Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Gregg Loomis – Případ Pegasus

1 1 1 1 1 (1 hlas)

Lang Reilly je americký právník se záhadnou minulostí a užitečnými kontakty. A když říkám užitečnými, určitě nemám na mysli instalatéra nebo autoservis. Poté, co si zvolil kariéru právníka, si určitě nemyslel, že svoji minulost bude ještě někdy aktivně potřebovat. Když se ale dozví o smrti svojí sestry a jejího adoptivního syna, musí se kvůli tomu vydat do Paříže, aby tam zjistil (namísto pouhého vyřízení formalit k převozu ostatků), že jejich smrt nebyla obyčejná nehoda. 


knihaV okamžiku, kdy se dá do pátrání a začne se vrtat v horkém popelu, co zbyl po výbuchu domu, kde jeho příbuzní bydleli, začnou se kolem něj dít velmi nebezpečné věci. Tak nebezpečné, že kdyby si nezačal dávat pozor, mohl by se záhy vydat na zpáteční cestu do Států naprosto stejným způsobem jako jeho sestra a synovec. Reilly je zdrcený žalem, napumpovaný myšlenkami na pomstu a na krk mu dýchá smrt.

Komu stojí za to zbavit se za každou cenu jednoho osamělého chlapa? Byla to ta samá osoba, která připravila o život jeho blízké? A má to něco společného s obrazem, který záhadně zmizel? Může mít obraz s náboženským motivem takovou hodnotu (nebo skrytý význam), aby kvůli němu padaly domy a umírali nevinní lidé? Kam Reillyho zavede šílená jízda napříč celou Evropou? A bude ten chlap mít vůbec někdy klid?

Každý správný thriller musí vyvolávat podobné otázky. Chce-li čtenáře zaujmout, musí ho udržovat ve (správně dávkovaném) napětí a postupně odkrývat informace o hlavních hrdinech, kladných i záporných. V případě mysteriózního thrilleru nesmí chybět symbolika, odkazy na víru i historii a nějaký ten fanatismus a konspirace, nejlépe světového formátu. Bez toho všeho by to zkrátka nebylo ono.

A vše výše uvedené vám Případ Pegasus nabízí. Rozhodnete-li se číst, dostane se vám měrou vrchovatou všech thrillerových, konspiračních i náboženských ingrediencí, které k tomu patří. Děj letí vpřed jako nebrzdící auto serpentinami, Reillymu jsou v patách zabijáci i policie a bezvýchodné situace číhají za každým druhým rohem. 

Nudit se nebudete ani v nejmenším, a pokud holdujete svižné četbě s historickými záhadami, tajuplnými odkazy, nelítostnými fanatickými zabijáky, krásnými ženami, určitě si pro Případ Pegasus do knihkupectví dojděte, protože budete nadmíru spokojeni a příběh postavený na variaci myšlenky o stále existujícím řádu templářů vás jistě pohltí a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.

Název: Případ Pegasus
Autor: Gregg Loomis
Překlad: Leona Malčíková
Nakladatelství: Mystery Press
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 304
ISBN: 978-80-88096-31-3

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení