Aktuality

Nakladatelský dům Albatros koupil nakladatelství Domino

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
logo

Nakladatelský dům Albatros Media a. s. dnes oznámil, že pokračuje ve své akviziční expanzi a ve středu 17. dubna koupil 100% obchodní podíl v nakladatelství DOMINO. To je českým čtenářům v současné době nejvíce známo jako silný hráč na poli detektivních románů a thrillerů. Právě tyto žánry jsou mezi čtenáři jedněmi z nejpopulárnějších a akvizicí DOMINA tak Albatros Media pokračuje v dlouhodobé strategii posilování své pozice v segmentu fiction pro dospělé. 

 

 

Akvizice nakladatelství DOMINO je třináctou akvizicí nakladatelského domu Albatros Media, kterému by měla přinést zvýšení konsolidovaného ročního obratu na cca 1 miliardu korun. Součástí transakce je dohoda o dalším využívání značky DOMINO. Albatros Media tak bude i nadále pokračovat ve vydávání titulů pod značkou DOMINO. Cena transakce nebude po dohodě obou stran zveřejněna.

Hlavním důvodem akvizice je podle Václava Kadlece, generálního ředitele Albatros Media, právě silná pozice DOMINA v rámci segmentu krimi literatury. „Vkus čtenářů se sice mění, ale krimi u nás dlouhodobě patří k nejoblíbenějším žánrům. Detektivky jsou pro čtenáře atraktivní a představují setrvale rostoucí segment literatury. Současná krimi už navíc není jen odpočinkovým čtením, řeší palčivé společenské problémy, a dostávají se do ní i témata jakými jsou terorismus, migrační krize nebo kybernetické útoky. Portfolio nakladatelství DOMINO je navíc širší a v jeho produkci jsou zastoupeny i další výrazné žánry, například společenské romány,“ míní Václav Kadlec. 

Nakladatelský dům Albatros Media podle něj za poslední tři roky navýšil produkci detektivek a thrillerů zhruba o třetinu a chce v ní i nadále posilovat. Mimo jiné i díky akvizici DOMINA. „Jsem nesmírně rád, že do našeho portfolia přibydou tak zvučná jména, jakými jsou Michael Connelly, Jeffery Deaver, Sharon Bolton, Steve Berry nebo Lisa Jackson,“ dodává Kadlec.

Na vydání novinek od všech zmíněných autorů se milovníci krimi mohou těšit ve druhé polovině roku 2019. Domino si na čtenáře ale pod křídly Albatros Media chystá mnohem víc, například na nová jména, která mají potenciál stát se v brzké budoucnosti žánrovou špičkou. „Těším se, že zázemí silné nakladatelské skupiny Albatros Media nám umožní mnohem efektivnější práci s našimi autory a přinese lepší možnosti pronikání našich titulů k čtenářům. A to nejen v rámci žánru krimi, ale také v rámci naší ediční řady Inteligentních románů pro inteligentní ženy nebo společenských románů literárnějšího charakteru,“ říká Karin Lednická, zakladatelka a majitelka nakladatelství DOMINO. 

Nakladatelství DOMINO založila v roce 1997 Karin Lednická, která dodnes stojí v jeho čele. Už od svého vzniku nakladatelství vydává knihy mnoha žánrů a autory, kteří patří mezi světovou špičku. V současné době nabízí produkce DOMINA ucelenou škálu podžánrů spadajících do kategorie krimi literatury: tradiční thrillery i psychothrillery, napínavé příběhy s historickou zápletkou, procedurální i noirové romány, ale také žánrovou literaturu s významným společenským či politickým přesahem. Kromě edice Napětí, která tvoří nejvýznamnější část produkce, vydává DOMINO i společenské romány s vyššími literárními ambicemi. 

Produkce nakladatelského domu Albatros Media pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh více než 2 000 nových knih. Vedle patnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad a Panteon) vlastní Albatros Media také stoprocentní podíl v distributorech elektronických knih eReading.cz a Palmknihy a vydává knihy též v rámci partnerského projektu Edice České televize. 


Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení