Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Lisa Reganová – Mizející dívky

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Malé městečko Denton v Americe je otřeseno zmizením mladé Isabelle Colemanové. Nikdo neví, kde by se dívka mohla nacházet a proč tak náhle zmizela. Mnoho obyvatel se přiklání k tomu, že utekla z domu. Tomu ale její blízcí nechtějí uvěřit. Detektiv Josie Quinnová má navíc podezření, že jedno záhadné zmizení asi nebude poslední. A tak se pustí do osamělého pátrání, na jehož konci objeví mnohem víc věcí, než by si mohla na začátku představit. První díl ze série o detektivce Quinnové se jmenuje Mizející dívky a napsala ho Lisa Reganová.


knihaJosie Quinnová je v tuto chvíli suspendována, má si především odpočinout a práci se vyhýbat velkým obloukem. Bohužel je svědkem několika událostí, které jí nedají spát a nutí ji přemýšlet nad právě probíhajícím pátráním po Isabelle Colemanové. I když se má držet dál, nemůže odolat, začne sbírat informace a pouští se do vlastního pátrání. Čím více odkrývá, tím víc nemůže uvěřit tomu, co se v jejím milovaném městě děje. Jelikož nemůže oficiálně pracovat, bojuje i s nepochopením svého nadřízeného a kolegů. A nejhorší je fakt, že nikdo nevěří faktům, která jim i přes jejich nechuť předkládá.

Hlavní hrdinka Josie Quinnová je silná a nezávislá žena, která i přes své vlastní noční můry z dětství bojuje s nespravedlností, jež je páchaná na nevinných lidech. Věřím, že hlavní hrdinka bude jedním z důvodů, proč si čtenáři budou četbu knihy užívat. Josie je spravedlivá, osobitá a přes všechny své bolístky jde dál i přes fakt, že může všechno ztratit. Na druhou stranu však umí vystrčit i drápky, když se potřebuje dostat k tomu, co chce. Její manžel, se kterým se rozvádí, pracuje na stejném oddělení jako ona a současný přítel pracuje taktéž u policie. Josie tedy ve jménu dobra manipuluje s oběma muži, aby získala potřebné informace a dostala se v případu dál.

Kromě hlavní postavy Josie Quinnové se čtenář potká s řadou postav, které mají na dynamiku příběhu velký vliv. Již jsem zmínila dva muže, nesmí samozřejmě chybět velitel, který nestrpí žádné selhání, ale také se můžete těšit na zvídavou reportérku, která potřebuje znovu nastartovat svou kariéru, a tak jde pro dobrý příběh i přes mrtvoly.

Autorka zvolila krátké kapitoly, které napomáhají k rychlejšímu tempu čtení. Čtenář je totiž nucen na konci kapitoly pokračovat na další, jelikož jednotlivé kapitoly končí napínavě a čtenář se chce dozvědět víc. Přes pomalejší rozjezd, ve kterém se může čtenář dozvědět především něco o hlavní hrdince, přichází část, kdy se vše rozjede do neuvěřitelných otáček, a konečné rozuzlení je opravdu šokující. I když se jedná o knižní sérii na pokračování, zločin, který je vyšetřován v prvním díle, se na konci uzavře. A doufejme, že se již brzy dočkáme překladu druhého dílu.  

Josie Quinnová mi hodně připomínala hlavní hrdinku detektivních příběhů Roberta Bryndzy. Pokud tedy patříte mezi čtenáře, kteří si jeho styl psaní oblíbili, neváhejte a přečtěte si i Mizející dívky, rozhodně nebudete litovat. Věřím, že vás příběh pohltí stejně jako mě. V hlavě se vám budou míhat stovky otázek, ale půjdete spát s vědomím, že i přes všechny nespravedlnosti pravda nakonec zvítězila a lidé v městečku Denton mohou zase klidně spát.

Název     Mizející dívky
Autor    Lisa Reganová
Překlad    Kateřina Elisová
Nakladatelství    Cosmopolis
Místo vydání    Praha
Rok vydání    2020
Vydání    1.
Počet stran    400
ISBN    978-80-271-2444-2

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení