovat. Není třeba ji číst postupně, můžete se věnovat jen jednotlivým kapitolám, které vypovídají o vašem problému. Důležité je číst pozorně a věnovat čas úkolům, které vám předkládá autor. Nejdůležitější ale je chtít – to, že přečtete knihu, z vás ještě šťastnějšího člověka neudělá.

Název: Desetkrát šťastnější
Autor: O´Kane Owen
Překlad: René Souček
Nakladatelství: Grada
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 272
ISBN978-80-271-3161-7

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení