Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Lisa Reganová – Pohřbené kosti

1 1 1 1 1 (0 hlasů)

Josie Quinnová je detektivkou, která pracuje v malém městečku a dost často je díky svým případům na očích veřejnosti. Tentokrát jí případ přináší velmi bolestnou zkušenost. Musí přijít na to, kdo zabil matku jejího partnera. Noah není jen její kolega, ale Josie dala konečně průchod svým citům a s Noahem tvoří pár i v osobním životě. Pohřbené kosti napsala Lisa Reganová a v České republice ji – stejně jako předchozí díly – vydalo nakladatelství Cosmopolis.


knihaJosie se chystá spolu s Noahem navštívit jeho matku. Josie se snaží upéct něco dobrého, aby svou budoucí tchýni pohostila, ale v pečení není příliš zdatná. Když přijíždí k jejímu domu, již při prvním pohledu ví, že kupovaný moučník asi nebude ten hlavní problém, kterému budou muset s Noahem čelit. Hlavní dveře jsou otevřené dokořán, což není běžné. Čím dále do domu postupují, tím víc tuší, že se zde stalo něco strašného. Noahovu matku nakonec nalézají na zahradě s ústy plnými hlíny. A kolotoč detektivní práce se roztáčí.

Noah se ze smrti své matky zhroutí a čeká, že ho bude Josie opatrovat. Ona je sice jeho přítelkyně, ale duší je hlavně detektivem, a tak se naplno věnuje své práci a snaží se zjistit, kdo provedl tak ohavný zločin. Čím hlouběji se noří do minulosti a rozkrývá tajemství Colette Fraleyové, tím je zmatenější. Místo toho, aby něco zjistila, má stále víc otázek. Jak je možné, že se v domě Colette Fraleyové našly věci mužů, kteří v jejím životě vůbec nefigurovali? Horší je to, že věci patří mužům, kteří záhadně zmizeli, a dosud nebylo zjištěno, co se s nimi stalo.

Josie se svým týmem vyšetřuje na plné obrátky, i když od svého partnera a jeho rodiny necítí podporu. Josie totiž i přes osobní zainteresovanost pracuje tvrdě a neoblomně. Ví, že je nepříjemné rodině i Noahovi odpovídat na otázky, ale ona věří, že musí jen dělat dobře svou práci, aby nakonec mohli jít v klidu dál. I když její partner nechápe, že může pracovat, je Josie přesvědčená, že dělá jen to nejlepší pro Noaha i pro dobro případu.

Kniha je stejně dobrá jako přechozí díly. Hlavní hrdinka je sympatická žena, která má povahu buldoka a pere se i přesto, že by to každý druhý na jejím místě už dávno vzdal. Věří svým schopnostem i svému týmu a hlavně vždy touží odhalit pravdu. Josie mě zaujala již v prvním díle Mizející dívky a neustále mě překvapuje něčím jiným. Cením si toho, že ji nenechala autorka série zakrnět, ale neustále posunuje i její osobní dějovou linku dopředu.

Doporučuji všem milovníkům dobrých detektivek a znalcům knih Lisy Reganové. Pohřbené kosti jsou plné napětí až do konce a odhalení je velmi šokující. Co všechno jsou ochotní lidé udělat pro lásku, je opravdu děsivé. Bohužel jsou ale mezi námi takoví, kteří sice věří, že jednají v rámci dobra, ale jejich činy mluví o přesném opaku.

Autor: Lisa Reganová
Název: Pohřbené kosti
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 368
ISBN 978-80-271-3251-5

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení