Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Jodi Ellen Malpasová – Jedna noc 1: Zaslíbená

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
5

Jedna noc: Zaslíbená je kniha, na kterou jsem se velmi těšila, ale svým způsobem se i obávala, co se z tohoto dílka vyklube. Zda motýl, nebo noční můra. V mém případě musím rozhodně hodnotit kladně. Autorka Jodi Ellen Malpasová není ve svém oboru začátečnicí, i její předchozí série Jeden muž, podle ohlasů, měla úspěch. 

 Jedna noc 1: ZaslíbenáNa první pohled mě zaujala obálka knihy, která působí velmi vkusným a zároveň uklidňujícím dojmem, což je u tohoto žánru spíše výjimka. 

Hlavní hrdinkou příběhu je Livy. Na první pohled obyčejná dívka, která se živí jako servírka a občas vypomáhá při větších rautových zakázkách. Žije se svou babičkou a její život by se mnohým mohl zdát nudný. Nikam nechodí a ve volných chvílích je ráda doma. Ale i Livy má svou minulost a tajemství, která ji pronásledují a ona se s nimi musí vyrovnat. 

Jednoho dne se jí do cesty připlete Miller Hart. Neuvěřitelně pohledný muž s podmanivým pohledem, který se zrovna u ní rozhodl koupit kávu. Na tom by nebylo nic extra, kdyby Livy nebyla s kávovarem na válečné stezce. Nicméně se nakonec rozhodne překonat a jeho objednávku mu donese. Miller z ní nespouští oči, ale když se Livy konečně odhodlá věnovat mu pohled a nečervenat se při tom jako školačka, Miller je dávno pryč. Místo něj u stolu najde pouze vzkaz, že horší kávu ještě nikdy nepil. A tím jejich příběh začíná.

Na knize jsem velmi ocenila, že hlavní hrdinka není vztahy neposkvrněná a není tedy tak naivní, jak se na první pohled může zdát. Livy má o životě celkem jasnou představu, ale když se objeví Miller, začíná její život nabírat nový směr.

On je charismatický a sebevědomý muž, který má svou temnou stránku a nepěstuje žádné dlouhodobé vztahy. Jediné, co může Livy nabídnout, je jedna jediná noc plná vášně, sexu, rozmazlování a uctívání její osoby. Ale nabídka platí jen na dvacet čtyři hodin.

Docela šibeniční termín, co říkáte? 

Kniha je postavená na vyrovnaných charakterech dvou lidí, z nichž nikdo není pozadu. Vztahová linka je velmi čtivá, líbivá, ani na okamžik se nenudíte. Další faktor, který je nutno oceněnit, je dobře nastíněná psychologická stránka obou postav.

Ve srovnání s jinými tituly musím knihu vyzdvihnout. Je pravdou, že čímsi neodkladně připomíná Greye a jeho odstíny šedi, ale docela dobře se obejde bez nutnosti použití SMS nebo emailu v textu mezi dvěma hlavními hrdiny. Zkrátka jde o vztahový román nabitý nejen erotikou, ale i emocemi.

A jak byste se zachovaly vy, kdybyste potkaly muže svých snů a mohly ho mít jen jednu noc?

Podlehly byste?

Odmítly byste?

Pokud nevíte, zde je malá ukázka z knihy:

„Chceš mě na jednu noc a nic víc?“ ptám se a tíha se okamžitě mění na tupou bolest. Jenom jednu noc? Je šílený, abych vůbec přemýšlela o něčem víc. Nejlepší sex mýho života. Takhle to řekl. Nic víc.

„Jednu noc,“ potvrdí. „A modlím se, abys mi ji darovala.“

Ztrácím se v ocelový modři jeho očí a zoufale doufám, že řekne něco dalšího – něco, díky čemu se budu cítit aspoň trochu líp, protože zrovna teď si připadám podvedená, což je směšný. Sotva ho znám, ale pomyšlení na to, že mám svolení jen k jediný noci s tímhle mužem, je zničující. (str. 70)

To, jak se nakonec Livy zachovala, a co z jejich setkání vzešlo, se dozvíte, když si přečtete tuto knihu.

Za sebe mohu knihu s čistým svědomím doporučit. Je čtivá, bez zbytečného přikrášlování a přidaných omáček okolo. Drží se základní dějové linky, která je plynulá a pomalu, ale jistě vás do děje vtahuje. Obě hlavní postavy působí inteligentně a nevyumělkovaně, což jim přidává na uvěřitelnosti. 

Po dočtení prvního dílu z plánované trilogie se už nemohu dočkat pokračování a jen doufám, že i vám se kniha zalíbí a nebudu ve frontě na druhý díl stát sama.

Název: Jedna noc 1: Zaslíbená
Autor: Jodi Ellen Malpasová
Překlad: Hana Netušilová a Kristýna Vítková
Nakladatelství: XYZ
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 456
ISBN 978-80-750-5485-2

 

Soutěže

Aktuality

 • Krátká přestávka

  Vážení čtenáři,

  čas prázdnin a dovolených je tady, léto, i když to občas tak nevypadá, také. Po roce různých omezení si někteří z nás konečně alespoň trochu užijí cestování, třeba jen v rámci naší republiky. Bylo by zbytečné zdůrazňovat, že i u nás jsou krásná místa. V této souvislosti mi dovolte vyhlásit krátkou přestávku ve zveřejňování recenzí, které pro vás už řadu let pravidelně připravujeme. Doufám, že nás po prázdninách čeká mnoho dalších krásných knih, které budou stát za zmínku, a hlavně že se podaří uskutečnit akce, které jsou s literaturou spojené, jako jsou třeba knižní veletrh v Havlíčkově Brodě či Svět knihy. 

  Těším se na opětovné shledání a vámi a věřím, že i přes tuto - určitě krátkou - odmlku nám zachováte svou přízeň. Přeji vám všem - čtenářům i redaktorům - krásné léto plné zážitků.

  Jiří Lojín

  Šéfredakor

   
 • Paseka se stěhuje do Karlína

  Po dvaceti letech na pražských Vinohradech započne nakladatelství Paseka novou etapu v  Karlíně. Nový majitel Laichterova domu, kde Paseka sídlila od roku 2000, má s prostorem plány, které nejsou slučitelné s běžným provozem nakladatelství. V redakci Paseky v ulici Vítkova již nebude možné vyzvedávat internetové objednávky, ale kromě stávajícího Vinohradského knihkupectví bude od 5. května výdejním místem také oblíbené karlínské knihkupectví Přístav.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení