Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Jarmila Mandžuková – Slova, která pomáhají

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Slova používáme každý den. Díky nim se dorozumíváme, objednáváme si jídlo v restauraci, komunikujeme s dětmi, manželem, kamarády. Díky komunikaci žijeme, pracujeme, bavíme se. Víte ale, jakou moc slova mají? Co díky slovům dokážeme? Myslíte si, že dobře míněné slovo může změnit váš osud? Kniha české autorky Jarmily Mandžukové Slova, která pomáhají aneb Motivace k lepšímu životu vám na tyto otázky možná odpoví.Slova jsou velkým a mocným nástrojem v naší každodenní komunikaci. Slovy můžete říct, že jste rádi na světě, i to, že se vám něco nelíbí. Když přidáte tu správnou mimiku, je význam slova o to silnější. Autorka Jarmila Mandžuková se zajímá o gastronomii, zdravý životní styl, alternativní metody léčby i osobní rozvoj. Kniha o slovech je knihou, která by měla změnit postoj k vašemu životu a zlepšit tak pohled na danou věc. Často si totiž neuvědomujeme, že slovy můžeme změnit svůj osud a začít žít tak, jak jsme si vždycky přáli.

Miluji Tě, dvě slova, která říkáme častěji druhým než sami sobě. Jako kdyby ten druhý byl důležitější. Ale co když ten druhý odejde? Znamená to, že nám zůstane jen ten, koho jsme méně milovali? Zlom nastane, když lásku začnete hledat především sami v sobě. Láska k sobě začíná, když se přestaneme za cokoli kritizovat a obviňovat. (MANDŽUKOVÁ, J. (2021), Slova, která pomáhají. Praha: Vyšehrad, s. 50)

V knize naleznete celkem 140 témat. Jsou seřazené podle abecedy a u každého naleznete úkol, který vám pomůže se v problematice zlepšit a pochopit tak víc význam daného slova. Kniha není určená k tomu, abyste ji přečetli na jeden zátah, ale vraceli se k ní, když uznáte za vhodné. Čtěte knihu tak, jak vám samotným bude vyhovovat. Čtěte popořadě, přeskakujte, najděte si témata, která vás zajímají, nebo si jen náhodně nalistujte a budete překvapení, co na vás na této určité stránce čeká. Může se zdát, že pouhá motivační slova nemohou nic změnit, ale když si přečtete o tom, že se máte mít rádi, respektovat různorodost každého jednoho z nás, či o tom, že za své štěstí si mohu jen já sám, začnete o těchto věcech alespoň přemýšlet. A možná i vy začnete nahlížet na svůj život, osud i celý svět jinýma očima.

Z knihy si odnáším jen ty nejlepší pocity. Četla jsem ji poctivě, na jednotlivé pojmy si udělala vždy čas a četla ji, jen když jsem měla opravdu chuť. Pokaždé mě překvapila tím, jaký pojem mi zrovna nabídla. Velice oceňuji i přidání citátů k jednotlivým tématům, které jen umocňovaly sílu daného slova. Navíc mně učarovala krásná obálka, která ve mně vyvolala klid, a pokaždé, když jsem brala knihu do ruky, mě nutila se pousmát.

Knihu doporučuji těm, kteří rádi sáhnou po motivačních knihách, ale i těm, kteří ještě žádnou nezkusili, protože každý den je možnost pro změnu. Každý den si můžete říct, že už takhle dál žít nechcete, a rozhodnout se pro nový začátek. A tato kniha vám v něm určitě pomůže. Čtení jednotlivých pasáží může být pro někoho úsměvné, ale slova napsaná Jarmilou Mandžukovou jsou pravdivá a svým způsobem jednoduchá. Každý z nás je strůjcem svého štěstí a vám jen nezbývá nic jiného, než jít a začít žít svůj šťastný spokojený život!

Název: Slova, která pomáhají
Autor: Jarmila Mandžuková
Nakladatelství: Vyšehrad
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2021
Vydání: 2.
Počet stran: 168
ISBN978-80-7429-545-4

 

Aktuality

 • 7. ročník festivalu HorrorCon

  Již 7. ročník HorrorConu se dočkal několika změn. Tentokrát se všichni fanoušci horroru ve všech jeho formách umění vypraví 22. října do klubu Kotelna v pražských Strašnicích a navíc přijede jeden exkluzivní zahraniční host.

  Číst dál...  
 • Duna potřetí

  Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení