Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: LyssaKay Adamsová – Tajný pánský knižní klub

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Řekne-li se knižní klub, představí si člověk partu milovníků knih, kteří se schází, aby diskutovali společně nad jednou knihou, vyměňovali si své postřehy z četby a dali si tipy na další knihy. Co si ale představit pod pojmem Tajný pánský knižní klub? Stejnojmennou knihu napsala autorka Lyssa Kay Adamsová a v České republice ji vydalo nakladatelství Jota. Věřím, že si tenhle klub zamilujete stejně jako já.Gavin Scott je velká baseballová hvězda. Na první pohled má všechno, co si úspěšný muž může přát. Má báječnou ženu, dvě skvělé dcery a ideálně rozjetou kariéru. Na ten druhý pohled ale jeho manželství není vůbec ideální – mezi ním a jeho ženou to pěkně skřípe. Gavin se dokonce chystá udělat radikální krok a z domu odejít. Naštěstí má ale kolem sebe dobré přátele, kteří ho nenechají ve štychu a pomáhají mu vrátit se do starých kolejí.

Muži ho pozvou do tajného knižního klubu. A co tady místní muži čtou? Romantické knihy! Moderní muži totiž přišli na jednu důležitou věc. Není třeba být vždy za drsňáka, a to, že chlap ukáže city, rozhodně není ostuda. Macho muži, které zná svět jako drsňáky, se rozhodli inspirovat romantickými scénami a vyznáními z knih, které milují jejich ženy. A chcete něco říct? Opravdu to funguje! Budou ale stačit romantická slovíčka a velká gesta, aby i Gavin zachránil své manželství?

Bála jsem se, že pánský klub bude další knihou, která zanikne v tom velkém množství knih, které teď vychází. Byla jsem ale příjemně překvapená. Na první pohled mě zaujala veselá obálka a zajímavý název, pod kterým jsem si nedokázala nic představit. Bavila jsem se ale od první stránky, a to mi zůstalo až do konce.

Schůzky drsných chlapů, kteří se nebojí mluvit o svých pocitech a radí se o romantice, jsou nepřekonatelné. Oceňuji fakt, že autorka poukázala na to, že za vztahy stojí bojovat a není vždy nejlepší při prvním problému utíkat. I když kniha místy působí humorně, obsahuje velmi podstatná témata, která hýbou skoro každým běžným manželstvím. Velmi podstatnou součástí každého vztahu je komunikace a s ní se snaží pracovat i hlavní postavy tohoto vyprávění. Úžasná je také skutečnost, že jednou jsou v hlavní roli muži a snaží se oni. Oni jsou ti, kteří se baví o citech, jsou to oni, kteří vymýšlí, jak by potěšili své úžasné ženy, a jsou to ti, kteří uznávají své chyby a pracují s nimi. Uznávám, že spoustu situací je méně uvěřitelných a přitažených za vlasy, ale ta hlavní myšlenka ve mně rezonovala ještě dlouho po přečtení. Pokud máte pocit, že je váš partner láskou vašeho života, bojujte, a to na plné pecky a všemi metodami.

Knihu doporučuji všem, kdo se rádi při čtení zasmějí, ale zažijí i romantiku a doufají v  nejlepší konec. Tajný pánský knižní klub je zábavný, romantický, trochu erotický a také pravdivý. My ženy jsme sice z Venuše, ale vás, muže z Marsu, neskutečně milujeme a ke štěstí nám stačí vaše láska! Věřím, že kniha si najde své čtenáře, a doufám, že v češtině vyjdou i další příběhy o mužích z tohoto originálního knižního klubu.

Autor: LyssaKay Adamsová
Název: Tajný pánský knižní klub
Překlad: Nicolle Knapová
Nakladatelství: Jota
Místo vydání: Brno
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 304
ISBN  978-80-7565-940-8

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení