Recenze: Knihy pro dospělé

Recenze: Gregg Loomis – Případ Pegasus

1 1 1 1 1 (1 hlas)

Lang Reilly je americký právník se záhadnou minulostí a užitečnými kontakty. A když říkám užitečnými, určitě nemám na mysli instalatéra nebo autoservis. Poté, co si zvolil kariéru právníka, si určitě nemyslel, že svoji minulost bude ještě někdy aktivně potřebovat. Když se ale dozví o smrti svojí sestry a jejího adoptivního syna, musí se kvůli tomu vydat do Paříže, aby tam zjistil (namísto pouhého vyřízení formalit k převozu ostatků), že jejich smrt nebyla obyčejná nehoda. 


knihaV okamžiku, kdy se dá do pátrání a začne se vrtat v horkém popelu, co zbyl po výbuchu domu, kde jeho příbuzní bydleli, začnou se kolem něj dít velmi nebezpečné věci. Tak nebezpečné, že kdyby si nezačal dávat pozor, mohl by se záhy vydat na zpáteční cestu do Států naprosto stejným způsobem jako jeho sestra a synovec. Reilly je zdrcený žalem, napumpovaný myšlenkami na pomstu a na krk mu dýchá smrt.

Komu stojí za to zbavit se za každou cenu jednoho osamělého chlapa? Byla to ta samá osoba, která připravila o život jeho blízké? A má to něco společného s obrazem, který záhadně zmizel? Může mít obraz s náboženským motivem takovou hodnotu (nebo skrytý význam), aby kvůli němu padaly domy a umírali nevinní lidé? Kam Reillyho zavede šílená jízda napříč celou Evropou? A bude ten chlap mít vůbec někdy klid?

Každý správný thriller musí vyvolávat podobné otázky. Chce-li čtenáře zaujmout, musí ho udržovat ve (správně dávkovaném) napětí a postupně odkrývat informace o hlavních hrdinech, kladných i záporných. V případě mysteriózního thrilleru nesmí chybět symbolika, odkazy na víru i historii a nějaký ten fanatismus a konspirace, nejlépe světového formátu. Bez toho všeho by to zkrátka nebylo ono.

A vše výše uvedené vám Případ Pegasus nabízí. Rozhodnete-li se číst, dostane se vám měrou vrchovatou všech thrillerových, konspiračních i náboženských ingrediencí, které k tomu patří. Děj letí vpřed jako nebrzdící auto serpentinami, Reillymu jsou v patách zabijáci i policie a bezvýchodné situace číhají za každým druhým rohem. 

Nudit se nebudete ani v nejmenším, a pokud holdujete svižné četbě s historickými záhadami, tajuplnými odkazy, nelítostnými fanatickými zabijáky, krásnými ženami, určitě si pro Případ Pegasus do knihkupectví dojděte, protože budete nadmíru spokojeni a příběh postavený na variaci myšlenky o stále existujícím řádu templářů vás jistě pohltí a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.

Název: Případ Pegasus
Autor: Gregg Loomis
Překlad: Leona Malčíková
Nakladatelství: Mystery Press
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2016
Vydání: 1.
Počet stran: 304
ISBN: 978-80-88096-31-3

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení