Knižní novinky

Světový bestseller Vodní labyrint řešící záhadu zděděného rukopisu vyjde poprvé v češtině

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
palac

Mladé ambiciózní nakladatelství Panteon 2. května vydává Vodní labyrint – mezinárodní bestseller Erica Frattiniho, který bývá právem nazýván španělským „Danem Brownem“. Strhující vyprávění začíná u smrtelné postele výstřední milionářky a sběratelky umění, která své vnučce, archeoložce Afdeře Brooksové svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance – starobylý rukopis. Afdera podniká cestu kolem světa plnou překvapení a nástrah, aby odkryla záhadný obsah tajemného dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jenž by mohl přinést poničený pergamen… 

 

knihaVodní labyrint je druhým románem Erica Fratttiniho, prvním, které vychází v českém překladu. Španělský novinář, esejista, spisovatel, scenárista, pedagog a analytik v předcházejících letech napsal více než dvacet knih literatury faktu, televizních scénářů a esejí. Pozornost vzbudila jeho tetralogie věnovaná nejznámějším tajným službám (CIA, KGB, Mossad, MI6), Vatikánská tajemství, Usáma Bin Ládin nebo Mafia, a.s.: 100 let Cosy Nostry a také románová prvotina Páté přikázání. Vydání novinky Vodní labyrint vyvolalo ve Španělsku značný zájem i vášnivou polemiku. Zatímco pochvalné kritiky hovořily o románu, ve kterém se mistrně mísí pravda a fikce a ocenily schopnost Erica Frattiniho využít odborné znalosti Vatikánu, aby čtenáře uvedl do světa intrik a tajemství, nad nimiž se tají dech, představitel španělské sekce Opus Dei označil Vodní labyrint za pomluvu církve a Frattiniho teze za naprosto nepřijatelné.

autorEdiční plán nakladatelství Panteon se řídí mottem „vydáváme aktuální literární špičku“ a úspěch této strategie je zřejmý. Hned první počin Panteonu – román švédského spisovatele Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, se stal v Česku záhy bestsellerem. A to nejen v knižním vydání, jehož prodeje se blíží 30 tisícům kusů. Stoletý stařík se stal nejprodávanější audioknihou, jež vyšla u nás vůbec poprvé souběžně s tištěnou knihou, a e-kniha je od prosince nejžádanějším titulem u největšího českého distributora e-knih. Svižně napsaná groteska zaujala dramaturgy Českého rozhlasu Praha natolik, že ji posluchačům od srpna nabídnou jako četbu na pokračování. Neméně atraktivní tituly chystá nakladatelství Panteon k vydání v následujících měsících. Po avizovaném Vodním labyrintu to v říjnu bude nejlepší britská detektivka roku 2012 Konec vosí sezóny skotské autorky Denise Minové, která představuje vyšetřovatelku Alex Morrowovou, řešící brutální vraždu své dávné přítelkyně ze školy. V listopadu se čtenářům dostane do rukou s napětím očekávaný první díl trilogie Baztán baskické autorky Dolores Redondové, propojující současné reálie kraje kolem řeky Baztán s prvky baskické mytologie, to vše lemované záhadnými vraždami mladých dívek. V prosinci na předvánoční trh zamíří úspěšná prvotina stockholmského studenta kriminologie a vycházející hvězdy švédské krimi Christoffera Carlssona Případ Vincent Franke. 

Nevšední román Vodní labyrint bude v prodeji v knihkupecké síti za doporučenou cenu 399 Kč, se slevou jej můžete pořídit na stránkách online knihkupectví Arara.cz

 

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení