Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Carole Matthews – Čokoládové nebe

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Čtyři hrdinky série Čokoládový klub jsou zpět a mají svému čtenáři opět co říct. Druhý díl nese název Čokoládové nebe a vydalo ho nakladatelství Grada v roce 2023. Pohodlně se tedy usaďte a připravte se na to, že budete mít chuť na něco dobrého, a tak si připravte dobroty do zásoby, budete je potřebovat. Jak říká jedna z hrdinek: „Čokoláda spraví všechno.“

  

cokoladove-nebe2Lucy je konečně spokojená. Oprava. Lucy už je zase nespokojená. I když už je Idol jejím přítelem, tak neskáče zrovna metr vysoko. Poté, co nemohla se svým přítelem odletět do Austrálie a musela ležet se zlomenou nohou, tápe v jejich vztahu. Její přítel už se totiž dlouho neozval a ona se bojí, že ji opustil a ona bude na Vánoce zase sama. V tu nepravou chvíli se objeví její bývalý snoubenec Markus, a o problémy má Lucy zaděláno. Naštěstí má kolem sebe kamarádky, které jí pomohou. Samozřejmě vždy v přítomnosti jejich oblíbené čokolády. Proto se vždy sejdou ve své oblíbené kavárně nazvané Čokoládové nebe.

Autumn má také přítele. Dále pracuje v komunitním centru, kde pomáhá dětem, aby chvíli zapomněly na svou neútěšnou životní situaci a vytvořily něco krásného. Sama by ale nejvíc chtěla pomoct svému bratrovi, který je na drogách závislý už pěkně dlouho. Jejich snobští rodiče ale mají jiné starosti – musí stihnout všechny své společenské povinnosti a problémy jejich dětí jsou pro ně podřadné. Žijí ve své bublině, kde vše spraví ta správná částka peněz. Proto je Autumn na záchranu svého bratra sama. Jenže si musí uvědomit, že nemůže obětovat samu sebe, a v tom jí pomůže její přítel.

Nadiin manžel se vypořádal se svým gamblerstvím.  Nadia mu ale stále nevěří, a tak jen opatrně pouští svého muže zpátky do života. Její největší prioritou je malý čtyřletý syn, který ji v tuto chvíli potřebuje nejvíc. Naštěstí má Nadia dobré kamarádky, a tak může bydlet s jednou z nich. 

Chantal vyřešila již některé ze svých nevěr, které ji málem stály celý majetek. Teď ale stojí před další životní výzvou. Chce zachránit své manželství. Ale jak má manželovi říct, že konečně čeká dítě, které si léta přál, ale možná není jeho?

 

Dámy z Čokoládového klubu se rozhodně nenudí. Naštěstí mají jedna druhou a také hromadu čokolády, která jim při jejich starostech pomůže zklidnit pocuchané nervy.

Knihu, i když je to druhý díl, můžete klidně číst i bez toho prvního. I když tam nějaké návaznosti jsou, užijete si dobrodružství i tak. Ve vyprávění se střídají všechny čtyři ženy, a tak dostává čtenář komplexní přehled o tom, co si která myslí a zrovna dělá. 

 

Čokoládové nebe patří mezi ten typ knih, u nichž se budete hloupě usmívat a užívat si lapálie hlavní hrdinky. Lucy mi trochu připomíná Bridget Jonesovou, která se také dost často dostane do bláznivých situací, ale je schopná z nich vybruslit, i když často s ostudou a s lehkým šrámem na sebevědomí. Stejně tak tomu je i u Lucy. Obdivuji ale na ní, že i přes veškerá příkoří vstane a bojuje se svými démony dál. Samozřejmě vždy s nějakou čokoládovou dobrotou v ruce.

 

 

Autor: Carole Matthews

Název: Čokoládové nebe

Překlad: Lucie Libovická

Nakladatelství: Grada

Místo vydání: Praha

Rok vydání: 2023

Vydání: 1.

Počet stran: 344

ISBN: 978-80-271-3748-0

 

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení