Aktuality

Literární akademie slaví letos deset let své existence

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
logo

LITERÁRNÍ AKADEMIE, Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého, slaví letos deset let své existence, a proto si připravila pro veřejnost řadu akcí, které si nesmíte nechat ujít.Uskuteční se celá řada besed se studenty, spisovateli i předními vědeckými kapacitami z humanitních oborů. Navštívit můžete křty, autogramiády, autorská i scénická čtení, promítání studentských filmů a svůj vlastní kreativní potenciál můžete objevit a rozvinout na kurzech tvůrčího psaní během Světa knihy a Letní školy LA.
Na našich akcích se setkáte se spisovateli a odborníky, jako jsou Ivona Březinová, Petr Borkovec, Petr Čornej, Radka Denemarková, Daniela Fischerová, Otakar A. Funda, Július Gajdoš, Petr Kaňka, Václava Kofránková, Petr Koubský, Miroslav Kovářík, Lucie Lomová, Mariana Machová, David Jan Novotný, Pavel Šidák, Jana Šrámková, Martin Štoll a další.

Literární akademie oslavuje své první kulaté výročí, ale co je deset let LA například v porovnání s více než 660 lety UK? Objevují se již nějaké výsledky v podobě úspěšných absolventů? Má být LA na co hrdá a má se čím pochlubit?
„No jéje! Podívejte se do všech hlavních celostátních médií! Všude jsou naši absolventi! Máme držitelku Ortenovy ceny, máme úspěšné spisovatele, máme autory knížek pro děti, máme překladatele, máme zpravodaje v televizi, moderátory v rádiu, režiséry, divadelníky, máme z té škály všechno, co si vymyslíte. Právě k výročí školy zakládáme síť absolventů, protože už to je velmi reprezentativní vzorek,“ odpovídá na otázku doc. MgA. Martin Štoll. Rektor Literární akademie.

Během Týdne Literární akademie (2.-5. května) a Světa knihy (12.-15. května) jsme pro vás připravili bohatý program:

3.  května Vás Literární akademie zve na rozpravu Předpoklady tvorby v kontextu současného uměleckého vysokého školství. Tématem bude postavení výuky umění v dnešním světě. Setkání proběhne od 10 hodin v budově Literární akademie (Na Pankráci 54, Praha 4).
3. května od 16 hodin se uskuteční v PEN klubu pořad s názvem Kytice pro Sašu; půjde o hold zakladatelce Katedry tvůrčího psaní na Literární akademii, Saše Berkové.
5. května od 20 hodin se koná promítání absolventských filmů v kině Ponrepo.
6. května od 20 hodin můžete navštívit divadelní večer ve Viole. 
12. května přijďte na Svět knihy na rozpravu Kam kráčíš, vzdělanosti.
14. května bude tématem besedy pořádané LA na Světě knihy Literární tradice a současnost: odkud čteme a kam píšeme.
13. května v 10 hodin pokřtí naši studenti společnou povídkovou sbírku Noční můry nespí.
13. května od 12 hodin pořádá Literární akademie rozpravu Role médií v hledání hodnot. Tématem jsou komunikační možnosti médií, jejich hranice, omezení a výzvy.
13., 14. a 15. května si pak můžete přijít vyzkoušet svoje dovednosti na kurzy tvůrčího psaní, které povedou Daniela Fischerová, Mirek Kovářík, David Jan Novotný a Jana Šrámková.
První Letní škola LA, kde na zájemce čekají nejen kurzy tvůrčího psaní, proběhne v prostorách Literární akademie (Na Pankráci 54, Praha 4) 11.-22. července. 

Podrobnosti o všech akcích spojených s oslavami 10 let LA Vás zveme na stránky školy: www.literarniakademie.cz nebo na studentský blog: www.maglajs.cz

 

Komentáře   

 
kouma11
0 RE: Literární akademie slaví letos deset let své existencekouma11 2011-05-02 19:37
Asi zkusím ten film. A taky křest knihy Noční můry nespí. Jsem na ni dost zvědavý. Jen kdyby měl člověk víc času. Nebo den 48 hodin :lol: To by se dalo stihnout víc akcí
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Vlastislav Toman odešel, Hadži zůstává

  Ráno 11. května 2022 se na facebookovém profilu Nakladatelství Josef Vybíral objevila smutná zpráva – v nedožitých třiadevadesáti letech odešel dlouholetý (1956-1992) šéfredaktor ábíčka Vlastislav Toman.

  Číst dál...  
 • Ostravské výstaviště ožilo. Na Černé louce proběhl knižní festival

  Ve dnech 11. a 12. března 2022 po dlouhých dvou letech otevřelo výstaviště Černá louka své brány do světa všech příznivců knižní tvorby. Probíhal zde knižní festival, který se v této podobě, tedy s doprovodným programem, poprvé konal v roce 2019. Setkání se spisovateli a jinými osobnostmi mezi stánky s knihami bylo po době plné zákazů a omezení jako balzám na duši.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení