Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Nicola Kentová – Moje maminka je nejsilnější na světě

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Každé dítě má svou maminku rádo. Každý na ni obdivujeme něco jiného. Nejčastěji však žasneme nad tím, co všechno zvládne, co pro nás stihne všechno udělat a co všechno unese. Ale i ta nejsilnější maminka potřebuje občas pomoc. V nakladatelství Host vyšla kniha s názvem Moje maminka je nejsilnější na světě autorky Nicoly Kentové a je to moc milá a především pravdivá publikace.Knihou provází malý medvídek, který svému čtenáři ukazuje, jak je jeho maminka silná. Nejprve dětem ukáže, co všechno je schopná jeho maminka schovat ve své kabelce. Kromě pokladů, které si sem schoval malý medvídek, se zde nachází kapesníky, svačinky, peněženka, klíče a mobil a další nezbytnosti, které s sebou nosí každá z nás. A poté maminka postupně přidává další a další předměty, které nese, aby pomohla všem svým blízkým. Medvídek totiž super schopnost své maminky prozradil širokému okolí, a tak na ni každý nakládá své povinnosti. Nakonec ale maminka poznává, že není nutné být tou nejsilnější a že není slabost nechat si občas pomoct od někoho jiného. Protože i silná maminka potřebuje někdy odpočívat a načerpat novou energii pro své dítě, úkoly každodenního dne i na mimořádné situace, kterých je kolem malých dětí plno. Je hezké být tou nepostradatelnou, na kterou se všichni obrací se svými problémy, ale i ona má svých starostí dost a ráda si odpočine. I když je to občas těžké přiznat – a nejhůř sama sobě.

Kniha Moje maminka je nejsilnější na světě je milou publikací, kterou doprovází krásné ilustrace. A i když má toto dílo jen pár stránek, snaží se podat dětem informaci o tom, že i maminky, ač jsou sebesilnější, potřebují pomoc. A věřím, že když své dítě necháte, rádo vám pomůže, ať už to bude s pečením nebo s nesením tašky s nákupem. Děti jsou totiž spokojené do té míry, jak je spokojená jejich maminka. A když bude jejich maminka unavená a utahaná ze všech těch úkolů, které se snaží splnit pro své děti, rodinu i známé, nezbude jí už energie na hraní si se svými dětmi a na usmívání už vůbec ne.

A kniha je samozřejmě i velkým poučením pro maminky. Každá z nás chce pro své dítě to nejlepší. Každá z nás by chtěla být tou nejlepší na světě a chtěla by všechno zvládnout sama. Úkoly se ale hromadí a nároky na nás matky se zvyšují. Být pracující matkou je těžké. Nechte si tedy občas pomoct. Nakoupit může manžel, do divadla může vzít děti babička a vy? Vy se naložte do vany plné pěny a přečtěte si nějakou pěknou knihu, protože věřím, že spokojená máma = spokojené dítě. Nejste v tom samy!

Kniha Moje maminka je nejsilnější na světě se mi líbila. Má téměř formát A4 a ač je v ní slov pomálu, vyjadřuje neskutečně moc emocí a hlavně jednu podstatnou věc – buďte na sebe milí a pomáhejte si, ono se vám to vrátí zpátky. Uvidíte.


Moje maminka je nejsilnější na světě
Autor Nicola Kentová
Překlad Petra Žallmannová
Nakladatelství Host
Místo vydání Brno
Rok vydání 2019
Vydání 1.
Počet stran 32
ISBN/EAN 978-80-7577-746-1
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Aktuality

 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  
 • Co mě zaujalo na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

  7. 10. 2023 skončil 33. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Jako vždy byl plný různých doprovodných programů, které se bohužel z časových důvodů mnohdy překrývaly, proto chci informovat jen o těch, kterých jsem se stačil zúčastnit.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení