Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Gwyneth Paltrow – Je to tak snadné: Recepty na každý den pro ty, kdo nestíhají

1 1 1 1 1 (1 hlas)

Především my, ženy a dívky, jsme na to expertky – máme jich doma hned několik, ve výsledku je používáme minimálně, moc dobře to o sobě víme, ale přesto v knihkupectví pokaždé neomylně zamíříme k novým titulům a často si alespoň jeden dokážeme samy před sebou uhájit a koupit. Řeč je samozřejmě o kuchařkách. Pokud se vás tato slabost týká, můžete se radovat a smutnit zároveň, protože oscarová herečka a autorka několika kuchařských bestsellerů Gwyneth Paltrow vydala další kuchařku.


knihaNovinka Gwyneth Paltrow nese název Je to tak snadné s podtitulem Recepty na každý den pro ty, kdo nestíhají. Herečka tuto kuchařku sestavila společně se spisovatelkou, šéfkuchařkou a food stylistkou Theou Baumann. Hlavní myšlenkou knihy je nabídnout čtenáři množství chutných, netradičních, zdravých, ovšem zároveň i rychle připravitelných receptů. Na své si přijdou také lidé, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Na téměř 300 stranách přináší oscarová herečka nápady na přípravu jídel ke skutečně všem možným příležitostem. Pokrmy z masa i bezmasé, sladké i slané, snídaně, dezerty, polévky i hlavní jídla. Nechybí dokonce recepty na rychlé a chutné pokrmy, když chcete pohostit nečekané hosty, či na nejrůznější životabudiče pro případy, kdy postrádáte energii. To vše rozděleno do devíti kapitol, z nichž každou Gwyneth Paltrow uvádí kratičkým milým zamyšlením.

Jak to u podobných knih bývá, základním problémem jsou suroviny. Jíst skutečně zdravě a vnést do svého jídelníčku nečekané a trochu exotické chutě samozřejmě znamená zainvestovat více času i peněz do kvalitních surovin. Proto se rozhodně vyplatí pročíst jednu z úvodních kapitol, která je jakýmsi nákupním seznamem. Na dvou stranách, rozdělených do přehledných kategorií (oleje, octy, koření a omáčky, konzervované potraviny, do mrazáku, atd.) najedete souhrn surovin, které se vám při vaření pomocí této kuchařky budou hodit.

Kuchařka Je to tak snadné patří podle mého názoru mezi nejkrásnější tituly svého druhu. Objemná kniha skrývá ve svých pevných deskách stránky plné nejen inspirace na chutné jídlo všeho druhu, ale také množství nádherných fotografií.

Téměř každý z více než 130 receptů je doplněn příkladem servírování daného pokrmu. Jedná se přesně o ten typ fotografií, kdy žasnete, jak neskutečně fotogenické umí potraviny být, a jak jednoduché a vkusné servírování dokáže pozvednout zážitek z jídla na zcela jinou úroveň.

V knize najdete také celou řadu fotografií samotné Gwyneth Paltrow a jejích dětí. Vkusné fotografie v dechberoucí přírodě, v hereččině útulném domově či na nejrůznějších tržištích s mimořádnou atmosférou dokonale dokreslují vyznění celé kuchařky. Radost ze života, radost z jídla, radost z módy. A především umění vychutnat si přítomnost – třeba právě během vaření kvalitního jídla pro lidi, které milujete.


Je to tak snadné: Recepty na každý den pro ty, kdo nestíhají
Autor Gwyneth Paltrow
Překlad Libuše Čížková,Dana Pokorná
Nakladatelství Grada
Místo vydání Praha
Rok vydání 2018
Vydání 1.
Počet stran 288
ISBN/EAN 978-80-271-0437-6
Ediční řada Zdraví a životní styl

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Komentáře   

 
Luculy
0 Odp.: Rychlé a zdravé vaření s Gwyneth PaltrowLuculy 2019-01-21 11:47
Má oblíbená herečka. I proto jsem si tuto kuchařku také pořídila. Jak to bývá, několik receptů jsem sama vyzkoušela, několik asi nevyzkouším nikdy (problém s těžko sehnatelnými surovinami v našich podmínkách). Recepty dobře popsané. A ty fotky jsou skutečně luxusní! Škoda, že recenzentka žádné nevložila do článku, aby si je mohli prohlédnout i další čtenáři, kteří knihu na rozdíl ode mě nemají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení