Ukázky z knih

Ukázky z knih: Dagmar Gabulová – Styl

1 1 1 1 1 (1 hlas)

Dagmar Gabulová, první certifikovaná expertka na styl pro ČR a SR, přichází s jedinečnou knihou Styl (Grada, 2016), do které s neobyčejnou originalitou otiskla svoje osobní i profesní poslání – ukázat ženám jejich skutečnou krásu, naučit je využívat ji na maximum a změnit tak nejen jejich vzhled, ale i pohled na sebe samé.

 

StylTento bohatě ilustrovaný osobní průvodce okořeněný praktickými cvičeními vás vezme na vzrušující cestu za nalezením vlastního stylu, sebevědomí a charismatu. 

STYL není jen další módní publikací.
- Poskytne vám praktický návod, jak si vybudovat vlastní osobní značku.
- Představí vám barvy a střihy perfektně ladící k vašemu typu pleti a postavy.
- Pomůže vám najít styl odrážející vaši osobnost.
- Naučí vás nedělat módní kompromisy a z trendů vybírat jen to, co vám sluší.
- Prozradí, jak si vytvořit dokonalý šatník i jak proplout nákupy s úsměvem.

STYL je graficky a výtvarně unikátní kniha, ve které najdete:
- 180 inspirativních fotografií oblečení a doplňků
- 128 originálních fashion ilustrací
- 4 barevné palety k osobnímu použití
- motivační citáty od světových ikon z oblasti módy i byznysu 
- praktická cvičení k zamyšlení
- příběhy o módě, životě i cestě k práci snů

Získejte klíč ke své kráse. Objevte svou jedinečnost. Staňte se hvězdou svého života!


Ukázka z knihy:

Úvod


Dlouho jsem netušila, čemu se v životě chci věnovat. Vždy mě zajímala móda a péče o vzhled, nevěděla jsem však, jak se v této oblasti smysluplně realizovat. Jelikož věřím, že pomocí zevnějšku můžeme vyjádřit svou osobnost a vnitřní krásu, po studiu marketingu jsem se vydala na cestu za hledáním své práce snů.
A našla jsem ji! Již několik let pomáhám ženám vytvořit image a osobní značku, které jim přinášejí úspěchy jak v pracovním, tak v osobním životě. Nezáleží na tom, jestli sestavuji šatník v Praze, absolvuji nákupy s klientkou v Curychu či New Yorku nebo vedu workshop v Českých Budějovicích. Má práce se ženami nezačíná tím, co se právě nosí. Mým cílem není vytvářet otroky módy, ale odkrývat skutečnou krásu a jedinečnost, která je v každé z nás.
V průběhu cesty za nalezením vlastního stylu jsem zjistila, že pečovat o svůj vzhled a oblékat se co nejlépe není projev marnivosti, ale životní nutnost. To, co máme na sobě, totiž prezentuje navenek to, kým jsme, a určuje, jak zapůsobíme na druhé lidi. A úspěch v životě přece závisí na tom, jaké šance nám dají ostatní, ať už v lásce nebo v práci. Mimochodem, věděla jste, že šedesát procent veškeré lidské komunikace je neverbální? A dalších třicet procent tvoří tón hlasu. To znamená, že devadesát procent z toho, co o sobě řeknete, nejsou slova vycházející z vašich úst.

Jak chcete, aby vás lidé vnímali a pamatovali si vás?
• Jak barvy, které nosíte, ovlivňují to, jak se cítíte a vypadáte?
• Jak využít přednosti postavy na úkor malých nedokonalostí?
• Jak si vybudovat vlastní styl, který je odrazem vaší osobnosti?
• Jak využít co nejvíce a to nejlepší ze současného šatníku?
• Jak šetřit čas a peníze při nákupu nových kousků?
• Jak doladit celkový vzhled s doplňky?

Naučte se, jak udělat ze svého vzhledu úspěšnou osobní značku a jak se cítit sebejistě a skvěle! V průběhu let, kdy radím ženám v oblékání a v nakupování, jsem sestavila těchto sedm částí úspěchu dokonalého vzhledu, které vám zaručí, že budete vypadat a cítit se co nejlépe.
Objevte svou krásu. Objevte svou jedinečnost. Staňte se hvězdou svého života!''

Dagmar


Cesta k práci snů

Má životní lekce č. 1:
Práce snů neexistuje, sami si ji musíme vytvořit.

Již od dětství mě lákal svět a fascinovala krása. Jako malá jsem oblékala panenky Barbie, později jsem snila o soutěžích miss a o světě modelingu, zamilovala se do interiérového designu a také propadla kráse barevného světa květin.
Modeling pro mě nebyl životním cílem, spíše snem a lákavou zkušeností. Přesto jsem ho nikdy ani nezkusila. V té době jsem na něj neměla dostatek odvahy a sebevědomí. Prostředí, ve kterém jsem vyrůstala, vnímalo krásu a péči o vzhled jako něco povrchního a nedůležitého. První krůčky do světa módy stejně jako radost z úspěšného konkurzu zmrazila v mých dvanácti letech reakce: „Snad teď nebudeš namyšlená!“ A já nechtěla být. Můj prvotní úspěch v modelingu byl tedy zároveň i posledním. Tím skončily veškeré mé pokusy přiblížit se tomu, k čemu mě mé srdce tak silně táhlo.
Místo budování modelingové kariéry jsem šla studovat marketing. Prahla jsem po kreativitě, místo toho jsem se trápila s čísly a matematikou, memorovala geografii s prstem na mapě a představovala si, jak jednou ta místa ze skript skutečně navštívím.

AMERICKÁ KRÁSA

Amerika byla mým velkým dětským snem a destinací číslo jedna na mém cestovatelském seznamu. Měla pro mě jakési zvláštní kouzlo. Přitahovala mě svou dokonalostí a živou energií. Představovala perfektní svět s neo-mezenými možnostmi, ve kterém jsou lidé šťastní, pozitivní a sami sebou. Navíc to neváhají dopřát také ostatním. Vždy jsem nadšeně obdivovala, s jakou lehkostí se Američané dokážou prezentovat, jak mají sebevědomí a charisma v krvi. Prostě vědí, jak zaujmout a zanechat dojem. A k tomu ten zářivý americký úsměv. Touha naučit se anglicky a vycestovat do Států byla proto mým hnacím motorem již od útlého dětství.
Můj letitý sen se stal skutečností až v mých třiadvaceti letech. Rok před ukončením vysoké školy se naskytla jedinečná příležitost strávit poslední letní prázdniny prací v zahraničí. Tu šanci jsem si nemohla nechat ujít. A dodnes jsem za ni nesmírně vděčná. Můj první pobyt v Americe byl totiž nejen naplněním mého snu. Přinesl mi do života mnohem víc, než jsem kdy očekávala. Pocítila jsem tam nekonečnou svobodu být sama sebou a najednou si uvědomila, že jsem možná někým úplně jiným, než jsem si do té doby myslela. Až tam jsem pochopila, že chtít od života něco jiného než to, co vidíme kolem sebe, je úplně v pořádku. Ne žít lépe, ani hůř než ostatní, ale žít podle sebe a mít odvahu následovat své srdce. Najednou byl důvod mé celoživotní vášně pro Ameriku tak zřejmý – to byly ty lekce, které jsem si odtud měla odnést!

Styl
Autor Dagmar Gabulová
Nakladatelství Grada
Místo vydání Praha
Rok vydání 2016
Vydání 1.
Počet stran 176
ISBN/EAN 978-80-247-5598-4
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení